Leštění hliníku

Plasty, spoilery, čirá optika, neony, zadní lapmy, křídla a tak dále, to najdete v této kategorii.

Moderátoři: Fáboš, Jardafox

Odpovědět
Uživatelský avatar
Goldies
Příspěvky: 2701
Registrován: 04 čer 2004 06:18
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Leštění hliníku

Příspěvek od Goldies »

CHlapi, mam cerstve vylesteny kola... Jak se mam o ne starat, aby zese nezasedly? Lakovat nechci...
Japonci na konci
Nissan Pathfinder - jen tak na práci
Honda Civic 8g 1.8 V-tec - jen tak pro ženu
Toyota MR2 ZZW30 2ZZ - jen tak pro radost
Yamaha Majesty 250 - jen tak na lítačku

Uživatelský avatar
GReddy
Příspěvky: 1398
Registrován: 24 črc 2005 19:54

Příspěvek od GReddy »

taky me zajima jak vylestenou vrstvu opatrit necim ochranym..jde o kazdodenni pouzivani...
vylestit a udelat nekolik vrstev bezbarveho laku a vydrzi?

Uživatelský avatar
Lukáš 325e
Příspěvky: 301
Registrován: 15 čer 2006 15:12
Bydliště: Praha

Příspěvek od Lukáš 325e »

Mám to nastříkaný extra tvrdym bezbarvym lakem a supr drží to bez problémů
STOP DREAMING START DRIFTING!!!

Uživatelský avatar
bóďa
Příspěvky: 2337
Registrován: 12 pro 2005 19:05
Bydliště: Kutná Hora
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od bóďa »

hele jakou hrubosti to staci vybrousit predtim nez se to udela tou alu magic pastou? nechci tam rejhy, ale taky aby to hned nezaslo, cetl jsem, ze cim jemnejsi papir tim to min zajde,... a muzu pouzit vybracku? ja jenom ze brouseni mam ted uz po krk, ted sem brachovi brousil komplet naraznik az na plast,....
3x Renault Safrane Hartge Biturbo

Uživatelský avatar
...
Příspěvky: 587
Registrován: 21 črc 2007 22:47

Příspěvek od ... »

tak sem se ted koukal na diskovery a davali tam do kupi nakou tojotu mr2 a maj tam hnusny litaky a vzal si dratenej kartac celi to tim obrousil pak na to kydnul tekutej pisek a pak mel neco jakoby kotouc ale spis mi to pripadalo jako naky houba a po vylesteni fakt luxus alůe porad tomu nemuzu nak uverit
nejkrasnejsi pohled na svet je z VW sedacky :)
VW Transporter, VW brouk speedster, VW polo GTi 16V

Dave-TuningClubOstrava
Příspěvky: 397
Registrován: 10 lis 2005 19:32
Bydliště: OV
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dave-TuningClubOstrava »

Njespíš to byl nějaký filcový kotouč a k tomu použili pastu určenou k leštění měkkých kovů.

Není to žádný zázrak jen to chce grif, praxi a tprělivost.
My zakázkově leštíme cokoliv z duralu, nerezu, hliníku popř i pozinku...

Uživatelský avatar
...
Příspěvky: 587
Registrován: 21 črc 2007 22:47

Příspěvek od ... »

nene tohle to urcite nebylo normalni mokrej pisek (neco jako cif ) a filcak to vazne nebyl takovej jakoby houba na miti
nejkrasnejsi pohled na svet je z VW sedacky :)
VW Transporter, VW brouk speedster, VW polo GTi 16V

Pustil
Příspěvky: 1186
Registrován: 14 čer 2006 15:59
Bydliště: Mělník/Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pustil »

Kolik toho prosim vás vyleštim s tim Alu Magicem? Respektive jak velkou plochu s tím 250 ml balením pokreju?
in loving memory of http://moje.auto.cz/Pustil/oplis.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Mazda 323 BG GT - weekend car
Mazda RX-7 FC - new project

Uživatelský avatar
máca
Příspěvky: 2415
Registrován: 18 úno 2006 01:20
Bydliště: mostecko

Příspěvek od máca »

doceladost velkou,staci ho totizjen trosku na hadr a uz to lesti 8) alena metry ti toasi nepovim

Pustil
Příspěvky: 1186
Registrován: 14 čer 2006 15:59
Bydliště: Mělník/Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pustil »

máca píše:doceladost velkou,staci ho totizjen trosku na hadr a uz to lesti 8) alena metry ti toasi nepovim
Takže na jedno 15kový kolo to jedno balení stačí?
in loving memory of http://moje.auto.cz/Pustil/oplis.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Mazda 323 BG GT - weekend car
Mazda RX-7 FC - new project

Uživatelský avatar
máca
Příspěvky: 2415
Registrován: 18 úno 2006 01:20
Bydliště: mostecko

Příspěvek od máca »

no ja bych rekl ze na 4 a jeste ti zbyde

Vasekk
Příspěvky: 1002
Registrován: 06 pro 2006 22:45
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vasekk »

Tak jsem objednal alu magic...doufám, že s tim pujdou přeleštit nerez límce, jde jen o oživení :)
SKODA SUPERB
Golf 1 Cabrio Karmann

Uživatelský avatar
bóďa
Příspěvky: 2337
Registrován: 12 pro 2005 19:05
Bydliště: Kutná Hora
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od bóďa »

jo, nerez s tim de taky krasne lestit 8)
jinak myslim si ze by ti to melo vyjit na vsechny kola, fakt se toho moc nespotrebuje, ale musis to mit poradne pripraveny - vybrouseny dohladka
3x Renault Safrane Hartge Biturbo

Uživatelský avatar
hrnec09
Příspěvky: 297
Registrován: 06 led 2007 17:23
Bydliště: Praha

Příspěvek od hrnec09 »

... píše:nene tohle to urcite nebylo normalni mokrej pisek (neco jako cif ) a filcak to vazne nebyl takovej jakoby houba na miti
tohle je ta houba..http://www.a-c.cz/cz/sortiment/f170.htm
vyrábí se různá hrubost dle toho jak moc chces ten povrch vyleštit, ale samotná houba na vyleštění nestačí, je eště potom potřeba to přeleštit kotoučem a pastou jinak budeš mít jemnej povrch ale nebude se lesknout :wink:
Opel Astra f 1.4 - prodano
BMW e46 Touring 320d - rozbito
Honda Accord 3.0 V6 - prodano
BMW e46 Touring 330d - aktual

Uživatelský avatar
mildatuning
Příspěvky: 259
Registrován: 07 říj 2007 16:00
Bydliště: Mělník
Kontaktovat uživatele:

Re: Leštění hliníku

Příspěvek od mildatuning »

Neměl by nekdo fotku jak to vypada kdyz se lesti Alu Magicem? A se to hned lesti nebo se musi obrousit trochu... dik

Uživatelský avatar
...
Příspěvky: 587
Registrován: 21 črc 2007 22:47

Příspěvek od ... »

hrnec09 píše:
... píše:nene tohle to urcite nebylo normalni mokrej pisek (neco jako cif ) a filcak to vazne nebyl takovej jakoby houba na miti
tohle je ta houba..http://www.a-c.cz/cz/sortiment/f170.htm
vyrábí se různá hrubost dle toho jak moc chces ten povrch vyleštit, ale samotná houba na vyleštění nestačí, je eště potom potřeba to přeleštit kotoučem a pastou jinak budeš mít jemnej povrch ale nebude se lesknout :wink:
nene to neni ona tohle mi pripadalo jako molitanovi nebo co bylo to naky meky a ten dil byl ve slovenctine tak sem mu nerozumel co to presne bylo
nejkrasnejsi pohled na svet je z VW sedacky :)
VW Transporter, VW brouk speedster, VW polo GTi 16V

Uživatelský avatar
mildatuning
Příspěvky: 259
Registrován: 07 říj 2007 16:00
Bydliště: Mělník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mildatuning »

Jak tu jsou fotky brouseni toho kridla... je to brouseno excentrickou bruskou a lesticim kotoucem...? Nebo to je nejaka profi lesticka... diky

marcoo
Příspěvky: 26
Registrován: 17 pro 2007 15:59

leštění a airbrush

Příspěvek od marcoo »

Pokud chcete něco kvalitně vyleštit tak můžu doporučit jednoho týpka.Dělá jak laky,airbrush tak leštění.Sice se specializuje na motorky ale umí i auta. http://www.motodesign.tym.cz
Připojuji i foto kola z mé motorky.Je vidět že opravdu umí.Hlavně na to má výbavu,se bez který jsem se s tím doma sral snad týden a on to měl za 2 dny hotový.S lakem za 10 dní.
Přílohy
motodesign (54).JPG
motodesign (54).JPG (41.05 KiB) Zobrazeno 6093 x

Mirek999
Moderátor
Příspěvky: 2331
Registrován: 28 pro 2004 17:40
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mirek999 »

A cena?Taky docela dulezita vec.
Optimismus pramení z nedostatku informací :o)

marcoo
Příspěvky: 26
Registrován: 17 pro 2007 15:59

Příspěvek od marcoo »

Mirek999 píše:A cena?Taky docela dulezita vec.
čoveče cena za obě kola,plus lak a barva a práce mě to vyšlo na 1500.U jiný formy v jíčíně po mě chtěli asi 3800.Tak to je docela rozdíl.Navíc ty kola byli černý a v komaxitu.Takže sundával ještě barvu.

Mirek999
Moderátor
Příspěvky: 2331
Registrován: 28 pro 2004 17:40
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mirek999 »

To je hodne dobra cena 8)
Optimismus pramení z nedostatku informací :o)

marcoo
Příspěvky: 26
Registrován: 17 pro 2007 15:59

Příspěvek od marcoo »

Mirek999 píše:To je hodne dobra cena 8)
To jo.Hlavně je to pohodář a je na něm vidět že to dělá i jako koníčka.není problém mu napsat a dohodnout se na kdykoliv.Je spíš těžký se mu dovolat.Jak lakuje,tak nemá mobil.je lepší napsat a on se ozve.Hlavně je vidět že umí a za málo peněz hodně muziky, :) 8)

Uživatelský avatar
hrnec09
Příspěvky: 297
Registrován: 06 led 2007 17:23
Bydliště: Praha

Příspěvek od hrnec09 »

mildatuning píše:Jak tu jsou fotky brouseni toho kridla... je to brouseno excentrickou bruskou a lesticim kotoucem...? Nebo to je nejaka profi lesticka... diky
je to lesteno klasickou excentrickou bruskou na vzduch
Opel Astra f 1.4 - prodano
BMW e46 Touring 320d - rozbito
Honda Accord 3.0 V6 - prodano
BMW e46 Touring 330d - aktual

marcoo
Příspěvky: 26
Registrován: 17 pro 2007 15:59

Příspěvek od marcoo »

hrnec09 píše:
mildatuning píše:Jak tu jsou fotky brouseni toho kridla... je to brouseno excentrickou bruskou a lesticim kotoucem...? Nebo to je nejaka profi lesticka... diky
je to lesteno klasickou excentrickou bruskou na vzduch
to ne.Já když tam byl tak tam měl takový monstrum něco jak soustruh ale byla to nějaká leštička.Malej kotouč velkej kotouč,chlupatej kotouč no samý kotouče na tom.myslím že kdyby to dělal bruskou tak z toho kolik toho udělá by se asi po...ral.

Uživatelský avatar
mildatuning
Příspěvky: 259
Registrován: 07 říj 2007 16:00
Bydliště: Mělník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mildatuning »

prave premyslim nad koupi excentricky ty brusky ... a nevedel jsem jestli to sni pude... pac ona se netoci.. ale dela jen ty kmity.... nebo jeste premyslim nad vibracni.... ale tu na lesteni nejde pouzit..
diky

Rudi
Moderátor
Příspěvky: 11957
Registrován: 22 srp 2004 13:03
Bydliště: OK
Kontaktovat uživatele:

Re: Leštění hliníku

Příspěvek od Rudi »

co ten alu magic? nějaká další zkušenost? potřebuju ty vyleštit 1 sadu, tak aby pěkně prokoukla :D
VW - Very Wonderful
ALUSADY.CZ - originální alu kola na Váš vůz
Dovoz vozidel, odtahy z celé EU, STK

marcoo
Příspěvky: 26
Registrován: 17 pro 2007 15:59

Re: Leštění hliníku

Příspěvek od marcoo »

Rudi píše:co ten alu magic? nějaká další zkušenost? potřebuju ty vyleštit 1 sadu, tak aby pěkně prokoukla :D
Jo,tak sadu alu magic je přesně to co moc nedoporučoval ten,co mi leštil kola.Prej to nádherně vyleští ale ýžádná ochcrana a časem začne oxidovat.A chtěj za to šílený prachy. :?

marcoo
Příspěvky: 26
Registrován: 17 pro 2007 15:59

Příspěvek od marcoo »

mildatuning píše:prave premyslim nad koupi excentricky ty brusky ... a nevedel jsem jestli to sni pude... pac ona se netoci.. ale dela jen ty kmity.... nebo jeste premyslim nad vibracni.... ale tu na lesteni nejde pouzit..
diky
abys nedopad jeko já.V domění že ušetřím několik korun.Jsem se do toho pustil sám.A výsledek stál za prd.Spíš než leštěný to bylo šedý.A těch strávenejch hodin broušením a vyhlazováním povrchu a pak leštěním no děs.Takhle sem mu to pak dal,on na to má věci tomu určený a byl klid.A za ty prachy co bych koupil kvalitní brusku nebo vrtačku mě to sfouknul i s lakem na středy kol.Takže jsem neměl co řešit.Ale na to vždy přijdeš,až když se do toho pustíš.Podle něj na opravdu kvalitní leštění musíš mít brusku která má min. 22 000- 30000 otáček.A koukni na ceny za kolik se prodávaj.Plus kotouče,pasty,nějaký jemný brusivo atd.To bys měl vyleštěný 10x.
tady je taky inzerát
http://bazar.motorkari.cz/?cId=inzerat- ... atu=192104[/url]

Uživatelský avatar
freerider46
Příspěvky: 124
Registrován: 07 kvě 2007 00:32
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od freerider46 »

Používáte na to nějakou techniku???
Já jsem se dal taky do leštění, ale už mě z toho bolej ruce. Před sebou mám obě kola na scooter a kryt variátoru tak bych si to chtěl usnadnit.
Uvažoval jsem jako Ritchma o tomhle stoji, ale s hrubostí třeba 1000 a výš nevím jestli se dají sehnat. Co si mám na to pořídit???
Obrázek

marcoo
Příspěvky: 26
Registrován: 17 pro 2007 15:59

Příspěvek od marcoo »

freerider46 píše:Používáte na to nějakou techniku???
Já jsem se dal taky do leštění, ale už mě z toho bolej ruce. Před sebou mám obě kola na scooter a kryt variátoru tak bych si to chtěl usnadnit.
Uvažoval jsem jako Ritchma o tomhle stoji, ale s hrubostí třeba 1000 a výš nevím jestli se dají sehnat. Co si mám na to pořídit???
Obrázek
minimum je 750 w a nejlepší je vzduchový nářadí kde je až 30 tis otáček.To se ti ale asi nevyplatí kupovat

Odpovědět

Zpět na „Exteriér - styling a elektronika“