Amatérské závody..

Vše o rally,formuli 1,moto gp,dtm atd..

Moderátor: Bohuš

luke.bean
Příspěvky: 1355
Registrován: 11 bře 2006 16:38
Bydliště: Praha venkov
Kontaktovat uživatele:

Amatérské závody..

Příspěvek od luke.bean »

Ahoj,chtěl bych,aby jste sem přidávali různé amatérské akce a tak podobně.. Myslím že spousta lidí by si to někdy chtělo vyzkoušet a tohe téma by jim mohlo pomoct.

Něco přihodím i já.
autoslalom.webpark.cz - to je slalom na letišti v Milovicích každý měsíc
www.skodateam.cz - akce jen pro Škodovkáře s amatérskou rally..
Pak se jezdí různé RZky a spousta dalšího,tak sem kdyžtak prosím házejte linky na to,co kdo znáte..
QUATTRO 309 kW

Uživatelský avatar
MPI
Příspěvky: 413
Registrován: 26 bře 2006 18:38
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MPI »

Škoda Felicia 1.3 MáloPowerInside
Citroen Saxo VTS 16V - občas to jezdí
http://www.cct.estranky.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.sik-foto.estranky.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

Trhyy
V.I.P.
Příspěvky: 4024
Registrován: 03 říj 2004 14:45
Bydliště: Praha 4

Re: Amatérské závody..

Příspěvek od Trhyy »

yessss, na CWC se už těšim 8)
MÁŠ PRASKLÝ AUTOSKLO? STŘÍPEK AUTOSKLO TO VYŘEŠÍ !
www.AUTOSKLOSTRIPEK.cz - Praha 5 -774 573 375
!!Ke každému čelnímu sklu až 2000Kč poukázka na pohonné hmoty ZDARMA!


luke.bean
Příspěvky: 1355
Registrován: 11 bře 2006 16:38
Bydliště: Praha venkov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od luke.bean »

jejda,ty mi úplně vypadli z hlavy :oops: to je asi tím,že jsem nemocnej..
QUATTRO 309 kW

Uživatelský avatar
Worm
Příspěvky: 200
Registrován: 03 čer 2006 12:00
Bydliště: Zlínsko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Worm »

http://www.autoslalom.wz.cz/
http://www.simasprint.com/

A klasika www.valaska.cz.

Jinak http://www.rallyevltava.wz.cz/ už je sice po, ale třeba další ročník někdy...

Si pak ještě na něco určitě vzpomenu.

Uživatelský avatar
martin
Příspěvky: 727
Registrován: 20 lis 2004 14:16

Příspěvek od martin »

kopce
www.slovackykopec.cz (různě po ČR převážně morava a SK, HU)

www.carbonia.cz (severní čechy)

http://www.orlickysprint.cz/ (často se jezdí i na motokár. okruhu ve Vysokém Mítě, pak výchní čechy)

rallye
http://www.askhorovice.cz/ (různé sprinty a myslim že i pořádali takový rychlý slalom na letišti v dlouhé lhotě)

sbd
Příspěvky: 29
Registrován: 15 čer 2006 11:46

Příspěvek od sbd »

Amaterska Le Serie (vytrvalostni okruhove zavody)
http://www.arcbrno.cz/

Uživatelský avatar
Gusto
Příspěvky: 81
Registrován: 17 úno 2005 15:44
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Gusto »

Pravidelne raz za mesiac: www.autoslalom.sk
:D
E90 318i 2007 + E30 325i 24V coupe Driftcar
(OO [][] OO)

Uživatelský avatar
Tommy-cupra
Příspěvky: 1002
Registrován: 25 lis 2004 22:44
Bydliště: praha

Re: Amatérské závody..

Příspěvek od Tommy-cupra »

jezdi tu nekdo triola cup??
SEAT LEON CUPRA

luke.bean
Příspěvky: 1355
Registrován: 11 bře 2006 16:38
Bydliště: Praha venkov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od luke.bean »

Mě vrchy nebaví kvůli šílenému čekání a ve finále se svezu 4x za den. Ale znám pár lidí co to jezdí..
QUATTRO 309 kW

Uživatelský avatar
Tommy-cupra
Příspěvky: 1002
Registrován: 25 lis 2004 22:44
Bydliště: praha

Příspěvek od Tommy-cupra »

luke.bean píše:Mě vrchy nebaví kvůli šílenému čekání a ve finále se svezu 4x za den. Ale znám pár lidí co to jezdí..
no jo no, ale co jezdit s normalnim autem, max kdyz mas ram a nebo slicky?
SEAT LEON CUPRA

Uživatelský avatar
martin
Příspěvky: 727
Registrován: 20 lis 2004 14:16

Příspěvek od martin »

Na kopcích je pozitivní to že je to levný, slicky ti vydrží celou sezonu, auto nedostává kotel jako třeba na rallye nebo okruhu. Závody jsou vyrovnaný, jezdí se v desetinách a člověk musí udržet pekelnou koncentraci v každé zatáčce aby byl úspěšný. Někdo preferuje si hodně zajezdit, tak ať jezdí rallye, okruh. Někdo si chce dobře pobatlovat s ostatníma, a stačí mu na to třeba jen 1 minuta ostrý jízdy. Každej ať si najde co mu vyhovuje nejlíp a kde se nejlíp cítí. Parta lidí okolo je taky důležitá když to člověk jezdí delší debu. Neřikám že bych si třeba 12H LeMost nebo Rallye Světlou nedal, všechno je o penězích. Až dostavim GT4 tak bych si rád asfaltovou rallye zkusil, je to robustní auto co se na to hodí, přecijen i její kořeny začínají v rallye. Křehkýho saxa mi je líto, to patří na kopce, slalomy maximálně na krátký svezení na okruhu...

Uživatelský avatar
Ladislav
Příspěvky: 260
Registrován: 27 dub 2005 17:35
Bydliště: Přerov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ladislav »

martin píše:Na kopcích je pozitivní to že je to levný, slicky ti vydrží celou sezonu, auto nedostává kotel jako třeba na rallye nebo okruhu. Závody jsou vyrovnaný, jezdí se v desetinách a člověk musí udržet pekelnou koncentraci v každé zatáčce aby byl úspěšný. Někdo preferuje si hodně zajezdit, tak ať jezdí rallye, okruh. Někdo si chce dobře pobatlovat s ostatníma, a stačí mu na to třeba jen 1 minuta ostrý jízdy. Každej ať si najde co mu vyhovuje nejlíp a kde se nejlíp cítí. Parta lidí okolo je taky důležitá když to člověk jezdí delší debu. Neřikám že bych si třeba 12H LeMost nebo Rallye Světlou nedal, všechno je o penězích. Až dostavim GT4 tak bych si rád asfaltovou rallye zkusil, je to robustní auto co se na to hodí, přecijen i její kořeny začínají v rallye. Křehkýho saxa mi je líto, to patří na kopce, slalomy maximálně na krátký svezení na okruhu...
8) aspoň jednou nekecáš :lol:

luke.bean
Příspěvky: 1355
Registrován: 11 bře 2006 16:38
Bydliště: Praha venkov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od luke.bean »

martin píše:Na kopcích je pozitivní to že je to levný, slicky ti vydrží celou sezonu, auto nedostává kotel jako třeba na rallye nebo okruhu. Závody jsou vyrovnaný, jezdí se v desetinách a člověk musí udržet pekelnou koncentraci v každé zatáčce aby byl úspěšný. Někdo preferuje si hodně zajezdit, tak ať jezdí rallye, okruh. Někdo si chce dobře pobatlovat s ostatníma, a stačí mu na to třeba jen 1 minuta ostrý jízdy. Každej ať si najde co mu vyhovuje nejlíp a kde se nejlíp cítí. Parta lidí okolo je taky důležitá když to člověk jezdí delší debu. Neřikám že bych si třeba 12H LeMost nebo Rallye Světlou nedal, všechno je o penězích. Až dostavim GT4 tak bych si rád asfaltovou rallye zkusil, je to robustní auto co se na to hodí, přecijen i její kořeny začínají v rallye. Křehkýho saxa mi je líto, to patří na kopce, slalomy maximálně na krátký svezení na okruhu...
Jóóó,tak to bylo hezký 8)

A STOP OT! :twisted: :twisted: :wink:
QUATTRO 309 kW

Uživatelský avatar
martin
Příspěvky: 727
Registrován: 20 lis 2004 14:16

Příspěvek od martin »

Pročpak stop, klidně bych tu rozvinul diskusi o amatérských závodech...

Uživatelský avatar
Tommy-cupra
Příspěvky: 1002
Registrován: 25 lis 2004 22:44
Bydliště: praha

Re: Amatérské závody..

Příspěvek od Tommy-cupra »

gt4 co si mam pod tim predstavit?
SEAT LEON CUPRA

Uživatelský avatar
Ladislav
Příspěvky: 260
Registrován: 27 dub 2005 17:35
Bydliště: Přerov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ladislav »

martin píše:Pročpak stop, klidně bych tu rozvinul diskusi o amatérských závodech...
Co by tě víc uspokojilo ? Vyhrát Mistrovství republiky v závodech do vrchu ve třídě v konkurenci 3 aut, nebo být třetí v amatérských závodech ve třídě v konkurenci 30 aut ? :D

Uživatelský avatar
Worm
Příspěvky: 200
Registrován: 03 čer 2006 12:00
Bydliště: Zlínsko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Worm »

Já bych tady taky klidně rozvinul diskuzy.

Jinak já jsem se zatím zúčastnil dvou amatérský slalomů (je mi totiž 16 let). A musím říct, že mě úroveň závodů mile překvapila. Mezi jezdci jsou někteří velmi talentovaní a některá auta se nemaj za co stidět (já jel se scela seriovým Favoritem), ale hlavně je to super parta. Závod se odjede podle počtu tak za 4-6 hodin. A jedete 4 měřené jízdy (nejhorší se škrtá)+2 dva tréninky, takže to vcelku rychle utíká. Nevýhodou je, že si zajedete jen něco přes minutu na krátké trati.

Snad to v budoucnu budu moci porovnat s nějakou rally nebo alespoň vrchy.

Rozhodně bych ale takové podniky doporučil.

Uživatelský avatar
Hans231
Příspěvky: 642
Registrován: 22 lis 2005 17:48
Bydliště: okolí Olomouce
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hans231 »

Kdyz uz je tu tahle diskuse zeptam se mozna trochu blbe ale. Uz nejakou dobu si pohravam s myslenkou ze bych zkusil neco jineho nez sprinty na tuning srazech. Jsem vicemene uplny zacatecnik. Auto jen s mensimi upravami na slickach ale s dostatecnym vykonem. Co je tak pro zacatek "nejjednodussi"? Nejaky autoslalom nebo? Prehled zatim moc nemam ale pro pristi sezonu bych si treba rad neco zkusil.
BMW 535i

Uživatelský avatar
Ryba
Příspěvky: 522
Registrován: 22 srp 2005 16:11
Bydliště: Pha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ryba »

Hans231 píše:Kdyz uz je tu tahle diskuse zeptam se mozna trochu blbe ale. Uz nejakou dobu si pohravam s myslenkou ze bych zkusil neco jineho nez sprinty na tuning srazech. Jsem vicemene uplny zacatecnik. Auto jen s mensimi upravami na slickach ale s dostatecnym vykonem. Co je tak pro zacatek "nejjednodussi"? Nejaky autoslalom nebo? Prehled zatim moc nemam ale pro pristi sezonu bych si treba rad neco zkusil.
jojo rek bych ze autoslalom je pro zacatek to nejlepsi - nejmensi sance to auto zrusit:)
ITB Power

Uživatelský avatar
Worm
Příspěvky: 200
Registrován: 03 čer 2006 12:00
Bydliště: Zlínsko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Worm »

No ty slalomy budou opravdu asi nejbezpečnější. Ale asi bych se nebál ani vrchů.

Uživatelský avatar
T-O-M
Příspěvky: 3342
Registrován: 13 úno 2006 12:25

Příspěvek od T-O-M »

Chuť by byla, čas by se musel udělat, ale ty přostředky :cry:

Uživatelský avatar
Ryba
Příspěvky: 522
Registrován: 22 srp 2005 16:11
Bydliště: Pha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ryba »

Worm píše:No ty slalomy budou opravdu asi nejbezpečnější. Ale asi bych se nebál ani vrchů.
heh tak z vrchů mam zatim nejvetší respekt:)
ITB Power

Uživatelský avatar
Jirka GTi
Příspěvky: 76
Registrován: 24 pro 2004 10:58
Bydliště: Brno

Příspěvek od Jirka GTi »

Hans231 píše:Kdyz uz je tu tahle diskuse zeptam se mozna trochu blbe ale. Uz nejakou dobu si pohravam s myslenkou ze bych zkusil neco jineho nez sprinty na tuning srazech. Jsem vicemene uplny zacatecnik. Auto jen s mensimi upravami na slickach ale s dostatecnym vykonem. Co je tak pro zacatek "nejjednodussi"? Nejaky autoslalom nebo? Prehled zatim moc nemam ale pro pristi sezonu bych si treba rad neco zkusil.
Pokud jseš od Olomouce tak to máš nejednoduší začít vrchama ve Šternberku.
Nissan Sunny GTi 110kW

Uživatelský avatar
Hans231
Příspěvky: 642
Registrován: 22 lis 2005 17:48
Bydliště: okolí Olomouce
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hans231 »

Jirka GTi píše:
Hans231 píše:Kdyz uz je tu tahle diskuse zeptam se mozna trochu blbe ale. Uz nejakou dobu si pohravam s myslenkou ze bych zkusil neco jineho nez sprinty na tuning srazech. Jsem vicemene uplny zacatecnik. Auto jen s mensimi upravami na slickach ale s dostatecnym vykonem. Co je tak pro zacatek "nejjednodussi"? Nejaky autoslalom nebo? Prehled zatim moc nemam ale pro pristi sezonu bych si treba rad neco zkusil.
Pokud jseš od Olomouce tak to máš nejednoduší začít vrchama ve Šternberku.
No je pravda ze bydlim 8km od trati ve Sternberku,znam tam trat i hodne lidi co tam pravidelne jezdi. Ale jak rikal Ryba taky mam z vrchu trosku respekt,nerad bych hned zrusil auto. Ty slalomy mi prsily jako ze tam neni moc kde bourat ale mozna se myslim. Videl jsem nejaka videa ze slovacke sprintrallye atd...
BMW 535i

Uživatelský avatar
Worm
Příspěvky: 200
Registrován: 03 čer 2006 12:00
Bydliště: Zlínsko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Worm »

Ryba píše:
Worm píše:No ty slalomy budou opravdu asi nejbezpečnější. Ale asi bych se nebál ani vrchů.
heh tak z vrchů mam zatim nejvetší respekt:)
Bych řekl, že rally je horší. Ale je pravda, že jsem to přehnal... :oops: To víš, já bych sedl kamkoliv a jel cokoliv. Samo, že bych jel pomalu. Ale strasně mě to někam táhne. Zatím jsem vděčný jen za ty slalomy. Jak jsem psal, jel jsem zatím dva a doufám, že příští sezónu to bude lepší.

Letos je ve hře ještě jeden, ale stejně auto nejede, kolikrát se spíš volantu držím, abych nelítal v kabině a teď ještě zlobí spojka. :cry:

Uživatelský avatar
martin
Příspěvky: 727
Registrován: 20 lis 2004 14:16

Příspěvek od martin »

Ladislav píše:
martin píše:Pročpak stop, klidně bych tu rozvinul diskusi o amatérských závodech...
Co by tě víc uspokojilo ? Vyhrát Mistrovství republiky v závodech do vrchu ve třídě v konkurenci 3 aut, nebo být třetí v amatérských závodech ve třídě v konkurenci 30 aut ? :D
mně ale stačí udělat jen tebe i kdyby jsme tam byli jen my dva :smich2:

Uživatelský avatar
martin
Příspěvky: 727
Registrován: 20 lis 2004 14:16

Příspěvek od martin »

svatá pravda, jako začátek je nejlepší slalom, tam se všechno odehrává uplně stejně jako v jiných disciplínách, jen pomaleji. takže si člověk vyzkouší jízdu za hranicí, bude hledat svoje i auta limity a až dokáže jezdit přesně na jejich hranici bez schození kuželky, zvládne jakoukoli jinou disciplínu velmi rychle ! důkazem jsou kluci co jezdí nebo jezdili špičkově slalomovou republiku, všichni jsou tam kde startují velmi vysoko. Dohnálek v kopcích, červenka na valašce (6té místo se seriovou 205GTI bez řetězů na total zledovatělých cestách valašské stopy!), ušelové a jiní, všichni jsou velmi dobří.

luke.bean
Příspěvky: 1355
Registrován: 11 bře 2006 16:38
Bydliště: Praha venkov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od luke.bean »

Jojo,svatá pravda,na začátky jsou slalomy úplně ideální a dá se říct,že i finančně nenáročný jak říká martin.. Už jsem jel pár amatérských rally,chtěl jsem letos jet některý podniky volnýho poháru,už jsem se tam i svezl,ale zjistil jsem,že z výplaty to neutáhnu. (třeba jen startovný 5tis Kč..)
A od doby,kdy jsem se přesunul do role učitele a dávám hodně usilí do výkonů přítelky,tak mi všichni nějak začali ujíždět. Když vzpomenu na milovický začátky,tak jsem se honil s merglosem,milošem a teď jsem rád že se poskládám do 10 místa.. Ale to už je větší OT..
QUATTRO 309 kW

Uživatelský avatar
Merglos
Příspěvky: 235
Registrován: 17 dub 2006 20:58
Bydliště: 20 Km od Prahy
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Merglos »

tak ja se přidám ..slalom je myslim si dobrej na začátky a tak ,ale pak se stane ,že se po nějaký době kdy ze začneš zlepšovat se proti tobě postaví pár lidí kterejm se to nelíbí ,protože byli zvyklí vyhrávat pak dostanou nějakou funkci třeba jako pár lidí fčera na Českém Poháru v Milovicích kde byla přísnější pravidla než který sou na Mčr, ikdyž původní myšlenka byla ,že se to pojede ve volnější formě než je Mčr ,ale tak to nebylo a ve chvíli kdy už mi asi po patý kontrolovali pneu který mam i v TP sem si připadal nejmíň jak na mistrovstvi světa :lol: a proto už tam nepojedu a ať si tam závoděj sami :lol: 8) takže rada na závěr::můžete jezdit,můžete závodit ,ale běda jak budete lepší než někdo,kdo byl zvyklej vyhrávat :lol:
Peugeot 106 S16

Odpovědět

Zpět na „Motorsport“