Karbon do interiéru - máte zkušenosti?

Plasty, spoilery, čirá optika, neony, zadní lapmy, křídla a tak dále, to najdete v této kategorii.

Moderátoři: Fáboš, Jardafox

DEFF
Příspěvky: 12
Registrován: 22 čer 2005 21:18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Karbon do interiéru - máte zkušenosti?

Příspěvek od DEFF »

Zdravím,
chtěl bych se zeptat na jednu věc: použití karbonu do interiéru. Potřeboval bych v interiéru mít pár věcí z karbonu nebo alespoň aby to jako karbon vypadalo.

Máte někdo zkušenosti dobré/špatné s nějakou firmou, která se zabývá výrobou interiérových doplňků z karbonových vláken NEBO potištění/nalepení? imitace karbonu. :wink:

Pár imitací karbonu pomocí "vodního tisku" jsem už viděl, ale nijak mě to moc neoslovilo - touto úpravou chybí povrchu ta 3D "plastičnost". To už se mi více na pohled líbí imitace karbonu jako PVC fólie. ALE nechci si lepit do interiéru nastříhanou "karbonovou" fólii - to by byla ostuda a ani nevím jak dlouho by to vydrželo (ačkoliv u rovných ploch je to jedno - tam je to good, ale třeba spodní středový panel se záhyby apod. - to už je průser).

Spíš jestli nevíte o nějaké firmě, která dokáže šikovně fólii nahřát a "obalit" díl stejnoměrně ze všech stran...

Prosím o vaše zkušenosti, rady, ceny, linky a jakékoliv informace - děkuji! :D

Uživatelský avatar
PJ
Moderátor
Příspěvky: 1822
Registrován: 04 úno 2004 19:21
Bydliště: Královské město Litoměřice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od PJ »

Jj je tu na to firma nevim jaky ma reference , ale nemel by bejt problém tim potáhnout cokoliv, v reklamnim obrázku maj tim i alu :wink:
mrkni na http://www.finishingpoint.cz
No nazi, no red, just pure Skinhead. "diesel je víceméně stále neslušné slovo"

Uživatelský avatar
FOG
Příspěvky: 1852
Registrován: 30 říj 2004 13:14
Bydliště: Kopeček Příspěvky: 13654

Příspěvek od FOG »

BMW tedka v eM verzich interieru dava takzvany hlinikovy karbon (aspon myslim ze jenom v tech eM interierech - my mame 530D s M paketem a mame to v interieru), je to velice hezke a myslim, ze je to i jednoduche na udrzbu - konkretne hlinikovy karbon je skoro stejnej jako karbon, kterej bejva na kapotach akorat je o tak 0 60% svetlejsi... je to fakt hezky - jestli bude navecir cas, vyfotim a nahodim fota...
štyrykrátštyry tédéí

DEFF
Příspěvky: 12
Registrován: 22 čer 2005 21:18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DEFF »

finishingpoint - o této firmě vím, ale ta by byla asi jako úplně poslední nařadě... mám za to, že jsem viděl její výrobek/úpravu v prodejně Yamaha - karbonová úprava kola (komplet) a právě to mě dost zklamalo, jelikož pokud to co jsem vidě, bylo aplikováno "vodním tiskem", tak to je o ničem :nono: 5x lépe vypadá obyč karbon nálepka.... :zapomel:

Uživatelský avatar
Maya_Man
Příspěvky: 351
Registrován: 22 bře 2005 00:47
Bydliště: Neratovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Maya_Man »

Mrkni na tuhle firmicku dela primo dily z karbonu bude to asi drazsi nez nejakej polep ale asi i kvalita bude nekde jinde.

http://www.gms-composites.com/index1.html

Uživatelský avatar
Rychi
Příspěvky: 66
Registrován: 27 čer 2005 16:07
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Rychi »

Jeste jsem nekde slysel, ze karbonovani dela i axontuning.cz , ale nevim to jiste.

Uživatelský avatar
Fazeey
Příspěvky: 4726
Registrován: 09 bře 2004 17:06
Bydliště: nýr da Melnik sidé
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Fazeey »

a nedělá to i Newman z Autohifi? viděl sem tam nějaký kryty co dělal (teda myslim že on) a byla to fakt nádhera
V8 fbiturbu fautomatu hrabeto žeretojakkokot if ekomodu

Uživatelský avatar
Fáboš
Moderátor
Příspěvky: 4047
Registrován: 07 kvě 2004 22:25
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Fáboš »

To Fazeey: jo taky myslim, že to dělá
bez špéry jak kretén a v naftě.....3er

[url]http://www.getphoto.cz

Uživatelský avatar
frost
Příspěvky: 49
Registrován: 26 dub 2005 14:46

Příspěvek od frost »

http://www.sct-tuning.org/carbon.htm Tady seženeté fólie do exteriéru...kapota atd...


Moje karbonové snažení Obrázek
Další fotky zde: http://www.sweb.cz/olympus-c/Fotky/fikus/

Použil jsem černou karbonovou fólii 900kč metr čtvereční. Dalo to dost práce, ale stojí to za to.

Uživatelský avatar
Tommy-cupra
Příspěvky: 1002
Registrován: 25 lis 2004 22:44
Bydliště: praha

Příspěvek od Tommy-cupra »

no koukal jsem na ty firmy a nic moc,taky bych potreboval,ale kapotu,veci v motorovym prostoru a lizatko pod spojler,kapotu uz mam zjistenou,to bude balik,ale zajimali by me i ty dalsi veci.
SEAT LEON CUPRA

Uživatelský avatar
frost
Příspěvky: 49
Registrován: 26 dub 2005 14:46

Příspěvek od frost »

Tommy-cupra píše:no koukal jsem na ty firmy a nic moc,taky bych potreboval,ale kapotu,veci v motorovym prostoru a lizatko pod spojler,kapotu uz mam zjistenou,to bude balik,ale zajimali by me i ty dalsi veci.
Pro věci v motorovém prostoru připadá v úvahu snad jen ten "nástřik" protože by fólie vlivem tepla slezla dolu....povolilo by lepidlo, nebo by se sama zdeformovala. Jak jsem dával ten první odkaz na SCT tak tam vyrábí fólie o větší tloušťce než je jen papír. Kousek té fólie mám doma na kole. Dává se pod řetěz aby neotřískal rám kola. Vyrábí ji firma EXU a je tlustá asi 2mm, mám ji na kole už rok a stále vypadá téměř jako nová i když řetěz do ní stále mlátí, vypadá opravdu věrně...lepe než mám tu v interiéru. Nevim zda prodávají totožnou fólii v té SCT firmě, ale chtělo by to prohlédnout si nějaký vzorek. Bohužel jsou z Brna a já tam moc často nejezdim.
Jinak Tommy mohl by jsi mi podat info jak jsi zajistil tu kapotu? Nová karbon kapota stojí cca 30 - 35k a to je na mě už dost. Třeba 10k by jsem dal, ale víc asi ne.

DEFF
Příspěvky: 12
Registrován: 22 čer 2005 21:18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

dobrá práce

Příspěvek od DEFF »

frost píše:http://www.sct-tuning.org/carbon.htm Tady seženeté fólie do exteriéru...kapota atd...


Moje karbonové snažení Obrázek
Další fotky zde: http://www.sweb.cz/olympus-c/Fotky/fikus/

Použil jsem černou karbonovou fólii 900kč metr čtvereční. Dalo to dost práce, ale stojí to za to.

Ty člověče, jestli si tohle lepil, tak to "klobouk dolů" !!! 8) je to velmi slušně udělaný a muselo to dát fakt dost práce, vím o čem mluvím... ale asi jsem trochu náročnější, ten typ fólie co jsi použil, je zrovna s podobným no-3D efektem jako "vodní tisk" vzorů, což je strašná škoda...

Myslím, že jsem už někde viděl opravdu GOOD fólii (karbon imitace), která asi byla vícevrstvá (v mikromilimetrech) a měla ten 3D efekt, takže jsi zprvu myslel, že to je skutečný karbon, ale nemůžu jí najít... :cry:

Ritchma
Moderátor
Příspěvky: 9432
Registrován: 11 úno 2004 21:38

Příspěvek od Ritchma »

Maya_Man píše:Mrkni na tuhle firmicku dela primo dily z karbonu bude to asi drazsi nez nejakej polep ale asi i kvalita bude nekde jinde.

http://www.gms-composites.com/index1.html
Můžu doporučit!! Viděl sem několik jejich výrobků od sání přes zrcátka až po sajtkáru na závodní motorku!! Pak ještě nějaký kousky na vznášedla na vývoz. Kvalita je fakt vysoká!!
Build shit car, call everyone haters....
Function > Form

Ritchma
Moderátor
Příspěvky: 9432
Registrován: 11 úno 2004 21:38

Příspěvek od Ritchma »

No ta fólie tady na fotce je vážně hrozně umělá
Build shit car, call everyone haters....
Function > Form

Uživatelský avatar
Tommy-cupra
Příspěvky: 1002
Registrován: 25 lis 2004 22:44
Bydliště: praha

Příspěvek od Tommy-cupra »

ja mam cislo na cloveka co dela veci z karbonu,je nekde ze severu,kapotu na leona mi udela za cca 17 tis,musi vyrobit kopito a pak teprve kapotu,kdyz by bylo vic lidi,cena je malicko mensi.
SEAT LEON CUPRA

Uživatelský avatar
PJ
Moderátor
Příspěvky: 1822
Registrován: 04 úno 2004 19:21
Bydliště: Královské město Litoměřice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od PJ »

Tommy: a představa hmotonost současný kapoty a nový??
PS: chápete ty lidi co si nechavaj karbonem přetahnout treba haubnu, dyt to je vlastne opak toho k cemu to slouzi misto odlehceni to prida kila, to maj levnější tam prsknout nejakou folii
No nazi, no red, just pure Skinhead. "diesel je víceméně stále neslušné slovo"

Uživatelský avatar
Tommy-cupra
Příspěvky: 1002
Registrován: 25 lis 2004 22:44
Bydliště: praha

Příspěvek od Tommy-cupra »

ja pocitam ze ted ma ta haubna urcite dvacet kilo,ta karbonova myslim ze rikal 4 kila,je to mozny?
SEAT LEON CUPRA

Návštěvník

Re: Karbon do interiéru - máte zkušenosti?

Příspěvek od Návštěvník »

DEFF píše:Zdravím,
chtěl bych se zeptat na jednu věc: použití karbonu do interiéru. Potřeboval bych v interiéru mít pár věcí z karbonu nebo alespoň aby to jako karbon vypadalo.

Máte někdo zkušenosti dobré/špatné s nějakou firmou, která se zabývá výrobou interiérových doplňků z karbonových vláken NEBO potištění/nalepení? imitace karbonu. :wink:

Pár imitací karbonu pomocí "vodního tisku" jsem už viděl, ale nijak mě to moc neoslovilo - touto úpravou chybí povrchu ta 3D "plastičnost". To už se mi více na pohled líbí imitace karbonu jako PVC fólie. ALE nechci si lepit do interiéru nastříhanou "karbonovou" fólii - to by byla ostuda a ani nevím jak dlouho by to vydrželo (ačkoliv u rovných ploch je to jedno - tam je to good, ale třeba spodní středový panel se záhyby apod. - to už je průser).

Spíš jestli nevíte o nějaké firmě, která dokáže šikovně fólii nahřát a "obalit" díl stejnoměrně ze všech stran...

Prosím o vaše zkušenosti, rady, ceny, linky a jakékoliv informace - děkuji! :D
Si nejdriv vyber:
bud soucastky z karbonu, nebo lepenku "imitace karbonu"

Mr.Bean
Příspěvky: 515
Registrován: 05 črc 2005 14:17

Příspěvek od Mr.Bean »

Tommy-cupra píše:ja pocitam ze ted ma ta haubna urcite dvacet kilo,ta karbonova myslim ze rikal 4 kila,je to mozny?
Mozny to urcite je.Karbon je hodne hodne moc lehkej.
Do you love me?
. _____
/__|___\___
\(o)____(o)/

Uživatelský avatar
PJ
Moderátor
Příspěvky: 1822
Registrován: 04 úno 2004 19:21
Bydliště: Královské město Litoměřice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od PJ »

Tommy: to by mohlo odpovídat
No nazi, no red, just pure Skinhead. "diesel je víceméně stále neslušné slovo"

Ritchma
Moderátor
Příspěvky: 9432
Registrován: 11 úno 2004 21:38

Příspěvek od Ritchma »

Tommy-cupra píše:ja mam cislo na cloveka co dela veci z karbonu,je nekde ze severu,kapotu na leona mi udela za cca 17 tis,musi vyrobit kopito a pak teprve kapotu,kdyz by bylo vic lidi,cena je malicko mensi.
Za tyhle peníze by ti to Petr udělal jistě taky a je z černýho mostu (GMS). Stejně tak bude umět udělat i ty polepy interiéru, ale cena se ti nebude líbit, protože ty asi spíš čekáš fölii, ne?
Build shit car, call everyone haters....
Function > Form

Uživatelský avatar
PJ
Moderátor
Příspěvky: 1822
Registrován: 04 úno 2004 19:21
Bydliště: Královské město Litoměřice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od PJ »

Ritchma: no spíš by asi udělal nový ty části interiéru ne?
No nazi, no red, just pure Skinhead. "diesel je víceméně stále neslušné slovo"

Uživatelský avatar
frost
Příspěvky: 49
Registrován: 26 dub 2005 14:46

Příspěvek od frost »

2Ritchman: Už jsem to s tím člověkem z GMS probíral a potažení neprovádí. A cena kapoty se na tech 17 podle mích informací nedostane. Řekl si za kapotu na Focuse 25k. Tech 17k co má Tommy je hodně slušná cena.

Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

nekde mam snad i cislo na toho cloveka,myslim ze delal kapotu cajickovi,nez tam dal intercoler a musel ji delat novou,je to uz dlouho co jsem mu volal,rikal taky neco o tom ze tam je i laminat,nejak tak,ze snad muze udelat celou karbonovou nebo nejak na pul,uz si to moc nepamatuju. jinak do interieru asi nic nechci,to by vypadalo divne,ja chci spis predni lizatko z carbonu,kryt motoru,baterky a tak. Tommy cupra

Ritchma
Moderátor
Příspěvky: 9432
Registrován: 11 úno 2004 21:38

Příspěvek od Ritchma »

frost píše:2Ritchman: Už jsem to s tím člověkem z GMS probíral a potažení neprovádí. A cena kapoty se na tech 17 podle mích informací nedostane. Řekl si za kapotu na Focuse 25k. Tech 17k co má Tommy je hodně slušná cena.
On je hodně náladovej a podle nálady má cenu, ale o kapotě za 25tis mi nikdy nic neříkal
Build shit car, call everyone haters....
Function > Form

CrendA
Příspěvky: 6
Registrován: 06 říj 2012 23:26

Re:

Příspěvek od CrendA »

Určitě je možné aby vážila 7kg ale 4 je nesmysl . Ovšem záleží na jaké auto ?

CrendA
Příspěvky: 6
Registrován: 06 říj 2012 23:26

Re: Karbon do interiéru - máte zkušenosti?

Příspěvek od CrendA »

Ahoj dělám pro německou tuning firmu a s karbonem dělám každý den . Jestli potřebujete poradit nebo něco udělat tak napište .

Rendy

vtuni
Příspěvky: 245
Registrován: 16 úno 2008 15:20
Bydliště: prostějoVW

Re: Karbon do interiéru - máte zkušenosti?

Příspěvek od vtuni »

lidi nemáte tucha kde by se dala sehnat kůže v provedení karbon..co třeba používají třeba v BMW..??? nebo jak se z toho dělají pouzdra na mobily..atd..v metráži...???

Obrázek
Obrázek

Obrázek

je mi jasný že to nebude levný...ale já vůbec ale vůbec nic nenašel..a to jsem googlil dlouho :( :( :(
the amount of power an engine can hold directly relates to the amount of money you have to dump into it
my GTI on vimeo http://vimeo.com/34409682

Uživatelský avatar
martin51253
Příspěvky: 354
Registrován: 12 úno 2012 11:32
Bydliště: Turnov

Re: Karbon do interiéru - máte zkušenosti?

Příspěvek od martin51253 »

vtuni píše:lidi nemáte tucha kde by se dala sehnat kůže v provedení karbon..co třeba používají třeba v BMW..??? nebo jak se z toho dělají pouzdra na mobily..atd..v metráži...???

Obrázek
Obrázek

Obrázek

je mi jasný že to nebude levný...ale já vůbec ale vůbec nic nenašel..a to jsem googlil dlouho :( :( :(

není to tak drahý . kůže to není je to imitace kůže se vzorem karbonu V 6 barevných odstínech :) http://www.carbon3d.cz/carbon3d/eshop/1 ... -3D-KARBON" onclick="window.open(this.href);return false;

kdo hledá najde :lol: 8) napiš jim e-mail mohly by ti prodat i daleko menší množství (beru od nich folie a super kvalita a dodání)
8)
Leštění a renovace laku
https://www.facebook.com/elitautodetail

http://www.detailingpro.cz/
Elite Auto Detail

vtuni
Příspěvky: 245
Registrován: 16 úno 2008 15:20
Bydliště: prostějoVW

Re: Karbon do interiéru - máte zkušenosti?

Příspěvek od vtuni »

super :potlesk: :potlesk: díky za info... :) aspoň teda takhle...i když to není úplně přesně to co sháním

ta cena není vůbec hrozná... 500 za metr... pokud teda mi nebudou chtít prodat celou roli za 15 koulí.. :mrgreen:

jako vím, že třeba stylex prodává koženku v provedení karbon..
http://www.styltex.cz/?article=72589" onclick="window.open(this.href);return false;

jenom bych doplnil, že právě třeba BMW používá takhle upravenou "pravou kůži" ... :wink:
sice není samolepící :mrgreen: jak ta látka...ale zase to má všechny vlastnosti kůže..takže ideálka na výdrž, ošetření i opracovatelnost
DSCN2275.JPG
mám jí kousíček doma... ale všude, kde jsem byl u autočalouníka atd... tak na to čuměli jak půl pr.ele ze křoví...
a výsledek sehnatelnosti 0 :(

proto to zkouším tady, protože víc hlav víc ví...
the amount of power an engine can hold directly relates to the amount of money you have to dump into it
my GTI on vimeo http://vimeo.com/34409682

Odpovědět

Zpět na „Exteriér - styling a elektronika“