Wastegate Turbo - porucha

Vše o úpravách motorů a vyfuků.

Moderátoři: Fáboš, Bohuš, Kane13, Ritchma, Libor12, Tom_

Odpovědět
Návštěvník

Wastegate Turbo - porucha

Příspěvek od Návštěvník »

Zdravim, vyskytl se mi problem. Zakupil sem motor 1.8T. A po sundání vejfucku se mi vysypal přepouštěcí ventil. Řešil to někdo? Napadá vás řešení problemu?Zkusím, to nějak utěsnit a použít venkovní běžně prodávaný. Nebo nějakou pěknou instruktáž montáže přepouštěcího ventilu Díky.... Problem je zachycen na fotce(pro laiky vlevo)
Přílohy
113-1311_IMG.JPG
113-1311_IMG.JPG (0 bajtů) Zobrazeno 661 x

Uživatelský avatar
street.racer
Moderátor
Příspěvky: 592
Registrován: 21 čer 2004 01:42
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od street.racer »

Neni to BOV ale wastegate, jen pro upresneni pojmu :mrgreen:
Venkovni wastegate je pouzivan na vetsi turba, na tech mensich ma vic nevyhod nez vyhod. A venkovni se navaruji na svody takze by bylo hodne prace.... Zkus to dat firmam specializujici se na turba, napr. www.specialturbo.cz . Od nich mame repasnute 2 turba na Supru a zatim drzi fakt dobre 8-)

Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

Děkuji.Zkusím se zeptat. Jak by se dalo upravit či opravit.Pomohl si mi.Jen aby to nebylo za cenu nového turba či motoru z annonce....

Uživatelský avatar
street.racer
Moderátor
Příspěvky: 592
Registrován: 21 čer 2004 01:42
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od street.racer »

Pri nejhorsim si koupis jete turbo ne? ;)
Repas 2 turb. (to je mnohem mnohem vaznejsi nez zadreni wastegate!) stalo asi 25tis., nove by stali cca 100tis. czk.

Uživatelský avatar
CCCO 1.8T
Příspěvky: 389
Registrován: 02 srp 2004 18:30
Bydliště: NORTH-EAST CZ

Příspěvek od CCCO 1.8T »

Mám doma jedno nekompletní K03 turbo z 1.8T takže bychom to mohli pořešit v nějaké rozumné cenové relaci.
real tuning by Taboo 8) Mitsubishi 3000GT VR4, Mitsubishi Eclipse GSX, AUDI A3-S3kit,

Uživatelský avatar
CCCO 1.8T
Příspěvky: 389
Registrován: 02 srp 2004 18:30
Bydliště: NORTH-EAST CZ

Příspěvek od CCCO 1.8T »

je to z motoru který je napříč (octavia, A3, golf) nebo podél (passat, A4) ?
real tuning by Taboo 8) Mitsubishi 3000GT VR4, Mitsubishi Eclipse GSX, AUDI A3-S3kit,

Uživatelský avatar
CCCO 1.8T
Příspěvky: 389
Registrován: 02 srp 2004 18:30
Bydliště: NORTH-EAST CZ

Příspěvek od CCCO 1.8T »

Obrázek
mám doma tenhle housing - je to K03 z A3 1.8T shodný s octavií nebo golfem, podle tvé fotky je tvé turbo buď z motoru napříč - Passat, A4 nebo K04 z TT nebo S3. K04 mám doma kompletní, ale cena už by byla vyšší :D . Jedno z řešení je odbrousit svar (spojuje ten držák s táhlem) na tom ulomeném držáku vyndat ten poškozený a dát místo něj druhý a zpátky zavařit.
real tuning by Taboo 8) Mitsubishi 3000GT VR4, Mitsubishi Eclipse GSX, AUDI A3-S3kit,

Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

Je to passat kod AEB 110kW.Motor podélně. No já zjišťoval annonci a vrakáče a turbo cca nejlevnějš od 4tis do 8tis.CZK. A člověk newí kolik má najetoCo bys chtěl za to nekompletní K03? A K04 je z TT a S3? Maj motor podélně? Kolik za něj chceš? kdyžtak pošli cenovku SMSkou na 721/584961

Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

Newím jak se to chová páč sem ho kúpil do jiného auta(110r-130RS) a dělám zatím ostatní věci při zastavbě. Dle mojich získaných informací by mělo mít turbo menší otáčky a tím i snížený výkon ale né nikterak rapidně. Tak newím.... Každopádně během příštího týdne by měl vrčet tak se uvidí

Odpovědět

Zpět na „Tuning motoru + výfuky“