Lakovani motoru

Plasty, spoilery, čirá optika, neony, zadní lapmy, křídla a tak dále, to najdete v této kategorii.

Moderátoři: Fáboš, Jardafox

Uživatelský avatar
maRkusVT
Příspěvky: 1596
Registrován: 18 říj 2006 09:36
Bydliště: Praha 13
Kontaktovat uživatele:

Lakovani motoru

Příspěvek od maRkusVT »

Delam si doma z nudy jeden motor, ale dotaz.... cim nalakovat blok, hlavu, viko atd... proste celej motor aby se to neloupalo... Je to na FA, takze hlinik a chci to cerny matny cely....

A cim to de dobre vycistit ????

Dekuju predem za odpovedi, diky
NICK SEM PRESTAL POUZIVAT, ADMINI NEREAGOVALI NA PROZBU O ZMENU TAK MAM NOVEJ NICK MARKUS(bez toho vt), TAKZE PROSIM SZ PSAT NA NOVEJ NICK

Uživatelský avatar
Beaver
Příspěvky: 6553
Registrován: 17 srp 2004 09:01

Příspěvek od Beaver »

Hlavu nebarvit, zhorsis vyrazne odvod tepla.
Toyota Supra 2.5 twin turbo (208 kW/360 Nm)
Lexus RX400h 3.3 VVTi '06 (205 kW/418 Nm)
Toyota RAV4 2.5 Hybrid '16 (114 kW/213 Nm)
Lexus IS200 2.0 VVTi (115 kW/200 Nm)
"Vždycky můžete spát v autě, ale nikdy nemůžete řídit dům"

Uživatelský avatar
maRkusVT
Příspěvky: 1596
Registrován: 18 říj 2006 09:36
Bydliště: Praha 13
Kontaktovat uživatele:

Re: Lakovani motoru

Příspěvek od maRkusVT »

kua, tak jak ji udelat cernou... nejaka kyselina by nepomohla ?
NICK SEM PRESTAL POUZIVAT, ADMINI NEREAGOVALI NA PROZBU O ZMENU TAK MAM NOVEJ NICK MARKUS(bez toho vt), TAKZE PROSIM SZ PSAT NA NOVEJ NICK

vrkuboy
Příspěvky: 618
Registrován: 29 zář 2007 02:53
Bydliště: Šlapanice u Brna
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vrkuboy »

nejlepsi na cisteni sracek je ARVA tou to jde krasne dolu ;) n a pokud vim je nejaka cerna barva na vyfuky ktera vydrzi tplo tak to skus tim
Renó Megan Scényk - 79 kW
Fijat 126p - moc kW

Uživatelský avatar
maRkusVT
Příspěvky: 1596
Registrován: 18 říj 2006 09:36
Bydliště: Praha 13
Kontaktovat uživatele:

Re: Lakovani motoru

Příspěvek od maRkusVT »

no jasny, vypalovaci barva ve spreji tu mam, ale kdyz beaver napsal ze hlavu nelakovat aby odvadela teplo... tak nevim no... jinac motor vim cim vycistit.... mam doma este chemii z mycky.. profi, ne...
NICK SEM PRESTAL POUZIVAT, ADMINI NEREAGOVALI NA PROZBU O ZMENU TAK MAM NOVEJ NICK MARKUS(bez toho vt), TAKZE PROSIM SZ PSAT NA NOVEJ NICK

Uživatelský avatar
fredh
Příspěvky: 328
Registrován: 08 črc 2007 20:32

Re: Lakovani motoru

Příspěvek od fredh »

Tak ji vylešti, k černý matný na bloku by to sedlo ne? jaká bude barva na víku ventilů, máš foto?
hlavně se neposrat...


GTI-->VTS-->GTI-->GTI-->TDI

Uživatelský avatar
maRkusVT
Příspěvky: 1596
Registrován: 18 říj 2006 09:36
Bydliště: Praha 13
Kontaktovat uživatele:

Re: Lakovani motoru

Příspěvek od maRkusVT »

celej motor bude cernej, vcetne prevodovky... teda mel bejt.. ale ta hlava me sere, kua, uz lakuju i altik, rozdelovac, civku, vsechno chci cerny, nadobky, atd...
NICK SEM PRESTAL POUZIVAT, ADMINI NEREAGOVALI NA PROZBU O ZMENU TAK MAM NOVEJ NICK MARKUS(bez toho vt), TAKZE PROSIM SZ PSAT NA NOVEJ NICK

Uživatelský avatar
Chosse
Příspěvky: 3622
Registrován: 19 led 2006 07:17
Bydliště: u Prostějova...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Chosse »

Kluci mám dotaz,mám teď venku motor a dávám do kupy druhej.Je to 2,0 s blokem z litiny,čím lakovat blok ? Chci aby tam ta barva vydžela a neloupalo se to... Je fakt že se to v létě pěkně hřeje takž obyč barva by asi nevydžela... Co Alkyton ? Máte zkušenosti ? :oops:
Není třeba...

Uživatelský avatar
Ludwig
Příspěvky: 234
Registrován: 16 črc 2006 22:06
Bydliště: Beroun

Příspěvek od Ludwig »

Já bych zkusil hammerite, ale praktickej test jsem ještě neprovedl...
Tu hlavu klidně natři, u fáva řešit nějakej odvod tepla je zbytečný...

Uživatelský avatar
máca
Příspěvky: 2415
Registrován: 18 úno 2006 01:20
Bydliště: mostecko

Příspěvek od máca »

Chosse píše:Kluci mám dotaz,mám teď venku motor a dávám do kupy druhej.Je to 2,0 s blokem z litiny,čím lakovat blok ? Chci aby tam ta barva vydžela a neloupalo se to... Je fakt že se to v létě pěkně hřeje takž obyč barva by asi nevydžela... Co Alkyton ? Máte zkušenosti ? :oops:
alkytonkou delal znamej blok na avii a drzi to dobre!
cabrio bukvice

Uživatelský avatar
Camel
Příspěvky: 1231
Registrován: 17 pro 2006 21:19
Bydliště: Občas Bohumín,občas Karviná...

Příspěvek od Camel »

Ludwig píše:Já bych zkusil hammerite, ale praktickej test jsem ještě neprovedl...
Tu hlavu klidně natři, u fáva řešit nějakej odvod tepla je zbytečný...
Presne tak!Bez obav natirej! :wink:
NeVW: Passi
Suzuki LTZ-400 Quadsport

Uživatelský avatar
kentoya
Příspěvky: 1279
Registrován: 02 pro 2005 23:55
Bydliště: Olomouc

Příspěvek od kentoya »

všechno co na těch fotkách vidíš, je bud alkyton, nebo hamerite, nebo komaxit

http://www.nissanclub.cz/car_detail.php?id=226

a věe umývám v militu autočistič
IQ sice stylingem nenahradíš, taboo ti ho taky nezvedne, ale dokáže rozšířit brutálně obzory :D
http://www.odtahove-sluzby.cz

Uživatelský avatar
Chosse
Příspěvky: 3622
Registrován: 19 led 2006 07:17
Bydliště: u Prostějova...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Chosse »

Díky kluci, je to už v černým matným alkytonu... 8)
Není třeba...

Engl
Příspěvky: 43
Registrován: 03 čer 2008 22:18

Příspěvek od Engl »

Jen pozor na wapku ,ta barva je tvrdá a pokud tam bude nějaká i malá trhlinka tak ji uloupne,jinak Alkyton asi čtyři roky uplně v pohodě na litinovém bloku.

CHUD
Příspěvky: 88
Registrován: 22 úno 2007 09:01
Bydliště: Jižní čechy

Příspěvek od CHUD »

jj alkyton je super barva

Uživatelský avatar
bóďa
Příspěvky: 2337
Registrován: 12 pro 2005 19:05
Bydliště: Kutná Hora
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od bóďa »

Engl píše:Jen pozor na wapku ,ta barva je tvrdá a pokud tam bude nějaká i malá trhlinka tak ji uloupne,jinak Alkyton asi čtyři roky uplně v pohodě na litinovém bloku.
tou barvou co je tvera jsi myslel alkyton? ja jenom jestli jsem delal neco spatne, protoze dodnes ta barva uplne neuschla a kdyz do toho rejpnes nehtem tak je to tam videt... nekdo to tady taky rikal...
3x Renault Safrane Hartge Biturbo

Uživatelský avatar
Chosse
Příspěvky: 3622
Registrován: 19 led 2006 07:17
Bydliště: u Prostějova...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Chosse »

Tak to je něco špatně... Je právě tvrdá a odolná jako komaxit ale musí to být pěkně celý bez těch trhlin...
Není třeba...

Uživatelský avatar
bóďa
Příspěvky: 2337
Registrován: 12 pro 2005 19:05
Bydliště: Kutná Hora
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od bóďa »

tyjo tak ja nevim... natiral jsem s tim spoustu veci a na nicem uplne nevytvrdla... tady kucik to psal taky: /viewtopic.php?t=75558
3x Renault Safrane Hartge Biturbo

Uživatelský avatar
Chosse
Příspěvky: 3622
Registrován: 19 led 2006 07:17
Bydliště: u Prostějova...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Chosse »

Nebude to tím ředěním ? Já s ním dělám povozek na svoji škodovku co dělám už 3 rok... Co jde tak šlo na komaxit a jinak to co ne tak alkyton... Můžu říct že jsem s ním na kadettu udělal třmeny a bubny a paráda.Je to hladký,nevypaluje se.Na ten blok jsem se ptal jelikož na to jsem ho ještě nezkoušel,jinak nikdy jsem ho neředil a natíral tak jak je sice štětka ale pokud je to lesk tak na těch brzdách a podvozku to nejde poznat,se mě ptají čím jsem to stříkal.Ano tvrdne déle ale pak je to tvrdý jak šutr... A nedá se jen tak odřít... :?:
Není třeba...

Uživatelský avatar
bóďa
Příspěvky: 2337
Registrován: 12 pro 2005 19:05
Bydliště: Kutná Hora
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od bóďa »

Chosse píše:Nebude to tím ředěním ? Já s ním dělám povozek na svoji škodovku co dělám už 3 rok... Co jde tak šlo na komaxit a jinak to co ne tak alkyton... Můžu říct že jsem s ním na kadettu udělal třmeny a bubny a paráda.Je to hladký,nevypaluje se.Na ten blok jsem se ptal jelikož na to jsem ho ještě nezkoušel,jinak nikdy jsem ho neředil a natíral tak jak je sice štětka ale pokud je to lesk tak na těch brzdách a podvozku to nejde poznat,se mě ptají čím jsem to stříkal.Ano tvrdne déle ale pak je to tvrdý jak šutr... A nedá se jen tak odřít... :?:
jakym ředěnim? ja to ničim neředil :wink: nevim no, jestli sem dal moc silnou vrstvu nebo co...
3x Renault Safrane Hartge Biturbo

Uživatelský avatar
Chosse
Příspěvky: 3622
Registrován: 19 led 2006 07:17
Bydliště: u Prostějova...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Chosse »

No kucík tam psal že to stříkal,tak to musel ředit aby to šlo... Pokud jsi to neředil tak jednou mi to udělal Penetrátor ( to je základovka od Rust - Oleum, kterou jsem dělal spodek auta jako základní náter ) kdy se mi stalo že jsem to málo promýchal v plechovce a po týdnu to bylo pořád měkký.Nakonec jsem to musel dostst ředidlem dolů a natřít znovu a paráda... Takže to na nečem zkus znova a uvidíš jestli to bude stejně měkký nebo to vytvrdne.Kolik toho máš tak natřenýho ?
Není třeba...

Uživatelský avatar
bóďa
Příspěvky: 2337
Registrován: 12 pro 2005 19:05
Bydliště: Kutná Hora
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od bóďa »

Chosse píše:No kucík tam psal že to stříkal,tak to musel ředit aby to šlo... Pokud jsi to neředil tak jednou mi to udělal Penetrátor ( to je základovka od Rust - Oleum, kterou jsem dělal spodek auta jako základní náter ) kdy se mi stalo že jsem to málo promýchal v plechovce a po týdnu to bylo pořád měkký.Nakonec jsem to musel dostst ředidlem dolů a natřít znovu a paráda... Takže to na nečem zkus znova a uvidíš jestli to bude stejně měkký nebo to vytvrdne.Kolik toho máš tak natřenýho ?
no ja ted budu natirat brzdy.... a z tamtech veci to rozhodne dolu davat nebudu, je to na brachovym aute

Obrázek
3x Renault Safrane Hartge Biturbo

Uživatelský avatar
Chosse
Příspěvky: 3622
Registrován: 19 led 2006 07:17
Bydliště: u Prostějova...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Chosse »

Nebo to zkusit zalakovat,ale aby to ten lak nerozežral... Jsem neměl doma černej sprej tak jsem něco natřel matným alkytonem a pak přebrousil a stříkl bezbarvým lakem a jak jsem ten alkyton přebrousil tak se asi narušila ta vrchní vrstva a ten lak to rozežral... Tak jsem to očistil znova a koupil ten sprej... :roll:
Není třeba...

pesterio
Příspěvky: 247
Registrován: 09 dub 2008 21:07
Bydliště: Usti nad Orlici

Re: Lakovani motoru

Příspěvek od pesterio »

asi je to hloupa otazka ale cim nejlip odmastit olej z bloku motoru pod barvu?aceton je dostacujici odmastovadlo?diky, :roll:

Uživatelský avatar
Chosse
Příspěvky: 3622
Registrován: 19 led 2006 07:17
Bydliště: u Prostějova...
Kontaktovat uživatele:

Re: Lakovani motoru

Příspěvek od Chosse »

Zdarec,aceton je hlavně rozpouštědlo... Doporučuju to očistit drátěným kartáčem na vrtačce a pak odmastit technickým benzínem a na to barva.Já už to mám někdy od září na celým bloku takhle očištěný,odmaštěný a zatím v pohodě 8) Uvidíme co za rok :D
Není třeba...

Uživatelský avatar
Chosse
Příspěvky: 3622
Registrován: 19 led 2006 07:17
Bydliště: u Prostějova...
Kontaktovat uživatele:

Re: Lakovani motoru

Příspěvek od Chosse »

Přikládám foto....
Přílohy
Před barvou...
Před barvou...
blok1.JPG (64.45 KiB) Zobrazeno 7955 x
Po barvě... Alkyton...
Po barvě... Alkyton...
blok2.JPG (49.72 KiB) Zobrazeno 7953 x
Není třeba...

pesterio
Příspěvky: 247
Registrován: 09 dub 2008 21:07
Bydliště: Usti nad Orlici

Re: Lakovani motoru

Příspěvek od pesterio »

mas to moc hezky.jeste prosim te jedna vec me zarazi,,nerikej ze vsechny ty zahyby jsi udelal kotoucem na vrtacce...vsude se preci tim nemuzes dostat...? :roll:

pesterio
Příspěvky: 247
Registrován: 09 dub 2008 21:07
Bydliště: Usti nad Orlici

Re: Lakovani motoru

Příspěvek od pesterio »

takze odrbat odmastit tech benzinem a na to hned muzu natirat hamerite?

Uživatelský avatar
Chosse
Příspěvky: 3622
Registrován: 19 led 2006 07:17
Bydliště: u Prostějova...
Kontaktovat uživatele:

Re: Lakovani motoru

Příspěvek od Chosse »

Čau,dostal... Vyrábí se klasickej plochej kotouček,pak jako by miska a pak takovej co vypadá jako štětec,strašně odchází ale jelikož má průměr tak 2 cm tak se s ním dostaneš do těch záhybů... Je to drbačka ale dá se to 8) A nevím jak Hammerite ale já dal Penetrátor (základovka od Rust-Oleum) a na to ten Alkyton... Jo a nechej si čistou nenatřenou plochu pro přírubu převodovky pokud to budeš dělat na vytaženým motoru,kvůli ukostření... 8) Hodně štěstí :mavani:
Není třeba...

pesterio
Příspěvky: 247
Registrován: 09 dub 2008 21:07
Bydliště: Usti nad Orlici

Re: Lakovani motoru

Příspěvek od pesterio »

ok diky. :mavani:

Odpovědět

Zpět na „Exteriér - styling a elektronika“