Leštění hliníku

Plasty, spoilery, čirá optika, neony, zadní lapmy, křídla a tak dále, to najdete v této kategorii.

Moderátoři: Fáboš, Jardafox

Odpovědět
Uživatelský avatar
freerider46
Příspěvky: 124
Registrován: 07 kvě 2007 00:32
Kontaktovat uživatele:

Re: Leštění hliníku

Příspěvek od freerider46 »

Moc toho nedělám, takže by mě stačilo asi tohle
Dá se teda koupit i s hrubostí 1000 i víš???
Znám to spíš na broušení než na leštění tak se právě ptám

Uživatelský avatar
Idaho
Moderátor
Příspěvky: 4345
Registrován: 24 kvě 2004 13:55
Bydliště: EU
Kontaktovat uživatele:

Re: Leštění hliníku

Příspěvek od Idaho »

sakra co vsichni máte s tím smirkem při leštení??
Je mezi námi stále více lidí, kteří poskytují konzultace a vědí jak se co má udělat, ale stále méně tech kteří do udělat dokáží.
web : www.dicompracing.cz / www.jdmengines.cz

Dave-TuningClubOstrava
Příspěvky: 397
Registrován: 10 lis 2005 19:32
Bydliště: OV
Kontaktovat uživatele:

Re: Leštění hliníku

Příspěvek od Dave-TuningClubOstrava »

Idaho píše:sakra co vsichni máte s tím smirkem při leštení??
:lol:

Uživatelský avatar
Michelin
Příspěvky: 705
Registrován: 24 říj 2004 18:43
Bydliště: Prague, North Moravia
Kontaktovat uživatele:

Re: Leštění hliníku

Příspěvek od Michelin »

Idaho píše:sakra co vsichni máte s tím smirkem při leštení??
nejspis proto, ze to vetsina lidi doporucujou delat takhle...
babyCupra

Uživatelský avatar
freerider46
Příspěvky: 124
Registrován: 07 kvě 2007 00:32
Kontaktovat uživatele:

Re: Leštění hliníku

Příspěvek od freerider46 »

Já dělám všechno smirkem ale je to na dlouho
Jaký máte zkušenosti s tím tou vrtačkou???

Uživatelský avatar
Idaho
Moderátor
Příspěvky: 4345
Registrován: 24 kvě 2004 13:55
Bydliště: EU
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Idaho »

smirk poškodí strukturu povrchu, je potřeba zajet hodne do "hloubky" aby nezanechal pomeranč, každopádne bez caste a dukladné péče, případne dalších povrchových uprav se delají rychle mapy atd..

Použitím správných lesticích nástroju dosáhneš lepšího, rovnomernejšíhoa hlavne trvalejšího elsku bez dalších povrchových uprav.. už jsem to tu psal x-krát, ale proste smirk je jednodušší ( a pro člověka rychlejsí ) cesta, použítím správnych kotouču, výkoného motoru a správné obvodové rychlosti vyleštíš rychleji, kvalitneji a trvaleji..
Je mezi námi stále více lidí, kteří poskytují konzultace a vědí jak se co má udělat, ale stále méně tech kteří do udělat dokáží.
web : www.dicompracing.cz / www.jdmengines.cz

marcoo
Příspěvky: 26
Registrován: 17 pro 2007 15:59

Re: Leštění hliníku

Příspěvek od marcoo »

smirek ne eeee a prostě to co tam ukazuješ nestačí.Za tu výbavičku na leštění jsem si to radši nechal za pár stovek udělat a vim že to mám kvalitně a hlavně jsem nic nezmršil.ne že to nějakýma pokusama zmrvím a pak to za prachy dávám do kupy.

Uživatelský avatar
freerider46
Příspěvky: 124
Registrován: 07 kvě 2007 00:32
Kontaktovat uživatele:

Re: Leštění hliníku

Příspěvek od freerider46 »

J dobře ale co si mám za tu výbavičku pořídit???
Nevím co se používá na kvalitní leštění tak bych se chtěl poučit.
Ta vrtačka je na to vhodná nebo co se používá??

Dave-TuningClubOstrava
Příspěvky: 397
Registrován: 10 lis 2005 19:32
Bydliště: OV
Kontaktovat uživatele:

Re: Leštění hliníku

Příspěvek od Dave-TuningClubOstrava »

freerider46 píše:J dobře ale co si mám za tu výbavičku pořídit???
Nevím co se používá na kvalitní leštění tak bych se chtěl poučit.
ta vrtačka je na to vhodná nebo co se používá??
se připojím: vrtačka je na to vhodná, pokud však není dost kvalitní budeš jich na jednu sadu kol potřebovat několik :D
proč a přesné postupy ovšem nechám na jiných..své metody si chráním.

Uživatelský avatar
Idaho
Moderátor
Příspěvky: 4345
Registrován: 24 kvě 2004 13:55
Bydliště: EU
Kontaktovat uživatele:

Re: Leštění hliníku

Příspěvek od Idaho »

existují i na netu shopy co prodávají kvalitní lestičky o výkonu 1.5 -4kW ( samozřejme i salbší ) a i návody na to jaké kotouče vs. prumery vs. obvodové rychlosti na jaké materiály použít , většinou to mají na svých webech "lepší" prodejci lestících materiálu stačí pohledat web.

EDIT : jen pododtknu - nezabývm se leštením kol, takže info které dávám není vhodné na kola ( tím myslím stroje ) protože s ejddná o satcionární mašiny a mezi námi než dát 3x 1000kč za nekvalitnéí odepsanou vrtačku tak dám radsi 4,5-5tis za "nižší" třídu profi stacionární leštičky..
Naposledy upravil(a) Idaho dne 25 pro 2007 20:25, celkem upraveno 1 x.
Je mezi námi stále více lidí, kteří poskytují konzultace a vědí jak se co má udělat, ale stále méně tech kteří do udělat dokáží.
web : www.dicompracing.cz / www.jdmengines.cz

marcoo
Příspěvky: 26
Registrován: 17 pro 2007 15:59

Re: Leštění hliníku

Příspěvek od marcoo »

freerider46 píše:J dobře ale co si mám za tu výbavičku pořídit???
Nevím co se používá na kvalitní leštění tak bych se chtěl poučit.
Ta vrtačka je na to vhodná nebo co se používá??
když mi leštil kola jeden týpek tak mi to jmenoval a usoudil jsem že to radši za pár stovek nechám jemu.takže vrtačku minimálne 3000 otáček,Což je cca 750 w minimálně.Kotouče flanelovej,filcovej tvrdej,hadrovej a podobný kravinky.Ne jen jeden kotouč ale několik protože ti to do sebe natáhne tu špínu a už to neleští.Dál pastu na předleštění pastu na finální lesk a vsadim se s tebou že ti to zajde.dělal jsem si jedno kolo sám a tři mi dělal on.ty od něj jsou furt jak nový a to moje zešedlo.Důvod??? málo otáček protože se materiál musí zahřát natolik,že ho neudržíš v ruce.A tím se tam vstřebá ta pasta co používá a tím to udělá ochchranu proti oxidaci.A můžu ti říct že sem to dělal na motoru z brusky která má 7 tis. a stejně to bylo málo.Takže stejně to vyleštíš,ale po měsíci to budeš mít v původním stavu.A hlavně jsou to hodiny hodiny a hodiny vyspravování rejh a škrábanců který sou po vyleštění vydět.A on si s tím poradil sám a já měl klid. Tuším že dělal 600-700 jedno kolo.A hlavně to máš zrcadlovej lesk kterej doma neuděláš
Přílohy
motodesign (54).JPG
motodesign (54).JPG (41.05 KiB) Zobrazeno 5521 x

marcoo
Příspěvky: 26
Registrován: 17 pro 2007 15:59

Re: Leštění hliníku

Příspěvek od marcoo »

jinak je na www.motodesign.tym.cz mu napiš a domluv se.

Uživatelský avatar
Idaho
Moderátor
Příspěvky: 4345
Registrován: 24 kvě 2004 13:55
Bydliště: EU
Kontaktovat uživatele:

Re: Leštění hliníku

Příspěvek od Idaho »

marcoo píše:
freerider46 píše:J dobře ale co si mám za tu výbavičku pořídit???
Nevím co se používá na kvalitní leštění tak bych se chtěl poučit.
Ta vrtačka je na to vhodná nebo co se používá??
když mi leštil kola jeden týpek tak mi to jmenoval a usoudil jsem že to radši za pár stovek nechám jemu.takže vrtačku minimálne 3000 otáček,Což je cca 750 w minimálně.Kotouče flanelovej,filcovej tvrdej,hadrovej a podobný kravinky.Ne jen jeden kotouč ale několik protože ti to do sebe natáhne tu špínu a už to neleští.Dál pastu na předleštění pastu na finální lesk a vsadim se s tebou že ti to zajde.dělal jsem si jedno kolo sám a tři mi dělal on.ty od něj jsou furt jak nový a to moje zešedlo.Důvod??? málo otáček protože se materiál musí zahřát natolik,že ho neudržíš v ruce.A tím se tam vstřebá ta pasta co používá a tím to udělá ochchranu proti oxidaci.A můžu ti říct že sem to dělal na motoru z brusky která má 7 tis. a stejně to bylo málo.Takže stejně to vyleštíš,ale po měsíci to budeš mít v původním stavu.A hlavně jsou to hodiny hodiny a hodiny vyspravování rejh a škrábanců který sou po vyleštění vydět.A on si s tím poradil sám a já měl klid. Tuším že dělal 600-700 jedno kolo.A hlavně to máš zrcadlovej lesk kterej doma neuděláš
ad otáčky - nehrajou takovou roli otáčky brusky ale obvodová rychlost a výkon motoru - čím vyšší výkon tím lépe "utáhne" velké kotouče a tím dosáhneš vyšších obvodových rychlostí ..
Je mezi námi stále více lidí, kteří poskytují konzultace a vědí jak se co má udělat, ale stále méně tech kteří do udělat dokáží.
web : www.dicompracing.cz / www.jdmengines.cz

Uživatelský avatar
freerider46
Příspěvky: 124
Registrován: 07 kvě 2007 00:32
Kontaktovat uživatele:

Re: Leštění hliníku

Příspěvek od freerider46 »

Díky kluci kouknu se po přímý brusce a uvidím jak to pude

marcoo
Příspěvky: 26
Registrován: 17 pro 2007 15:59

Re: Leštění hliníku

Příspěvek od marcoo »

freerider46 píše:Díky kluci kouknu se po přímý brusce a uvidím jak to pude
pokud s tím nemáš žádnou zkušenost,kolo poničíš....doufám že ne a upřímnou soustrast.Je to fakt na hodiny....hodiny....hodiny.... a hodiny.....já už bych se do toho nepouštěl :nono:

Uživatelský avatar
freerider46
Příspěvky: 124
Registrován: 07 kvě 2007 00:32
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od freerider46 »

J vím leštil jsem už něco a chci zkusit něco jinýho
Tohle je na scootera dekl variátoru tak uvidím jak to vyleštím pak napíšu :wink:

marcoo
Příspěvky: 26
Registrován: 17 pro 2007 15:59

Příspěvek od marcoo »

Tady máš na ukázku když se to leští doma s nedostatečným vybavením a další obrázek je od někoho kdo se tím živý a má na to veškerý potřebný pasty,kotouče a hlavně stroje
obrázky jsou v obráceným pořadí
Přílohy
motodesign (57).JPG
motodesign (57).JPG (78.45 KiB) Zobrazeno 5470 x
DSC01791.JPG
DSC01791.JPG (48.43 KiB) Zobrazeno 5471 x

Uživatelský avatar
WRCteam
Příspěvky: 664
Registrován: 21 črc 2005 16:10
Bydliště: turnau
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od WRCteam »

AL listicka po lesteni doma.. de to ale porad to neeejni ono kolecka byli hezci co sem mel na aute...

jinak taky po novym roce hodlam nakoupit nejaky poradny lestenkarsky vybaveni :lol:
Přílohy
27-12-07_1703.jpg
27-12-07_1703.jpg (56.54 KiB) Zobrazeno 5439 x
wrceho mazlicek a dvojcatko a http://www.tuningxcars.com/

marcoo
Příspěvky: 26
Registrován: 17 pro 2007 15:59

Příspěvek od marcoo »

WRCteam píše:AL listicka po lesteni doma.. de to ale porad to neeejni ono kolecka byli hezci co sem mel na aute...

jinak taky po novym roce hodlam nakoupit nejaky poradny lestenkarsky vybaveni :lol:
Jo vypadá to dobře.al doma se stím jen morduješ.Jako já a furt to nebylo ono.Když jsem viděl tu výbavu na to tak jsem se normálně styděl.pokud na to máš výbavu není co řešit.Ale práce na tom je k nezaplacení.Mrkni na fotky víše.

marcoo
Příspěvky: 26
Registrován: 17 pro 2007 15:59

leštění

Příspěvek od marcoo »

jinak tady je taky firma která leští.Spíš je to původní motodesign.ale maj jiný stránky.Hlavně tam nic netají a přístup na pohodu. stránky tady http://www.fightmoto.prodejce.cz[/url]

Dave-TuningClubOstrava
Příspěvky: 397
Registrován: 10 lis 2005 19:32
Bydliště: OV
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dave-TuningClubOstrava »

Fajn pokec i výsledky prací, jen by bylo vhodné aby uvedli své jméno, adresu, ičo apod.
Potencionální zákazník pak bez těchto údajů moc důvěry ve firmu bez placené domény moc nezíská.

marcoo
Příspěvky: 26
Registrován: 17 pro 2007 15:59

Příspěvek od marcoo »

Dave-TuningClubOstrava píše:Fajn pokec i výsledky prací, jen by bylo vhodné aby uvedli své jméno, adresu, ičo apod.
Potencionální zákazník pak bez těchto údajů moc důvěry ve firmu bez placené domény moc nezíská.
to asi jo.Ale já si myslím,že tam je to tak,že ten co tam leští,normálně někde maká a oni stavěj veterány.Takže to leštění mají jen bokem jako vedlejšku a z peněz co vydělaj naspou do veteránů.asi tak nějak jsem to pochopil.Protože když jsem se ptal na firmu která to dělá oficiálně tak si řekli 1200 za kolo a u nich jsem měl 1200 s opískováním,vyleštěním a nalakováním loukotí.Viz obr. víše.Taky jsem nějak nedůvěřoval,ale přesvědčila mě práce,kterou jsem viděl na vlastní oči.Tak pak jsem do toho šel.A celkový výsledek stojí za to.Takže pohoda.už plánuju vyleštit i motor.A pujde určitě k nim,protože maj veškrý vercajk a hlavně stroje.

Uživatelský avatar
Stingr
Příspěvky: 156
Registrován: 07 pro 2005 17:22
Bydliště: F-M
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Stingr »

Dave-TuningClubOstrava píše:Fajn pokec i výsledky prací, jen by bylo vhodné aby uvedli své jméno, adresu, ičo apod.
Potencionální zákazník pak bez těchto údajů moc důvěry ve firmu bez placené domény moc nezíská.
Na kolik by u Vás vyšly nechat vyleštit tyto kola? Šlo by jen o čelní stranu. Diky
Obrázek

Dave-TuningClubOstrava
Příspěvky: 397
Registrován: 10 lis 2005 19:32
Bydliště: OV
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dave-TuningClubOstrava »

Stingr píše:
Dave-TuningClubOstrava píše:Fajn pokec i výsledky prací, jen by bylo vhodné aby uvedli své jméno, adresu, ičo apod.
Potencionální zákazník pak bez těchto údajů moc důvěry ve firmu bez placené domény moc nezíská.
Na kolik by u Vás vyšly nechat vyleštit tyto kola? Šlo by jen o čelní stranu. Diky
Obrázek
SZ

marcoo
Příspěvky: 26
Registrován: 17 pro 2007 15:59

Příspěvek od marcoo »

čoveče tady ti asi nikdo neodpoví.Zkus napsat přímo tam. :wink:

Dave-TuningClubOstrava
Příspěvky: 397
Registrován: 10 lis 2005 19:32
Bydliště: OV
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dave-TuningClubOstrava »

marcoo píše:čoveče tady ti asi nikdo neodpoví.Zkus napsat přímo tam. :wink:
:?

marcoo
Příspěvky: 26
Registrován: 17 pro 2007 15:59

Příspěvek od marcoo »

Dave-TuningClubOstrava píše:
marcoo píše:čoveče tady ti asi nikdo neodpoví.Zkus napsat přímo tam. :wink:
:?
:? :? :? :? :? :? :? :? :? :? :? :? nechápu

Dave-TuningClubOstrava
Příspěvky: 397
Registrován: 10 lis 2005 19:32
Bydliště: OV
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dave-TuningClubOstrava »

marcoo píše:
Dave-TuningClubOstrava píše:
marcoo píše:čoveče tady ti asi nikdo neodpoví.Zkus napsat přímo tam. :wink:
:?
:? :? :? :? :? :? :? :? :? :? :? :? nechápu
já odpověděl.

marcoo
Příspěvky: 26
Registrován: 17 pro 2007 15:59

Příspěvek od marcoo »

Dave-TuningClubOstrava píše:
marcoo píše:
Dave-TuningClubOstrava píše: :?
:? :? :? :? :? :? :? :? :? :? :? :? nechápu
já odpověděl.
Aaaaa sorry.Já přehlíd zprávičku.tak to se omlouvám. 8)

Uživatelský avatar
WRCteam
Příspěvky: 664
Registrován: 21 črc 2005 16:10
Bydliště: turnau
Kontaktovat uživatele:

Re: Leštění hliníku

Příspěvek od WRCteam »

to marcoo ale neco k tomu mam.. tedka delam ventilovy viko z 1,8 20 V
tak o tom newim jak zkonci..spis to vidim na elox.. smejdi to maj pekne blbe odlity
wrceho mazlicek a dvojcatko a http://www.tuningxcars.com/

Odpovědět

Zpět na „Exteriér - styling a elektronika“