Jak laminovat? Rady, tipy, triky...

Plasty, spoilery, čirá optika, neony, zadní lapmy, křídla a tak dále, to najdete v této kategorii.

Moderátoři: Fáboš, Jardafox

Odpovědět
Uživatelský avatar
HANYSx
Příspěvky: 1009
Registrován: 26 kvě 2005 11:51
Bydliště: vinohradycity

Příspěvek od HANYSx »

zadni naraznik je kombinaci plastu a poliesterem laminovanyho difusoru bonrath, vse je spojeno betasalem a nasledne prelaminovano aby nepraskal lak v mistech napojeni ruznorodych materialu, po te prilaminovano k zadnim blatnikum. VŠE je udelano sklolaminatovou tkaninou a epoxy chs 1200, nasledne dohlazeno poliesterovim tmelem.... a FUNGUJE TO-sorry myslel sen ze to stihnu hned pod tu fotku

Uživatelský avatar
HANYSx
Příspěvky: 1009
Registrován: 26 kvě 2005 11:51
Bydliště: vinohradycity

Příspěvek od HANYSx »

2conscius: vidis a ja mel pocit, ze jo...jens to nebyl ty
cim se snazis ty natery dostat dolu? kamosi meli nakyho barvozrouta co fugoval, sundavali tim origo lak z fiesty, asi pom tretim napatlani a naky dobe co to ma pusobit byla fiesta jenom plechova. muzu se jich zeptat co to bylo...jinak musis brousitabrousitabrousit

Martas
Příspěvky: 234
Registrován: 15 pro 2004 13:49
Bydliště: Praha

Příspěvek od Martas »

Abych ukončil diskusi na téma epoxy 1200,tak si asi nepochopil co jsem chtěl říct, a to že za stejnou cenu máš dneska materiály 100krát lepší a líp se s nima dělá.Co se týče epoxydu versus polyesteru,můžeš si pořád myslet,že to drží a i to tak vypadá,ale s pevností to nemá nic společnýho.Tyhle dva materiály se proste nespojej a pokud by se z nějakýho důvodu spojit musely,existuje na to speciální materiál a postup.Je jen hold těžký o tom někoho přesvědčit.Pokud mi nevěříš,dám ti kontakt na technology který se tim zabejvaj.Ty to vysvětlej vědecky.Jinak nárazník dobrej,ale stačí trochu tuknout a je v háji celá práce což by byla škoda.Tahle technologie je dobrá pro vyrobu modelu do formy,ale velice křehký spojení pro provoz.
BMW 318 IS coupe

Uživatelský avatar
HANYSx
Příspěvky: 1009
Registrován: 26 kvě 2005 11:51
Bydliště: vinohradycity

Příspěvek od HANYSx »

....amen :lol: , a ted vazne: uz o nekolik prizpevku vyse sem psal at sem hodis nazev materialu, ktery mas na mysli, rad zkusim neco novyho...
jinak sem te samozrejme pochopil, kdybys nenapsal: epoxy je sracka, ale: dnes uz existujou lepsi materialy, asi bych nereagoval vubec...
a k tem tukancum: nerad bych abychom to tu zase zacli resit, ale kdybys videl co ty serfovy prkna, ktery sem mel vsechno vydrzeli asi bys se svym nazorem na epoxy neveril vlastnim ocim a ten naraznik co sem sem hodil par tukancu taky zazil, pac sem nevadku mel na kazdodeni jezdeni po praglu
prosimte hlavne tu posledni vetu neber jako vyzvu k dalsi diskusi, jenom ti pisu o svoji vlastni zkusenosti

Martas
Příspěvky: 234
Registrován: 15 pro 2004 13:49
Bydliště: Praha

Příspěvek od Martas »

Věřim že ty serfy držej,Protože máme 50let starou laminátovou kanoi a taky drží.Epoxyd je v každym případě lepší materiál,ale je víc náchylnej na dodržení postupů a je spousta faktorů který ovlivněj výslednou kvalitu.U spojleru je to asi jedno,tam nejde o velkou pevnost,a u toho nárazníku jsem měl na mysli to neštastný spojení dvou materiálů jako je původní měkkej plast a laminát.Dělá to tak hodně lidí,protože se tak ty spodky pod nárazník prodávaj a pokud to má trochu vypadat a ne to tam mít jen přinejtovaný tak se to slepit a ev přelaminovat musí.Jakmile ale dojde k většímu kroucení,stejně ten spoj praskne.
O materiálech se nebudu moc rozepisovat,protože je jich spousta a každej je na něco jinýho,ale pro začátek bych se kouknul na stránky firmy Havel kompozit kde je maj i z cenama.Stačí jim říct na co to potřebuješ a oni sami ochotně poraděj co použít.
BMW 318 IS coupe

Uživatelský avatar
HANYSx
Příspěvky: 1009
Registrován: 26 kvě 2005 11:51
Bydliště: vinohradycity

Příspěvek od HANYSx »

Martas píše:Věřim že ty serfy držej,Protože máme 50let starou laminátovou kanoi a taky drží.Epoxyd je v každym případě lepší materiál,ale je víc náchylnej na dodržení postupů a je spousta faktorů který ovlivněj výslednou kvalitu.U spojleru je to asi jedno,tam nejde o velkou pevnost,a u toho nárazníku jsem měl na mysli to neštastný spojení dvou materiálů jako je původní měkkej plast a laminát.Dělá to tak hodně lidí,protože se tak ty spodky pod nárazník prodávaj a pokud to má trochu vypadat a ne to tam mít jen přinejtovaný tak se to slepit a ev přelaminovat musí.Jakmile ale dojde k většímu kroucení,stejně ten spoj praskne.
O materiálech se nebudu moc rozepisovat,protože je jich spousta a každej je na něco jinýho,ale pro začátek bych se kouknul na stránky firmy Havel kompozit kde je maj i z cenama.Stačí jim říct na co to potřebuješ a oni sami ochotně poraděj co použít.
az se budu chystat na predek tak na to kouknu a treba testnu neco pro me novyho

Uživatelský avatar
Ryba
Příspěvky: 522
Registrován: 22 srp 2005 16:11
Bydliště: Pha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ryba »

nnedavnou sem si skousel zalaminovat zespoda prasklej blatnik, abych to trochu zpevnil. Koupil sem si nakou Laminovací soupravu(500g polyesterové pryskyřice, 10g iniciátoru, 0,5m2 tkaniny a smirek) skusil sem to nak smýchat, v navodu psali 2%iniciatoru, tak sem tam hodil tak 6kapek, pac opravdu netusim kolik muze bejt 2% z toho co sem si odlil. udelal sem ti tri vrstvy tak 15x15cm a co se nestalo ani po trech dnech to nezatvrdlo:( Takze pocitam ze sem tam dal malo toho iniciatoru, da se to jeste nak dodatecne opravit?? Nebo to musim cely seskrabat vyhodit a skusit znovu namichat novou smes.. Ale jak? kdyz vubec netusim kolik tam mam nalejt toho iniciatoru. Pocítam ze vic nez minule:)
Dík

exi99
Příspěvky: 22
Registrován: 30 črc 2005 17:40
Bydliště: Poprad
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od exi99 »

Ryba píše:nnedavnou sem si skousel zalaminovat zespoda prasklej blatnik, abych to trochu zpevnil. Koupil sem si nakou Laminovací soupravu(500g polyesterové pryskyřice, 10g iniciátoru, 0,5m2 tkaniny a smirek) skusil sem to nak smýchat, v navodu psali 2%iniciatoru, tak sem tam hodil tak 6kapek, pac opravdu netusim kolik muze bejt 2% z toho co sem si odlil. udelal sem ti tri vrstvy tak 15x15cm a co se nestalo ani po trech dnech to nezatvrdlo:( Takze pocitam ze sem tam dal malo toho iniciatoru, da se to jeste nak dodatecne opravit?? Nebo to musim cely seskrabat vyhodit a skusit znovu namichat novou smes.. Ale jak? kdyz vubec netusim kolik tam mam nalejt toho iniciatoru. Pocítam ze vic nez minule:)
Dík
tak asi 2percenta na 500g pryskyrice, co je cely ten iniciator. Opravte ma ak sa mylim.

Uživatelský avatar
HANYSx
Příspěvky: 1009
Registrován: 26 kvě 2005 11:51
Bydliště: vinohradycity

Příspěvek od HANYSx »

Ryba píše:nnedavnou sem si skousel zalaminovat zespoda prasklej blatnik, abych to trochu zpevnil. Koupil sem si nakou Laminovací soupravu(500g polyesterové pryskyřice, 10g iniciátoru, 0,5m2 tkaniny a smirek) skusil sem to nak smýchat, v navodu psali 2%iniciatoru, tak sem tam hodil tak 6kapek, pac opravdu netusim kolik muze bejt 2% z toho co sem si odlil. udelal sem ti tri vrstvy tak 15x15cm a co se nestalo ani po trech dnech to nezatvrdlo:( Takze pocitam ze sem tam dal malo toho iniciatoru, da se to jeste nak dodatecne opravit?? Nebo to musim cely seskrabat vyhodit a skusit znovu namichat novou smes.. Ale jak? kdyz vubec netusim kolik tam mam nalejt toho iniciatoru. Pocítam ze vic nez minule:)
Dík
prasklej blatnik bys mel svarit a ne laminovat...

Jepík
Příspěvky: 20
Registrován: 16 srp 2005 23:58
Bydliště: Pilníkov u Trutnova
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jepík »

Je fakt že epoxy 1200 je spíš na lepení a ne na laminování má větší hustotu a tím se hůř prosicuje tkanina.Dnes se spíše používá poliesterová pryskyřice pro spoilery,křídla,atd.a hlavně tam kde není potřeba zas tak velká pevnost jako přeba v leteckém průmyslu.Je levnějši(asi 100Kč za kg)a pro naše účely bohatě postačuje.
Jedině PEUGEOT 205

Uživatelský avatar
zmrzlík
Příspěvky: 12
Registrován: 31 led 2006 20:04
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zmrzlík »

Pěkná, vyčerpávající debata. Jen mám takový dotaz. Kde kupujete? Potřebuju opravit laminátem skříň a laminátovací souprava, s kterou už jsem pracovala, byla celkem tekutá. Já ale to auto na čumák nepostavím. :lol: Tipeček na nějakej šikovnej obchůdek by nebyl? Zn. Praha

Jepík
Příspěvky: 20
Registrován: 16 srp 2005 23:58
Bydliště: Pilníkov u Trutnova
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak laminovat? Rady, tipy, triky...

Příspěvek od Jepík »

Skus tohle ve vyhledávači Skolil - kompozit
Jedině PEUGEOT 205

Uživatelský avatar
zmrzlík
Příspěvky: 12
Registrován: 31 led 2006 20:04
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak laminovat? Rady, tipy, triky...

Příspěvek od zmrzlík »

Jepík píše:Skus tohle ve vyhledávači Skolil - kompozit
8) Díky, www.skolil.cz, tam už si něco vyberu :D

yax
Příspěvky: 21
Registrován: 04 bře 2006 19:36
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od yax »

No, kdybych chtel laminovat, nebo opravovat, tak velkoui vec, urcite bych si nekupoval zadnou soupravu v obchode, ani nepouzival Epoxid, kvuli cene.Doporucuju zajit do jakekoli vyrobny laminatu a koupit si par kilo materialu, cena by se mela pohybovat cca 100,. kacek za kilo a urcite budou mit i hromadu vselijakych zbytku strize a tkaniny :) http://yax.sweb.cz

Mirek999
Moderátor
Příspěvky: 2331
Registrován: 28 pro 2004 17:40
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mirek999 »

ja kdyz jsem vyspravoval auto tak jsem pouzival laminat nemel jsem zadnej pristup ke svarece ani k nicemu jinymu tak jsem koupil sadu a dal jsem se do toho do ted to drzi prihodim fotky postup jak mi to slo


Mirek999
Moderátor
Příspěvky: 2331
Registrován: 28 pro 2004 17:40
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mirek999 »

co pak na to rikate jsem zvedavej na vase nazory jinak auto je Austin metro 1.0 vykon zhruba 45 zbesilejch koni :lol:

yax
Příspěvky: 21
Registrován: 04 bře 2006 19:36
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od yax »

No pokud je to dobre udelany tak ten kus to auto prezije o nekolik desetileti :D

Mirek999
Moderátor
Příspěvky: 2331
Registrován: 28 pro 2004 17:40
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mirek999 »

daval jsem swi na tom zalezet a drtzi to zkousel jsem do toho lehce kopat a rukou pronmacknout a neupadlo to zatim

Uživatelský avatar
zmrzlík
Příspěvky: 12
Registrován: 31 led 2006 20:04
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zmrzlík »

yax píše:No, kdybych chtel laminovat, nebo opravovat, tak velkoui vec, urcite bych si nekupoval zadnou soupravu v obchode, ani nepouzival Epoxid, kvuli cene.Doporucuju zajit do jakekoli vyrobny laminatu a koupit si par kilo materialu, cena by se mela pohybovat cca 100,. kacek za kilo a urcite budou mit i hromadu vselijakych zbytku strize a tkaniny :) http://yax.sweb.cz
Po té, co mi v odborném servisu poškozenej laminát vyřízli a zalepili díru kusem plechu se dobrovolně přeškoluju na opravy všeho druhu, no :mrgreen: Nějak začít musím :lol:

Mirek999
Moderátor
Příspěvky: 2331
Registrován: 28 pro 2004 17:40
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mirek999 »

ale je to parada to laminovani udelat si nejaky kopyto a muzes v pohode vyrabet nasavani na kapotu a prodavat to to by slo

yax
Příspěvky: 21
Registrován: 04 bře 2006 19:36
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od yax »

Hmmm ono to vyrabeni a prodavani nasavani nejni zase takova bomba covece poctivy kopyto udelat, taky nejni zadna prdel :(
Křídla Škoda ... http://yax.sweb.cz

Mirek999
Moderátor
Příspěvky: 2331
Registrován: 28 pro 2004 17:40
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mirek999 »

jo to je jasny ale je parada ze si tim clovek muze udelat takovejch veci sam a ono to cloveka potesi na dusi ze si to udelal clovek sam :wink:

yax
Příspěvky: 21
Registrován: 04 bře 2006 19:36
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od yax »

To je pravda ja mam taky dobrej pocit kdyz si to udelam sam ...
Křídla Škoda ... http://yax.sweb.cz

Uživatelský avatar
OXiDE.cz
Příspěvky: 421
Registrován: 24 bře 2005 09:22
Bydliště: Prachatice
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak laminovat? Rady, tipy, triky...

Příspěvek od OXiDE.cz »

Poraďte mi, jak se jmenuje látka a kde jí sehnat, kterou se tvaruje prvotní tvar, látka která se vypíná okolo kroužku a zbytku. Snad chápete co tim myslim.
Felda forever

yax
Příspěvky: 21
Registrován: 04 bře 2006 19:36
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od yax »

:(
Křídla Škoda ... http://yax.sweb.cz

Uživatelský avatar
OXiDE.cz
Příspěvky: 421
Registrován: 24 bře 2005 09:22
Bydliště: Prachatice
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak laminovat? Rady, tipy, triky...

Příspěvek od OXiDE.cz »

Co je to střiž?

Když někdo laminuje nějakou kreaci a má hotovou dřevěnou kostru, tak se to potáhne "látkou (tkaninou)", ta se prosytí pryskyřicí, položí se skelná tkanina, prosytí atd ... jak se říká tý "látce (tkanině)" a kde jí sehnat?
Felda forever

yax
Příspěvky: 21
Registrován: 04 bře 2006 19:36
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od yax »

No k beznemu laminovani se pouziva bud tzv. tkaná to je proste tkanina ze skelných vláken a je utkaná, nebo se pouziva střiž coz je materiál netkany, slisovaný a naimpregnovaný, aby se nerosypal, oboje se znaci nejak gramazi na 1m ctv. s toho pak vyplyva sila materialu.Tkana je mnohem pevnejsi v tahu to je jasny, ale slozitejsi tvary z toho neudelas, bo se dost spatne tvaruje Ja jsem videl jenom rucni kladeni do forem, jak neco nalaminovat na drevenou kostru si neumim predstavit.No kde to sehnat? znovu - ja bych zasel nekam, kde se z toho vyrabi ve velkym takovej provoz nakupuje material na sudy a cely role a pak je ukecat aby prodali neco pocestnymu :)
Křídla Škoda ... http://yax.sweb.cz

Uživatelský avatar
OXiDE.cz
Příspěvky: 421
Registrován: 24 bře 2005 09:22
Bydliště: Prachatice
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak laminovat? Rady, tipy, triky...

Příspěvek od OXiDE.cz »

já sem hodim nějaký foto, ale dneska to nestihnu
Felda forever

Uživatelský avatar
zmrzlík
Příspěvky: 12
Registrován: 31 led 2006 20:04
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zmrzlík »

Mirek999 píše:... a ono to cloveka potesi na dusi ze si to udelal clovek sam :wink:
No právě! :lol: 8)

Odpovědět

Zpět na „Exteriér - styling a elektronika“