Pár dotazů ohledně tuningu swifta

Moderátor: Zemi

Odpovědět
Uživatelský avatar
H.o.m.i.e.
Příspěvky: 655
Registrován: 14 črc 2008 16:08
Bydliště: kósek vod Brna

Pár dotazů ohledně tuningu swifta

Příspěvek od H.o.m.i.e. »

Nazdar

jsem začínající tuner (takže se nedivte když napíšu třeba nějakou hovadinu) a měl bych pár dotazů k vlastníkum tohohle auta. Co se týče typu atd najdete tady v techničáku - radši ho sem dávám než abych napsal nějakou blbost. Takže chtěl bych aby jste mi poradili se snížením stačí jen nějaké snížené průžiny nebo musím i tlumiče popřípadě mi zrovna nějakou značku doporučte (rozpočet na snížení mám 10000 Kč). Nemusí to být nějaký hardcore snížení ale aby to bylo decentní. Dále hledal jsem nějakou čirou optiku ale marně vyrábí se vůbec? A jak velký kola tomu sluší, mám představu tak maximálně 15" né? A poslední, nelíbí se mi ten obrovskej filtr na motoru dá se to nějak udělat aby to bylo jen z "trubek" a na konci sportovní filtr (např.nějak takhle)?

Ovarlord
Příspěvky: 272
Registrován: 06 led 2009 10:33
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Pár dotazů ohledně tuningu swifta

Příspěvek od Ovarlord »

tak snížit to půjde bez problémů pokud nechceš nějak zlepšovat jízdní vlastnosti tak si kup jenom nižší prožiny a kola viděl sem i 16 ale do toho bych se nehrnul já mám 14 a gumy 185/55 a naprosto dostačující a co se tíče sání mysím že si ho budeš muset vyrobit ale to není takový problém
Animalize-Team
BMW E36
Kymco Maxxer

Uživatelský avatar
H.o.m.i.e.
Příspěvky: 655
Registrován: 14 črc 2008 16:08
Bydliště: kósek vod Brna

Re: Pár dotazů ohledně tuningu swifta

Příspěvek od H.o.m.i.e. »

No nevím jak s tím snížením, někde jsem tady psal že bych to chtěl o 35mm a borci mě napsaly že je to na sériové tlumiče moc. A menší jsem nenašel. :?

Ovarlord
Příspěvky: 272
Registrován: 06 led 2009 10:33
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Pár dotazů ohledně tuningu swifta

Příspěvek od Ovarlord »

mě přijde 35 mm v pohodě
Animalize-Team
BMW E36
Kymco Maxxer

Uživatelský avatar
F.l.a.n.e.l.
Příspěvky: 14358
Registrován: 05 lis 2004 19:03
Bydliště: Split, Croatia

Re: Pár dotazů ohledně tuningu swifta

Příspěvek od F.l.a.n.e.l. »

Na seriové tlumiče tuším max - 35 nebo -40... ;-)
Autoservis, diagnostika, geometrie, zprostředkování STK, přihlášení, evidenční kontroly,...


Škoda Rapid 130 (2,0i 16v) Budíž ti země lehká. Děkuju ti za vše :poklona:

Uživatelský avatar
H.o.m.i.e.
Příspěvky: 655
Registrován: 14 črc 2008 16:08
Bydliště: kósek vod Brna

Re: Pár dotazů ohledně tuningu swifta

Příspěvek od H.o.m.i.e. »

Ještě bych se chtěl zeptat. Uvažuji o swapu motoru z GTIčka a chcu se zeptat zda by tam šel normálně "zasadit" a co bych všecko krom motoru a převodovky musel měnit? A co všechno musím vyřídit (papírově), abych takový swap mohl provést? Je to čistě jen úvaha, hlavní roli hraje cena a složitost úpravy.

Ovarlord
Příspěvky: 272
Registrován: 06 led 2009 10:33
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Pár dotazů ohledně tuningu swifta

Příspěvek od Ovarlord »

tak gti motor tam zasadit nebude problém ten tam sedne parádně ale musíš vyměnit poalivový čerpadlo protože gti má silnější a samozřejmě má ůplně jinej kabelovej svazek a potom na tvým místě bych uvažol i o výměnu podvozku z gti přeci jenom je to gti jinde než tvůj swift a výkony toho motoru sou taky o dost větší a ještě bych ti potradil každej swift má slabší brzdy a i rachlejc vadnou tak to bych řešil s tim swapem každopádně
Animalize-Team
BMW E36
Kymco Maxxer

Uživatelský avatar
Tweety_Road Punisher
Příspěvky: 529
Registrován: 30 dub 2007 12:02
Kontaktovat uživatele:

Re: Pár dotazů ohledně tuningu swifta

Příspěvek od Tweety_Road Punisher »

H.o.m.i.e. píše:Ještě bych se chtěl zeptat. Uvažuji o swapu motoru z GTIčka a chcu se zeptat zda by tam šel normálně "zasadit" a co bych všecko krom motoru a převodovky musel měnit? A co všechno musím vyřídit (papírově), abych takový swap mohl provést? Je to čistě jen úvaha, hlavní roli hraje cena a složitost úpravy.
Na to už sem se ptal taky a bylo mi řečeno mít celé GTI na díli. Krom motoru a převodovky je potřeba řídící jednotka, budíky, komplet kabely až dozadu ke světlům. Jak už bylo psáno čerpadlo a asi se najde i pár dalších věcí. Jinak pasovat bude prý bez problémů.
Head of Road Punisher
http://www.roadpunisher.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

Suzuki Swift cabrio
http://tuningforum.cz/viewtopic.php?f=116&t=73961

Uživatelský avatar
Tweety_Road Punisher
Příspěvky: 529
Registrován: 30 dub 2007 12:02
Kontaktovat uživatele:

Re: Pár dotazů ohledně tuningu swifta

Příspěvek od Tweety_Road Punisher »

Tweety_Road Punisher píše:
H.o.m.i.e. píše:Ještě bych se chtěl zeptat. Uvažuji o swapu motoru z GTIčka a chcu se zeptat zda by tam šel normálně "zasadit" a co bych všecko krom motoru a převodovky musel měnit? A co všechno musím vyřídit (papírově), abych takový swap mohl provést? Je to čistě jen úvaha, hlavní roli hraje cena a složitost úpravy.
Na to už sem se ptal taky a bylo mi řečeno mít celé GTI na díli. Krom motoru a převodovky je potřeba řídící jednotka, budíky, komplet kabely až dozadu ke světlům. Jak už bylo psáno čerpadlo a asi se najde i pár dalších věcí. Jinak pasovat bude prý bez problémů.
A tak koukám že už trochu pozdě sem si nevšiml data.
Head of Road Punisher
http://www.roadpunisher.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

Suzuki Swift cabrio
http://tuningforum.cz/viewtopic.php?f=116&t=73961

Odpovědět

Zpět na „Honda Club & Japan Cars“