Vzduchové filtry

Vše o úpravách motorů a vyfuků.

Moderátoři: Fáboš, Bohuš, Kane13, Ritchma, Libor12, Tom_

Odpovědět
Uživatelský avatar
elviiis
Příspěvky: 2279
Registrován: 12 črc 2006 21:15
Bydliště: Olomoooc a Jeseniiik

Příspěvek od elviiis »

slunečný den s flexou a plechem a a něco vymyslíš :wink:
TOYOTA CELICA CARLOS SAINZ 2.0 TURBO 4WD 153KW 1992 = funny
Skoda Ochcavia f kombajnu f metle na hlinach a i kliiimu ma a samozrejmne hagusy 81KW = daily

Uživatelský avatar
daiman
Příspěvky: 206
Registrován: 20 čer 2007 22:01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od daiman »

mám dotaz. budu si dělat přímý kit sání a zajímalo by mě jaký plast použít aby se mi v motorovým prostoru nezačal tavit. jěště jsem uvažoval nad nezerem a hliníkem který by šel do šedé metalízy. ten plast bych rád do modra jak to má na fotce elviiis. díky
p.s. motorový prostor mám v černé barvě a nemůžu se rohodnout kterou variatu použít v kombinaci s leštěnýma dílama.

Uživatelský avatar
Beaver
Příspěvky: 6553
Registrován: 17 srp 2004 09:01

Příspěvek od Beaver »

Na barvu to nejezi :wink: Jinak vetsina beznych plastu teplo vydrzi, ty se tavi az pokud bys je prsknul nekam na vyfukove svody. Celkem dost pry vydrzi ten plast ze ktereho se delaji ruzne informacni cedule (tlustej nekolik mm).
Toyota Supra 2.5 twin turbo (208 kW/360 Nm)
Lexus RX400h 3.3 VVTi '06 (205 kW/418 Nm)
Toyota RAV4 2.5 Hybrid '16 (114 kW/213 Nm)
Lexus IS200 2.0 VVTi (115 kW/200 Nm)
"Vždycky můžete spát v autě, ale nikdy nemůžete řídit dům"

Glatz
Příspěvky: 5
Registrován: 29 črc 2007 15:22
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Vzduchové filtry

Příspěvek od Glatz »

Taky přemýšlím o nějakém vykucení motoru sportovním sáním. čerstvý studený vzduch bych mu ale chtěl zajistit sáním přímo z kapoty. jenže mi teď vrtá hlavou co to bude dělat v dešti s tím filtrem. Co to teda asi udělá? :?

Uživatelský avatar
Fifi
Příspěvky: 657
Registrován: 15 lis 2006 20:20
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od Fifi »

Trocha OT:
Čemu vděčíme za návštěvu jednoho z "Amplioňáků"? :D
Když někomu řekneš že je blbec, chytrého to z tebe neudělá!

Glatz
Příspěvky: 5
Registrován: 29 črc 2007 15:22
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Vzduchové filtry

Příspěvek od Glatz »

Heh. Jsem prozrazen. :-D No koupil jsem si auto civic 5g třídveřový hatchback (vysněné už asi 5 let) a teď ho dávám do kupy i s trochou vylepšení. Ale audio v něm taky bude. :-)

Uživatelský avatar
Fifi
Příspěvky: 657
Registrován: 15 lis 2006 20:20
Bydliště: Ostrava

Re: Vzduchové filtry

Příspěvek od Fifi »

Glatz píše:Ale audio v něm taky bude. :-)


Doufám, že ve stylu amplionu/diyfans (tím nemyslím TVM, ale PA či seas atd...) :wink: Ale dost OT! Aď se daří! :D
Když někomu řekneš že je blbec, chytrého to z tebe neudělá!

Glatz
Příspěvky: 5
Registrován: 29 črc 2007 15:22
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Vzduchové filtry

Příspěvek od Glatz »

Audio Peerless (předek komponentní a vzadu sub taky z Peerlesse)
Design zevnějšku nějak takhle: http://88.86.100.39/img/051220/7e6381bed5.jpg
Interiér částečně světlá kůže a částečně koberec (koberec skoro hotov)
Díky za přání dobrého zdaru. Třeba mi s tím někdy píchneš. Už mi tam pomáhá Karlos a Moor z Amplionu. :D Nemáš ICQ? Ale jak říkáš. Dost OT 8)

Co tedy udělá ta voda s filtrem? :D Jak jsem jel včera večer z práce tak solidně pršelo. No motor vůbec netahal i když jsem ho tůroval do nějakých 5-6 tisíc. Žeby za to mohl vlhký vzduch? :twisted:

Uživatelský avatar
Beaver
Příspěvky: 6553
Registrován: 17 srp 2004 09:01

Re: Vzduchové filtry

Příspěvek od Beaver »

Glatz píše:co to bude dělat v dešti s tím filtrem. Co to teda asi udělá? :?
Nic.

Sudený a vlhčí vzduch by naopak měl motoru prospívat, pokud do motoru teda neleješ tuny vody. Každopádně nasávače žádné tragické problémy nezpůsobují.
Toyota Supra 2.5 twin turbo (208 kW/360 Nm)
Lexus RX400h 3.3 VVTi '06 (205 kW/418 Nm)
Toyota RAV4 2.5 Hybrid '16 (114 kW/213 Nm)
Lexus IS200 2.0 VVTi (115 kW/200 Nm)
"Vždycky můžete spát v autě, ale nikdy nemůžete řídit dům"

Uživatelský avatar
Rolljoin
Příspěvky: 1779
Registrován: 26 lis 2006 17:39
Bydliště: BV city?
Kontaktovat uživatele:

Re: Vzduchové filtry

Příspěvek od Rolljoin »

Glatz píše: Design zevnějšku nějak takhle: http://88.86.100.39/img/051220/7e6381bed5.jpg
No jestli se ti to povede tak to bude parádní 8) 8) 8)
EX: Audi A4 Avant 1,9TDi quattro
NOW: TDpoVWa GIII

Uživatelský avatar
daiman
Příspěvky: 206
Registrován: 20 čer 2007 22:01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od daiman »

měl bych dotaz. když si koupím nový sportovní filtr musím ho něčím napouštět nebo ho rovnou můžu napojit ke kitu sání??? protože jsem se někde dočetl že se to má něčím napustit a moc si to nepamatuju tak bych chtěl vědět jestli se pletu nebo ne. díky za radu

Uživatelský avatar
Beaver
Příspěvky: 6553
Registrován: 17 srp 2004 09:01

Příspěvek od Beaver »

Jak který. Některý jsou už od výrobce napuštěný, jiný musíš před použitím ještě stříknout. Používá se na to speciální olej na filtry, někteří lidi ho nahrazujou postřikem WD40, ale moc bych to nedoporučoval.
Toyota Supra 2.5 twin turbo (208 kW/360 Nm)
Lexus RX400h 3.3 VVTi '06 (205 kW/418 Nm)
Toyota RAV4 2.5 Hybrid '16 (114 kW/213 Nm)
Lexus IS200 2.0 VVTi (115 kW/200 Nm)
"Vždycky můžete spát v autě, ale nikdy nemůžete řídit dům"

Uživatelský avatar
daiman
Příspěvky: 206
Registrován: 20 čer 2007 22:01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od daiman »

proč máš s tím blbé zkušenosti??

Uživatelský avatar
Beaver
Příspěvky: 6553
Registrován: 17 srp 2004 09:01

Příspěvek od Beaver »

No snažím se používat věci k tomu, k čemu jsou určený, takže na sportovní filtry používám olej pro sportovní filtry a do motoru dávám zapalovací svíčky a ne parafínový :wink:
Toyota Supra 2.5 twin turbo (208 kW/360 Nm)
Lexus RX400h 3.3 VVTi '06 (205 kW/418 Nm)
Toyota RAV4 2.5 Hybrid '16 (114 kW/213 Nm)
Lexus IS200 2.0 VVTi (115 kW/200 Nm)
"Vždycky můžete spát v autě, ale nikdy nemůžete řídit dům"

Uživatelský avatar
daiman
Příspěvky: 206
Registrován: 20 čer 2007 22:01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od daiman »

to jsem pochopil ale v tom připadě nechápu proč to tam lidi rvou když to nemá žádný efekt nebo má?

Uživatelský avatar
Beaver
Příspěvky: 6553
Registrován: 17 srp 2004 09:01

Příspěvek od Beaver »

Částečně má - je to taky olej, ale nikdo ti nezaručí, že vydrží na filtru stejně dlouho a pochytá stejné množství prachu. Takže jak řkám, jde to, ale nedoporučuju to.
Toyota Supra 2.5 twin turbo (208 kW/360 Nm)
Lexus RX400h 3.3 VVTi '06 (205 kW/418 Nm)
Toyota RAV4 2.5 Hybrid '16 (114 kW/213 Nm)
Lexus IS200 2.0 VVTi (115 kW/200 Nm)
"Vždycky můžete spát v autě, ale nikdy nemůžete řídit dům"

Uživatelský avatar
daiman
Příspěvky: 206
Registrován: 20 čer 2007 22:01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od daiman »

Beaver píše:Částečně má - je to taky olej, ale nikdo ti nezaručí, že vydrží na filtru stejně dlouho a pochytá stejné množství prachu. Takže jak řkám, jde to, ale nedoporučuju to.
taky bych to nedal bo to tam nepatří a nejsem takový blázen abych si zrušil motor

Uživatelský avatar
Chaindler
Příspěvky: 895
Registrován: 22 úno 2006 09:28
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Chaindler »

Beaver píše:Jak který. Některý jsou už od výrobce napuštěný, jiný musíš před použitím ještě stříknout. Používá se na to speciální olej na filtry, někteří lidi ho nahrazujou postřikem WD40, ale moc bych to nedoporučoval.
a nerozezere to ta WD40? ja vim, ze WDcko je docela pekelne, ted kdyz cistim blok od karbonu, tak to tim vzdycky trosku postrikam a ono to ten karbon krasne rozezira, asi jako vsechno, wdckem sundavam i stary dalnicni znamky :)
Mitsubishi Eclipse 92 - 2.0 16V - Denso Iridium Power - už jen motor
Mitsubishi Eclipse 93 - bez motoru
Mitsubishi Eclipse 93 - 2.0 16V Turbo - jenom motor

Uvidíme co z toho poskládám :)

Uživatelský avatar
daiman
Příspěvky: 206
Registrován: 20 čer 2007 22:01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od daiman »

jj je to svinstvo nehorázné. já sem si stim čistil blbě přístupné místa v motoru :lol:

SaMaN
Příspěvky: 3
Registrován: 24 srp 2007 07:09

Příspěvek od SaMaN »

Mno mam jeden podstatny dotaz co homologace ??? tedy pokut jsi předělam obyčejny filtr a dam tam kitt trebas od green ktery je primo pro me auticko nebude to mit problem s technickou ?

Uživatelský avatar
Ivan
Administrátor
Příspěvky: 3794
Registrován: 04 úno 2004 09:41
Bydliště: Brno-Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ivan »

SaMaN píše:Mno mam jeden podstatny dotaz co homologace ??? tedy pokut jsi předělam obyčejny filtr a dam tam kitt trebas od green ktery je primo pro me auticko nebude to mit problem s technickou ?
Pravděpodobně ty filtry homologované nejsou, ale myslím si, že v praxi se to na technické neřeší. Pokud tam dáš jen sportovní vložku, tak tu nikdo neuvidí - možná je to nejlepší řešení z pohledu STK.

SaMaN
Příspěvky: 3
Registrován: 24 srp 2007 07:09

Příspěvek od SaMaN »

Jn ale sportovni vlozka ma mensi konecny efekt cili ma nekdo skusenosti s STK a primim sanim ??? :)

Uživatelský avatar
elviiis
Příspěvky: 2279
Registrován: 12 črc 2006 21:15
Bydliště: Olomoooc a Jeseniiik

Příspěvek od elviiis »

SaMaN píše:Jn ale sportovni vlozka ma mensi konecny efekt cili ma nekdo skusenosti s STK a primim sanim ??? :)
já a u žádného mi nikdy nic neřekli... a taky nevydím důvod proč by mněli ... maximálně když je to schit tak si ty skundíš motor a to jim je u pi...
TOYOTA CELICA CARLOS SAINZ 2.0 TURBO 4WD 153KW 1992 = funny
Skoda Ochcavia f kombajnu f metle na hlinach a i kliiimu ma a samozrejmne hagusy 81KW = daily

SaMaN
Příspěvky: 3
Registrován: 24 srp 2007 07:09

Příspěvek od SaMaN »

elviiis píše:
SaMaN píše:Jn ale sportovni vlozka ma mensi konecny efekt cili ma nekdo skusenosti s STK a primim sanim ??? :)
já a u žádného mi nikdy nic neřekli... a taky nevydím důvod proč by mněli ... maximálně když je to schit tak si ty skundíš motor a to jim je u pi...
mno ja jsi objednal kit od firmy green v twister edition primo pro me autisko a nemyslim ze by to byl shit jen resim otazky s STK abych nemusel uplacet :D

Uživatelský avatar
Ivan
Administrátor
Příspěvky: 3794
Registrován: 04 úno 2004 09:41
Bydliště: Brno-Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ivan »

SaMaN píše:
elviiis píše:
SaMaN píše:Jn ale sportovni vlozka ma mensi konecny efekt cili ma nekdo skusenosti s STK a primim sanim ??? :)
já a u žádného mi nikdy nic neřekli... a taky nevydím důvod proč by mněli ... maximálně když je to schit tak si ty skundíš motor a to jim je u pi...
mno ja jsi objednal kit od firmy green v twister edition primo pro me autisko a nemyslim ze by to byl shit jen resim otazky s STK abych nemusel uplacet :D
Podívej, jestli Tě to skutečně tak trápí, tak si to předělej zpět na sériové a máš pokoj.

Uživatelský avatar
elviiis
Příspěvky: 2279
Registrován: 12 črc 2006 21:15
Bydliště: Olomoooc a Jeseniiik

Příspěvek od elviiis »

SaMaN píše:
elviiis píše:
SaMaN píše:Jn ale sportovni vlozka ma mensi konecny efekt cili ma nekdo skusenosti s STK a primim sanim ??? :)
já a u žádného mi nikdy nic neřekli... a taky nevydím důvod proč by mněli ... maximálně když je to schit tak si ty skundíš motor a to jim je u pi...
mno ja jsi objednal kit od firmy green v twister edition primo pro me autisko a nemyslim ze by to byl shit jen resim otazky s STK abych nemusel uplacet :D
Vůbec bych se toho nebál... Zas tak se v zákonech nevyznám ale tušímže v ČR není zákon ošetřen tak aby se zabýval a kontroloval věci ohledně zvýšení výkonu motoru.. Jediné co je uváděno je výfuk a to hlavně z důvodů hlučnosti ja třeba raději žádnej nemám a tudíž tam nemám nic nehomologovaného :lol: ale filtry bych řekl že zákon ošetřeny nemá.. Nikde není napsáno že si nemůžeš vaházet 5Kg zbytečnejch plastů z motoru a místo papírového filtu dát filtr bavlněný v nějakým tvaru...
TOYOTA CELICA CARLOS SAINZ 2.0 TURBO 4WD 153KW 1992 = funny
Skoda Ochcavia f kombajnu f metle na hlinach a i kliiimu ma a samozrejmne hagusy 81KW = daily

Uživatelský avatar
jogin3
Příspěvky: 28
Registrován: 23 dub 2007 17:21

Příspěvek od jogin3 »

Zdarec kuci. Prisel me filtr od greenu zatim jen sportovni vlozka do org.boxu, no budu to menit asi presti tyden nechce se me to ted rozdelavat z igelitu, ale potrebuju vedet jakej olej na to mam koupit pac me k tomu zadny neprisel a ani nevim jestli je to napusteny :D sice to necim smrdi v igeitu se to klouze ale jestli to je nebo neni napusteny poznam az pri rozdelani :) takze bychsi asi koupil radsi do zalohy olej abych potom zase na nej nemusel mesic cekat :lol: . Jinak muz si objednta olej primo od greenu ale sehnal sem jen kompletni cistici sadu za 400Kc a to se me ted do toho vrazet nechce, leda az pristi rok pri cisteni filtru to jo, ale ted me to pride zbytecny. Tak jestli nekdo nevite o oleji od greenu samostatne prodejnym nebo tak diky
Byl p306 1,8 16V vyroba 99

JE VOLVO V40 2.0T vyroba 6m99
kuze, vyhrev sed., plna palba. Sem zatim nadsene spokojen. Zihadlo jako prase.)

Anděl
Moderátor
Příspěvky: 2559
Registrován: 11 kvě 2005 22:27
Bydliště: Český Krumlov

Příspěvek od Anděl »

Green je napuštěnej od výroby. 8)
Mitsubishi Eclipse GSX 4x4 turbo r.v 1992 - Prodám
Eagle Talon FWD turbo - Prodám
Škoda Felicia Pick-UP r.v. 2001 50kw
Honda VF 750C Magna 65kw

Uživatelský avatar
jogin3
Příspěvky: 28
Registrován: 23 dub 2007 17:21

Příspěvek od jogin3 »

No vypada to smrdi jako svin a klouze se to pekne no snad jo 8) pri nejhorsim ho tam dam tak jak je a po pulroce pri cisteni koupim tu celou sadu 8)
Byl p306 1,8 16V vyroba 99

JE VOLVO V40 2.0T vyroba 6m99
kuze, vyhrev sed., plna palba. Sem zatim nadsene spokojen. Zihadlo jako prase.)

Uživatelský avatar
jogin3
Příspěvky: 28
Registrován: 23 dub 2007 17:21

Příspěvek od jogin3 »

No tak sem ten filtr uz namontoval do boxu, sem zvedavej jestli aspon trochu lip potahne kor ve vysokych otackach.

jeste moje otazka zni, mel sem filtr do org.boxu primo na muj model, vyndal sem papirak a misto nej sem polozil ten od greenu jedna vec je ta , ze sice tam se krasne posadil, ale puvodni papirak jak je vlaste hlubsi tak ten tam sedel aniz by se hnul do strany nebo nahoru dolu, no a tenhle od greenu tam sedi jak ma ale hybe se nahoru, dolu, do strany tak sem ho pridrzel nako aby tam sedel dal sem na to dekl a prisrouboval :lol: de me o to jestli je to normalni nebo jestli se to musi naykm zpusobem centrovat v tom boxu aby tam drzel fest diky vsem za rady
Byl p306 1,8 16V vyroba 99

JE VOLVO V40 2.0T vyroba 6m99
kuze, vyhrev sed., plna palba. Sem zatim nadsene spokojen. Zihadlo jako prase.)

Odpovědět

Zpět na „Tuning motoru + výfuky“