Lakování - poraďte s koupí kompresoru a pistole

Plasty, spoilery, čirá optika, neony, zadní lapmy, křídla a tak dále, to najdete v této kategorii.

Moderátoři: Fáboš, Jardafox

Odpovědět
Aligues
Příspěvky: 7
Registrován: 27 říj 2011 00:56

Lakování - poraďte s koupí kompresoru a pistole

Příspěvek od Aligues »

Zdravím všechny,
Trošku mě omrzelo neustálé dávání peněž do opravy laku, páč tolik neschopných řidičů jako u náš je snad málokde. Takže zvažuji, že koupím kompresor a pistoli a dám se do toho sám. Ze začátku jen nárazníky a blatníky po čase snad celé auto :)

Takže jaký kompresor a pistoli co nejlevněji? (pokud mi to půjde od ruky, není problém časem koupit něco lepšího, ale zatím stačí nějaký průměr na ty nárazníky). Čím stříkáte vy? Pokud by se našlo něco do 5tis, bylo by to fajn. Kompresor mám i nějaký z velkého mrazáku snad z kauflandu, ale použití? kdoví.

Díky všem za rady :)

Uživatelský avatar
Nirthy
Příspěvky: 50
Registrován: 19 kvě 2009 21:23
Bydliště: Velke Mezirici
Kontaktovat uživatele:

Re: Lakování - poraďte s koupí kompresoru a pistole

Příspěvek od Nirthy »

No auta sice nelakuji. Sem od dreva... Nicmene, pistoli neco kolem 1500 - 2000 na to nauceni. Hlavne aby mela regulaci tlaku a regulaci "strikaciho kuzelu" Osobne mam Metabo a max spokojenost. No a kompresor? Aby mel regulator tlaku a aby mel trochu nejaky objem. Kdyz mas takovej ten co ma prumer 30 a dylku 80cm. Tak ho utrapis protoze to furt bude dofukovat...

Aligues
Příspěvky: 7
Registrován: 27 říj 2011 00:56

Re: Lakování - poraďte s koupí kompresoru a pistole

Příspěvek od Aligues »

Tlak 8bar a 50l zasobník by stačil? plus filtr?

Uživatelský avatar
bóďa
Příspěvky: 2337
Registrován: 12 pro 2005 19:05
Bydliště: Kutná Hora
Kontaktovat uživatele:

Re: Lakování - poraďte s koupí kompresoru a pistole

Příspěvek od bóďa »

na pistoli se pouziva kolem 3-4 bar, takze o tlaku to moc neni, ten davaj vsechny plus minus stejny, jde spis o ten zasobnik... mam zkusenost ze kdyz stříkáš, tak 60L je málo, protože furt běží kompresor. jsou ale snad i různý rychlosti plnění (motorů), nicméně ten objem zásobníku je fakt základ. pokud to máš na takovýto domácí žvýkání, tak ti těch 60l i stačí, taky jsem s tim nastříkal hromadu věcí, akorát to ten motor prostě trošku nestíhá, takže běží skoro furt, ale nestalo se mi, abych ho vypráznil tak, aby tam byl nižší tlak než ten používanej na stříkání. chce to ještě odkalovač, nicméně ono nejvíc chyb se ti tam udělá stejně z napadanýho bordelu v prostředí, v kterym to budeš dělat, takže je lepší rovnou počítat s tím, že dáš víc bezbarvýho laku, kterej po dokonalym vytvrzení přebrousíš a vyleštíš a pak pokud jsi trochu šikovnej, tak dosáhneš lepšího výsledku než většina lakýrníků, co se tím živí... je to ale o tom času s tim strávenym 8)

pistoli nějakou kolem 2000-2500 kč, za tu cenu už maj samozřejmě všechny regulaci barvy a vzduchu... trysku kolem 1,3 mm, na stříkací tmel to chce víc, tak 2,0 mm
3x Renault Safrane Hartge Biturbo

Uživatelský avatar
Rolljoin
Příspěvky: 1779
Registrován: 26 lis 2006 17:39
Bydliště: BV city?
Kontaktovat uživatele:

Re: Lakování - poraďte s koupí kompresoru a pistole

Příspěvek od Rolljoin »

kompresor mám dvouválec s 50l zásobníkem a pohoda 8) a stál taky myslim kolem 5ti
EX: Audi A4 Avant 1,9TDi quattro
NOW: TDpoVWa GIII

Odpovědět

Zpět na „Exteriér - styling a elektronika“