broušení skla

Plasty, spoilery, čirá optika, neony, zadní lapmy, křídla a tak dále, to najdete v této kategorii.

Moderátoři: Fáboš, Jardafox

Odpovědět
Žába
Příspěvky: 10
Registrován: 11 lis 2012 14:12

broušení skla

Příspěvek od Žába »

zdravím, chci se zeptat, jestli někdo neví nebo dokonce nebrousí skla světlometů do čira, vím, že xenonman to dělá, ale poze se zástavbou bixenonů, já to sklo chci pouuze vybrousit, takže budu rád, za každou radu, vypadá to asi nějak tak, jako je na obrázcích
Přílohy
2009_02_25_11_30_471869.jpg
2009_02_25_11_31_191869.jpg

jajiN
Příspěvky: 1616
Registrován: 01 říj 2010 06:34
Bydliště: za humny (je drak)

Re: broušení skla

Příspěvek od jajiN »

Blazen? To sklo je takovy aby lamalo paprsek a neoslnovalo . . . a taky aby jsi z toho svetla neco mel, a ne jen dva kuzely pred sebou.

Uživatelský avatar
Kane13
Moderátor
Příspěvky: 1737
Registrován: 17 lis 2009 23:33
Bydliště: Ecce Homo

Re: broušení skla

Příspěvek od Kane13 »

Jajine, třeba má čočku z jinýho auta a chce ji tam dát svépomocí....nesuď dne před večerem 8)
Bad things happen when good people pretend nothing is wrong. - Corey Mother Fuckin´Taylor

Uživatelský avatar
beck
Příspěvky: 541
Registrován: 26 čer 2007 18:14
Bydliště: Hrochov/Prostějov/Brno

Re: broušení skla

Příspěvek od beck »

ono to tak i podle fotky vypada...
Müller Motorsport & Customs - Autoservis Prostějov
- servis, lakovna, karosárna, svařování plastů, geometrie, klimatizace , zajistení stk
- rámování, renovace veteranu, tuning a offroad upravy + shop, výroba z lamina a uhlíku

Uživatelský avatar
Mila76
Příspěvky: 185
Registrován: 08 črc 2012 22:10

Re: broušení skla

Příspěvek od Mila76 »

Prosimvas když už se bavíte o tom skle dá se něco dělat s předním sklem poškrábaným od kartáčů z myčky ? Je to od bejvalýho majitele a je to v noci dost nepříjemný když někdo jede proti vám :) Dá se to nějakou brusnou a leštící pastou dát do cajku ? :) Aspon trochu :?
ŠKODA OCTAVIA 1.8 20V- 92 kW 1996 Prodáno
ŠKODA OCTAVIA 1.9 TDi - 66 kW 1999
TDI svatý :lol:

Uživatelský avatar
beck
Příspěvky: 541
Registrován: 26 čer 2007 18:14
Bydliště: Hrochov/Prostějov/Brno

Re: broušení skla

Příspěvek od beck »

jasny, prodavaj se na to i sady, ale je lepsi to dat někomu kdo to dělá....lepsi nez sku*vit světlo 8)
Müller Motorsport & Customs - Autoservis Prostějov
- servis, lakovna, karosárna, svařování plastů, geometrie, klimatizace , zajistení stk
- rámování, renovace veteranu, tuning a offroad upravy + shop, výroba z lamina a uhlíku

Uživatelský avatar
Kane13
Moderátor
Příspěvky: 1737
Registrován: 17 lis 2009 23:33
Bydliště: Ecce Homo

Re: broušení skla

Příspěvek od Kane13 »

Asi tak jak píše beck... známej rozlešťuje auta a k tomu i lampy a chce 200,- za jednu...

EDIT: Blbec neumím číst, myslel jsem, že jde o světlo, ne o čelní sklo... :kladivo:
Naposledy upravil(a) Kane13 dne 18 pro 2012 23:59, celkem upraveno 1 x.
Bad things happen when good people pretend nothing is wrong. - Corey Mother Fuckin´Taylor

BIGPAPA
Příspěvky: 9161
Registrován: 09 čer 2007 01:50
Bydliště: PIT-STOP
Kontaktovat uživatele:

Re: broušení skla

Příspěvek od BIGPAPA »

ja nevim jestli rozlešťovat přední sklo... spíš ho připojistit a vyměnit 8)
Svět by byl o mnoho bezpečnejší, když by každý před vstupem do letadla musel sníst kousek slaniny....

Uživatelský avatar
beck
Příspěvky: 541
Registrován: 26 čer 2007 18:14
Bydliště: Hrochov/Prostějov/Brno

Re: broušení skla

Příspěvek od beck »

neni to složity....já to vezmu 2000 pod vodou a pak dvě pasty od 3M,jedna na předleštění,druhá na final a fertig... ale dělám to na velké leštičce stojanové,takže musim sundat světlo...někdo jede zase flexou,někdo vrtačkou,někdo půldne hadrem :lol:
Müller Motorsport & Customs - Autoservis Prostějov
- servis, lakovna, karosárna, svařování plastů, geometrie, klimatizace , zajistení stk
- rámování, renovace veteranu, tuning a offroad upravy + shop, výroba z lamina a uhlíku

BIGPAPA
Příspěvky: 9161
Registrován: 09 čer 2007 01:50
Bydliště: PIT-STOP
Kontaktovat uživatele:

Re: broušení skla

Příspěvek od BIGPAPA »

na čelním skle :lol:
Svět by byl o mnoho bezpečnejší, když by každý před vstupem do letadla musel sníst kousek slaniny....

Uživatelský avatar
Kane13
Moderátor
Příspěvky: 1737
Registrován: 17 lis 2009 23:33
Bydliště: Ecce Homo

Re: broušení skla

Příspěvek od Kane13 »

beck má asi podobnej problém jako já - baví se o světle, zatímco Mila o čelním skle :lol:
Bad things happen when good people pretend nothing is wrong. - Corey Mother Fuckin´Taylor

Uživatelský avatar
bóďa
Příspěvky: 2337
Registrován: 12 pro 2005 19:05
Bydliště: Kutná Hora
Kontaktovat uživatele:

Re: broušení skla

Příspěvek od bóďa »

:smich2: tady je zas prdel

jeden o voze, druhej o koze...

na broušení skel světel jsem tu měl téma já, tak hledej.. nicméně můžu ti to říct rovnou, se světlama jsem se drbal strašně dlouho, abych vychytal přesný umístění, naklopení a připevnění čoček (dával jsem bixenon a do druhé paraboly pomocnou dálkovou čočku), upravoval jsem celý světlomet aby se to tam všechno vešlo a skončilo to tak, že jsem ty světla nedávno asi po čtyřech letech zase rozebral, protože mi nikdo nebyl schopnej vyleštit skla. zkoušel jsem to i sám, ale výsledek vs. vynaložený úsilí byl naprosto příšernej, kdybych místo toho šel dělat na pokladnu do kauflandu tak mi za vydělaný prachy ty světla vyrobí výrobce světel na zakázku.

jediný, o kom vím, že to dělá, je xenonman (ten to ale někomu dává a nechce říct komu), kterej to dělá jen s celou přestavbou a pak ještě někdo na "S" (už si nepamatuju nick) z nějakýho audi klubu nebo tak něco. ten to ale taky nechtěl udělat samotný. já jsem měl světla už udělaný, takže to pro mě bylo k ničemu..

jájin snad no cement.. nebo jo.. vidíš tu čočku? ta čočka obstarává to co to vroubkování na skle světla, kde čočka není. akorát že mnohem přesnějc.

mila: nabízeli mi v autoskle rozleštění diamantovym práškem, ale stálo by to asi trojku.
3x Renault Safrane Hartge Biturbo

Uživatelský avatar
beck
Příspěvky: 541
Registrován: 26 čer 2007 18:14
Bydliště: Hrochov/Prostějov/Brno

Re: broušení skla

Příspěvek od beck »

sorry sem kokot :lol:
Müller Motorsport & Customs - Autoservis Prostějov
- servis, lakovna, karosárna, svařování plastů, geometrie, klimatizace , zajistení stk
- rámování, renovace veteranu, tuning a offroad upravy + shop, výroba z lamina a uhlíku

Žába
Příspěvky: 10
Registrován: 11 lis 2012 14:12

Re: broušení skla

Příspěvek od Žába »

díky za odpovědi, hlavně ty k tématu, je mi jasně, že tam budu muset dát čočku nebo něco podobnýho, to už mám připravené, potřebuji jen vyleštit nebo vybrousit to sklo do čira, vím, že xenonman to bez kompletní přestavby nedělá, nevím komu to dává, stejně tak ten pán na ,,S" , vím, koho myslíš, toho jsem zkoušel kontaktovat, ale bez odpovědi, přece to musí někdo dělat, když to dělá xenonman nepo pán S

Uživatelský avatar
bóďa
Příspěvky: 2337
Registrován: 12 pro 2005 19:05
Bydliště: Kutná Hora
Kontaktovat uživatele:

Re: broušení skla

Příspěvek od bóďa »

tady máš to téma... viewtopic.php?f=86&t=74765&hilit=do%C4%8Dira" onclick="window.open(this.href);return false;
pročítal jsem to a už vím, jaký jsou další možnosti, dneska bych to asi zkusil mini excentrem. pak to zalakování bezbarvym lakem fungovalo, jde o to se hlavně zbavit drážek.
3x Renault Safrane Hartge Biturbo

Uživatelský avatar
martin51253
Příspěvky: 354
Registrován: 12 úno 2012 11:32
Bydliště: Turnov

Re: broušení skla

Příspěvek od martin51253 »

pokud se jedná o rozlešťování světel ,není problém.dají se rozleštit i světla co by každy vyhodil

pokud se jedná o rozleštění čelního skla,jde to jeto podobný sistém jako u světel i specialní pasty přímo na sklo,ale je velké riziko ,že ze skla vytvoříš čočku . a když v lezeš do auta budeš si připadat jak když koukáš přes igelit ,nebo do dalekohledu spek takže sklo na vyhození+ vyhozené peníze za leštění. v létě byl u mě taky jeden pán co chtěl rozleštit sklo ,nakonec jsem mu jen řekl at si ho pojistí a nechá vyměnit . :wink:
Leštění a renovace laku
https://www.facebook.com/elitautodetail

http://www.detailingpro.cz/
Elite Auto Detail

Žába
Příspěvky: 10
Registrován: 11 lis 2012 14:12

Re: broušení skla

Příspěvek od Žába »

bóďa píše:tady máš to téma... viewtopic.php?f=86&t=74765&hilit=do%C4%8Dira" onclick="window.open(this.href);return false;
pročítal jsem to a už vím, jaký jsou další možnosti, dneska bych to asi zkusil mini excentrem. pak to zalakování bezbarvym lakem fungovalo, jde o to se hlavně zbavit drážek.
díly za info, zkusím to vzduchovou frézkou na kotoučky, má to docela velké točky, takže by to mohlo jít, mám dvě sady skel, takže můžu zkoušet, vypadá to dost dobře a hlavně, člověk si to dělá sám a o to mi jde asi nejvíc, není problém to dát udělat a zaplatit nehoráznou sumu, ale proč, když si to člověk může udělat podle svých představ

Odpovědět

Zpět na „Exteriér - styling a elektronika“