Lesteni poskrabanych svetel

Plasty, spoilery, čirá optika, neony, zadní lapmy, křídla a tak dále, to najdete v této kategorii.

Moderátoři: Fáboš, Jardafox

Uživatelský avatar
DAWBLACK
Příspěvky: 329
Registrován: 06 kvě 2007 23:12

Re: Lesteni poskrabanych svetel

Příspěvek od DAWBLACK »

říkal sem když je lak oloupanej a popraskanej.... nemyslel jsem když je to povrchově trochu poškrábaný nebo tak... :D
Suzuki Swift Gti

Simmy
Příspěvky: 597
Registrován: 29 črc 2009 20:28

Re: Lesteni poskrabanych svetel

Příspěvek od Simmy »

a oloupaný a popraskaný lak mění na mém tvrzení co? když má vrstva toho oloupaného laku tloušťku několik mikronů a odstraníš ji, tak je to horší v čem?
jinak ukaž mi, kde si co říkal o popraskání a oloupání

Uživatelský avatar
bóďa
Příspěvky: 2337
Registrován: 12 pro 2005 19:05
Bydliště: Kutná Hora
Kontaktovat uživatele:

Re: Lesteni poskrabanych svetel

Příspěvek od bóďa »

obcas se nestacim divit, co jsou lidi schopny resit za picoviny...

pro DAWBLACKA, dobře, pokud máš na nějakym autě žlutý světla s půlmilimetrovou vrstvou rozpraskanýho plexiskla, přes který neni vidět ani žárovka a ty světla naprosto suprově svítěj, tak hlavně je nebruš, nelešti a neopatřuj UV lakem, protože toho laku nikdy nenaneseš stejnou vrstvu! teď máš totiž po celym světle stejně silnou vrstvu 5000 mikronů sraček, což je rozhodně lepší než nestejnoměrná vrstva laku! ten lak by totiž špatně lámal světlo a mohl bys oslňovat a zabít tim tisíce nevinnejch lidí jako ty tuneři, co maj neorigo UV lak na světlech.

ještě k tomu laku, na kterej jsem odkazoval. některý světla stačí obrousit od origo laku a přeleštit a zase tak zůstanou několik let, ale někdy jsou třeba po měsíci zase žlutý a tam je dobrej ten lak 8)
3x Renault Safrane Hartge Biturbo

Uživatelský avatar
mathyas
Příspěvky: 54
Registrován: 03 úno 2007 12:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Lesteni poskrabanych svetel

Příspěvek od mathyas »

po vyleštění světel, které mají už tak špatný lak, že musí pryč, aby opět svítila, jsou často ve špatném stavu celé světla, ono se to nezdá ale i taková vysvícená parabola, která vypadá docela v pořádku, dokáže velmi zásadně ovlivnit svítivost. Tím chci říct, že pouze renovací čirého krytu se nejedná o renovaci světlometu, takže řešit, jestli světlo vydrží dalších 10let je nesmysl.

Pravidelnou péčí bezabrazivní leštěnkou a následným ošetřením voskem dokážete prodloužit životnost i vyleštěných světel, protože kvalitní vosky dokáží docela dlouho odolávat i UV záření a dokonce i teplotám na světle. Já osobně po renovaci opatřuji světla povlakem s keramickými nanočásticemi, výdrž je velmi dobrá, vzhled také a není to zásah jako lakování apod.
Služby, Poradenství a poskytování Know how v oblasti péče o vozidlo.

http://www.matejveprek.cz

CAREX
Příspěvky: 3
Registrován: 20 úno 2012 18:54

Re: Lesteni poskrabanych svetel

Příspěvek od CAREX »

mathyas píše:po vyleštění světel, které mají už tak špatný lak, že musí pryč, aby opět svítila, jsou často ve špatném stavu celé světla, ono se to nezdá ale i taková vysvícená parabola, která vypadá docela v pořádku, dokáže velmi zásadně ovlivnit svítivost. Tím chci říct, že pouze renovací čirého krytu se nejedná o renovaci světlometu, takže řešit, jestli světlo vydrží dalších 10let je nesmysl.

Pravidelnou péčí bezabrazivní leštěnkou a následným ošetřením voskem dokážete prodloužit životnost i vyleštěných světel, protože kvalitní vosky dokáží docela dlouho odolávat i UV záření a dokonce i teplotám na světle. Já osobně po renovaci opatřuji světla povlakem s keramickými nanočásticemi, výdrž je velmi dobrá, vzhled také a není to zásah jako lakování apod.
Já mohu jen doporučit Sady na renovaci světel CAREX, ale co se týče následné ochrany, zde buďte opatrní. S použitím bezabrazivních leštěnek a vosků vč.produktů s nanočásticemi na následnou ochranu světel souhlasím, ale NEPOUŽÍVEJTE ty na autolak! Obsahují rozpouštědla a látky chemicky narušující povrch světlometů, naopak pro laky je to to pravé, ikdyž dnes nanočásticemi asi částečně překonané. Ověřte si, že je přípravek určen pro ošetření polykarbonátů/tvrzených plastů!!! Jinak obecně platí citované, resp. než začněte problém řešit, ověřte si, zda světla nesvítí pro špatný průchod, rozptyl a útlum světla plastovým krytem, kdy je na řadě renovace povrchu, nebo kvůli špatnému odrazu od paraboly.

Jergi
Příspěvky: 3513
Registrován: 05 úno 2004 20:30
Bydliště: Praha/Káraný
Kontaktovat uživatele:

Re: Lesteni poskrabanych svetel

Příspěvek od Jergi »

Můžu potvrdit, že rozleštění je jenom krátkodobý řešení, do roka je to zas kentus, protože ta povrchová ochranná vrstva už je v tahu....tudíž tohle řešení bych dělal jenom u aut, který maji světlomety brutálně drahý nebo natolik exotický, že se nedaji sehnat....
VW Vento 1.9 TD
VW Passat 1.9 TDi

Uživatelský avatar
xciba
Příspěvky: 1694
Registrován: 30 pro 2010 22:12
Bydliště: Praha

Re: Lesteni poskrabanych svetel

Příspěvek od xciba »

CAREX:aha vosk obsahuje rozpoustedla tak to potom jo...je videt ze si asi nikdy nenarazil na kvalitni vosk...voskuju svetla od te doby co mam dobry vosk a svetla jsou stale stejne.. :kladivo:
Vauxhall omega 2.5V6 ->VXR edition -> crazy omega https://www.youtube.com/watch?v=cd65a5H3yHI -> MV6
Ford Fiesta ST150
Golf VI GTI

Uživatelský avatar
DAWBLACK
Příspěvky: 329
Registrován: 06 kvě 2007 23:12

Re: Lesteni poskrabanych svetel

Příspěvek od DAWBLACK »

Jergi píše:Můžu potvrdit, že rozleštění je jenom krátkodobý řešení, do roka je to zas kentus, protože ta povrchová ochranná vrstva už je v tahu....tudíž tohle řešení bych dělal jenom u aut, který maji světlomety brutálně drahý nebo natolik exotický, že se nedaji sehnat....
a když to říkám tak mi nikdo nevěří :D:D, je tam prostě lak, lak se ošmirgluje a pak je tam jen PC.. a ten žlotne.. nazdar - konec.. :)
Suzuki Swift Gti

Simmy
Příspěvky: 597
Registrován: 29 črc 2009 20:28

Re: Lesteni poskrabanych svetel

Příspěvek od Simmy »

ale tohle nikdo nepopíral ... dokonce tu vládla shoda v tom, že je potřeba to jednou za čas přeleštit, že bez ochranné vrstvy většina těch krytů nevydrží, ale když ses tu pak začal ohánět mikronama ve spojení se svícením po veverkách, tak sorry, ale to k uvěření není

CAREX
Příspěvky: 3
Registrován: 20 úno 2012 18:54

Re: Lesteni poskrabanych svetel

Příspěvek od CAREX »

xciba píše:CAREX:aha vosk obsahuje rozpoustedla tak to potom jo...je videt ze si asi nikdy nenarazil na kvalitni vosk...voskuju svetla od te doby co mam dobry vosk a svetla jsou stale stejne.. :kladivo:
Je vosk a vosk. Samozřejmě jsem měl na mysli různé přípravky (voskové pasty-leštěnky), kde je nosnou látkou vosky rozpouštědlo, které pomáhá lak čistit a po vypaření se usazený voskový film odstraní a přilehlá vrstva zaleští. Jsou to vosky běžně prodejné v drogeriích, kde jsou např.laky a v řetězcích. To, co používáš ty není tak běžná věc...resp. kvalitní vosky zatím bohužel používá menšina nadšenců a profi firmy. Sorry, že jsem to tak zobecnil...
Ještě k trvanlivosti po přeleštění - světla jsou z tvrzeného plastu, který je sice měkčí, než krycí lak, ale... Já mám Audi A6/2001, na ni světla lakována nebyla, před dvěma lety jsem je renovoval a když nepoužívám zimní směs na ostřik světel, v zimě je neškrábu škrabkou, a myju je šetrně-nedřu je kvůli odstranění hmyzu a pod., jsou stále stejná, při mytí stačí hadřík z mikrovlákna a buď troška pasty, co mi ze sady na renovaci zbyla, nebo by myslím pomohla dětská zubní pasta(nezkoušel jsem) a ručně přeleštit. Samozřejmě přípravky na ochranu čirých plastů nevyjímaje!

Uživatelský avatar
tunerA3
Příspěvky: 519
Registrován: 19 kvě 2007 10:09
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Lesteni poskrabanych svetel

Příspěvek od tunerA3 »

Hledám někoho v Plzni nebo okolí, kdo umí rozlešťovat světla. Ví někdo o někom?

Děkuji
┌∩┐(◣_◢)┌∩┐ www.tuningy.com ┌∩┐(◣_◢)┌∩┐

Uživatelský avatar
Kolegáček
Příspěvky: 445
Registrován: 21 kvě 2004 09:08
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Lesteni poskrabanych svetel

Příspěvek od Kolegáček »

Meguiars sada na oživení skel světlometů Heavy Duty Headlight Restoration Kit
http://www.tuningautodoplnky.cz/zbozi/m ... -kit-11554" onclick="window.open(this.href);return false;

nebo

Meguiars sada na oživení skel světlometů One Step Headlight Restoration Kit
http://www.tuningautodoplnky.cz/zbozi/m ... -kit-11553" onclick="window.open(this.href);return false;
CARTECH Tuning CENTRUM
www.cartechgroup.cz Vše co potřebujete pro váší káru

Alfa Romeo 155 Q4 :)
Škoda Octavia 1,9Tdi 4x4

Uživatelský avatar
Linkisek
Příspěvky: 83
Registrován: 01 čer 2010 10:19
Bydliště: 3nec

Re: Lesteni poskrabanych svetel

Příspěvek od Linkisek »

A nebo ... RDA 77 :lol:
http://www.zubacek.cz/default.asp?cls=s ... stiid=5002" onclick="window.open(this.href);return false;

CAREX
Příspěvky: 3
Registrován: 20 úno 2012 18:54

Re: Lesteni poskrabanych svetel

Příspěvek od CAREX »

Sada na renovaci světlometů:
http://www.autolesk.cz/e-shop---renovace-svetel+plexi/" onclick="window.open(this.href);return false;

Steamteam
Příspěvky: 2
Registrován: 09 led 2013 15:57

Re: Lesteni poskrabanych svetel

Příspěvek od Steamteam »

Dobrý den, nabízím renovaci světlometů v Brně a okolí, v provozovně Steamteam - ruční mytí a čištění vozidel, Brno Avion Shopping Park nebo přímo u zákazníka. A to profesionálními přípravky Riwax. Cena od 300 Kč/ kus. Kontakt: 728 18 17 18, http://www.steamteam.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

Přeji pěkný den a spoustu šťastných kilometrů ;)

Uživatelský avatar
Beaver
Příspěvky: 6553
Registrován: 17 srp 2004 09:01

Re: Lesteni poskrabanych svetel

Příspěvek od Beaver »

To je hádám ta modrá kadibudka na parkingu s cedulí o servisu klimatizací :D Asi se tam někdy zastavím, světla bych zušlechtit potřeboval.
Toyota Supra 2.5 twin turbo (208 kW/360 Nm)
Lexus RX400h 3.3 VVTi '06 (205 kW/418 Nm)
Toyota RAV4 2.5 Hybrid '16 (114 kW/213 Nm)
Lexus IS200 2.0 VVTi (115 kW/200 Nm)
"Vždycky můžete spát v autě, ale nikdy nemůžete řídit dům"

Steamteam
Příspěvky: 2
Registrován: 09 led 2013 15:57

Re: Lesteni poskrabanych svetel

Příspěvek od Steamteam »

Dobrý tip pro ty, kteří řeší problém se světlomety ;)

http://www.vykupto.cz/brno/12885-renova ... ometu-auta" onclick="window.open(this.href);return false;

tunman
Příspěvky: 1
Registrován: 21 led 2013 12:08

Re: Lesteni poskrabanych svetel

Příspěvek od tunman »

Četl jsem, čtu a budu číst, ale teď napíšu. CAREX si tady asi taky trošku udělal reklamu, teď ale na to nic nemůžu říct, protože jsem se nakonec pro sadu carex rozhodl na základě informací a zkušeností, které jsem celý den lookoval na netu. Výsledek? Necelé dvě hoďky práce podle návodu, jak pro blbce (za který jsem rád), světla jako nové. Lituju, že jsem to nefotil, rozdíl je fakt nepochopitelný, myslím, že takhle ty světla vypadaly naposledy nové! Dělal jsem to na podzim a zatím vypadají stále stejně. Když to umyju, hadříkem na to prdnu trochu vosku, tak zatím max. spokojenost jak s kvalitou renovace, tak s výdrží. Objednal jsem to zde: http://www.autolesk.cz/e-shop---renovac ... php?item=3" onclick="window.open(this.href);return false;

Odpovědět

Zpět na „Exteriér - styling a elektronika“