Lakovani motoru

Plasty, spoilery, čirá optika, neony, zadní lapmy, křídla a tak dále, to najdete v této kategorii.

Moderátoři: Fáboš, Jardafox

Uživatelský avatar
Chosse
Příspěvky: 3622
Registrován: 19 led 2006 07:17
Bydliště: u Prostějova...
Kontaktovat uživatele:

Re: Lakovani motoru

Příspěvek od Chosse »

Můžeš pak nahodit fotky výsledku 8) Ještě mi došlo, je to litina a nebo hliník ? Pokud hliník tak je na to ještě spešl základovka...
Není třeba...

Uživatelský avatar
Hasis
Příspěvky: 470
Registrován: 08 črc 2007 11:14
Bydliště: In my PC
Kontaktovat uživatele:

Re: Lakovani motoru

Příspěvek od Hasis »

asi 40min prace s vrtackou a tym dratenym kartacem
Obrázek

Uživatelský avatar
F.l.a.n.e.l.
Příspěvky: 14358
Registrován: 05 lis 2004 19:03
Bydliště: Split, Croatia

Re: Lakovani motoru

Příspěvek od F.l.a.n.e.l. »

HOdně pěkné 8) taky mě to čeká
Autoservis, diagnostika, geometrie, zprostředkování STK, přihlášení, evidenční kontroly,...


Škoda Rapid 130 (2,0i 16v) Budíž ti země lehká. Děkuju ti za vše :poklona:

Uživatelský avatar
Hasis
Příspěvky: 470
Registrován: 08 črc 2007 11:14
Bydliště: In my PC
Kontaktovat uživatele:

Re: Lakovani motoru

Příspěvek od Hasis »

nemas se ceho bat:) jde to pekne :?:

pesterio
Příspěvky: 247
Registrován: 09 dub 2008 21:07
Bydliště: Usti nad Orlici

Re: Lakovani motoru

Příspěvek od pesterio »

Chosse píše:Můžeš pak nahodit fotky výsledku 8) Ještě mi došlo, je to litina a nebo hliník ? Pokud hliník tak je na to ještě spešl základovka...
kdyz to dopadne dobre tak hodim....nevim z ceho to je kua,,,ale motor je c20xe

Uživatelský avatar
Chosse
Příspěvky: 3622
Registrován: 19 led 2006 07:17
Bydliště: u Prostějova...
Kontaktovat uživatele:

Re: Lakovani motoru

Příspěvek od Chosse »

Litina... Já mám C20NE :D
Není třeba...

Uživatelský avatar
F.l.a.n.e.l.
Příspěvky: 14358
Registrován: 05 lis 2004 19:03
Bydliště: Split, Croatia

Re: Lakovani motoru

Příspěvek od F.l.a.n.e.l. »

Chosse píše:Litina... Já mám C20NE :D
přesně kufa more da besta endžine more :-D spek 8)
Autoservis, diagnostika, geometrie, zprostředkování STK, přihlášení, evidenční kontroly,...


Škoda Rapid 130 (2,0i 16v) Budíž ti země lehká. Děkuju ti za vše :poklona:

Uživatelský avatar
Chosse
Příspěvky: 3622
Registrován: 19 led 2006 07:17
Bydliště: u Prostějova...
Kontaktovat uživatele:

Re: Lakovani motoru

Příspěvek od Chosse »

Flanel - No,kdybys potřeboval tak mám ND ze starýho motoru, ze kterýho vyběhla ojnice :D
Není třeba...

Uživatelský avatar
F.l.a.n.e.l.
Příspěvky: 14358
Registrován: 05 lis 2004 19:03
Bydliště: Split, Croatia

Re: Lakovani motoru

Příspěvek od F.l.a.n.e.l. »

já mám historku o vyběhlém pístu na letišti. utrhl se rozvoďák který se na tom letišti ani nenašel :-D

ND zatím beru jinde ale kdyžtak napišu 8)
Autoservis, diagnostika, geometrie, zprostředkování STK, přihlášení, evidenční kontroly,...


Škoda Rapid 130 (2,0i 16v) Budíž ti země lehká. Děkuju ti za vše :poklona:

Uživatelský avatar
Chosse
Příspěvky: 3622
Registrován: 19 led 2006 07:17
Bydliště: u Prostějova...
Kontaktovat uživatele:

Re: Lakovani motoru

Příspěvek od Chosse »

:D Moje příhoda se stala na dálnici při cestě z práce... Při nějakejch 140Km/h najednou prudkej úbytek výkonu a dve rány a dým... První rána,to olnice vyletěla z bloku a druhá jak to prásklo do podlahy... Ten za mnou (nějaká felcka ) musel mít radost... To byl dým jak prase... Teď je tam druhej kterj jsem zgenerálkoval a zatím ok až na hydra co jsem nedal druhý :roll:
Není třeba...

Uživatelský avatar
TUNER Lukas P
Příspěvky: 428
Registrován: 16 lis 2005 08:22
Bydliště: Okolí Karviné
Kontaktovat uživatele:

Re: Lakovani motoru

Příspěvek od TUNER Lukas P »

Chosse píše:Čau,dostal... Vyrábí se klasickej plochej kotouček,pak jako by miska a pak takovej co vypadá jako štětec,strašně odchází ale jelikož má průměr tak 2 cm tak se s ním dostaneš do těch záhybů... Je to drbačka ale dá se to 8) A nevím jak Hammerite ale já dal Penetrátor (základovka od Rust-Oleum) a na to ten Alkyton... Jo a nechej si čistou nenatřenou plochu pro přírubu převodovky pokud to budeš dělat na vytaženým motoru,kvůli ukostření... 8) Hodně štěstí :mavani:
Chci se tě zeptat jezdil si už stim nalakovanym motorem nedela ta barva při zahrati problemy neloupe se? :?

Uživatelský avatar
Chosse
Příspěvky: 3622
Registrován: 19 led 2006 07:17
Bydliště: u Prostějova...
Kontaktovat uživatele:

Re: Lakovani motoru

Příspěvek od Chosse »

Čau,no jezdím s ním už půl roku skoro :D zatím není problém :mavani:
Není třeba...

dynys
Příspěvky: 1
Registrován: 20 zář 2008 20:56
Kontaktovat uživatele:

Re: Lakovani motoru

Příspěvek od dynys »

čau mám nalakkvaný motor bílou barvou ale nikdo mi není schopný říct kolik má blok stupnů. koupil jsem barvu která má garantovanou teplotu 180 stupnů tak snat to vydrží. posílám i foto jak motor vypadá. :lol:
Přílohy
můj motor do Feldy
můj motor do Feldy
5466_2009-01-25_18-27-32_18.jpg (82.53 KiB) Zobrazeno 4213 x

Uživatelský avatar
Hemi.cz
Příspěvky: 466
Registrován: 24 čer 2007 17:04
Bydliště: Hlučín

Re: Lakovani motoru

Příspěvek od Hemi.cz »

Tak to vypadá zehr gut 8) 8) 8)

Uživatelský avatar
TUNER Lukas P
Příspěvky: 428
Registrován: 16 lis 2005 08:22
Bydliště: Okolí Karviné
Kontaktovat uživatele:

Re:

Příspěvek od TUNER Lukas P »

Chosse píše:No kucík tam psal že to stříkal,tak to musel ředit aby to šlo... Pokud jsi to neředil tak jednou mi to udělal Penetrátor ( to je základovka od Rust - Oleum, kterou jsem dělal spodek auta jako základní náter ) kdy se mi stalo že jsem to málo promýchal v plechovce a po týdnu to bylo pořád měkký.Nakonec jsem to musel dostst ředidlem dolů a natřít znovu a paráda... Takže to na nečem zkus znova a uvidíš jestli to bude stejně měkký nebo to vytvrdne.Kolik toho máš tak natřenýho ?
prosimte chtel sem se te zeptat jakou zakladovku pod to si pouzival od firmy RUST-OLEUM? ono je jich vic Primer+ což je rychleschnouci zaklad na novy a nezrezly povrch , nebo Penetrator což je unikatní základ na silně zkorodovany povrch, nebo Galvinol zakladni nater na hlinik pozink plsaty a nerez? ktery si pouzil budu lakovat taky blok barvou alkyton.

Uživatelský avatar
Tuner#2
Příspěvky: 1280
Registrován: 02 pro 2005 19:09
Bydliště: Plzeň

Re: Lakovani motoru

Příspěvek od Tuner#2 »

Jestli máš hliníkový blok, tak určitě Galvinol a na to 2 x Alkyton a v téhle konfigiraci to tak mám už víc jak 4 roky. Jen sání a víko ventilů jsou komaxit jinak vše Alkyton. http://skoda-virt.cz/cz/auta/emka/37-tu ... 6l/106850/" onclick="window.open(this.href);return false;

Simmy
Příspěvky: 597
Registrován: 29 črc 2009 20:28

Re: Lakovani motoru

Příspěvek od Simmy »

Tuner#2: blok je stříbrným Alkytonem, jestli správně vidím, že? a je to natírané nebo stříkané? díky

Uživatelský avatar
Chosse
Příspěvky: 3622
Registrován: 19 led 2006 07:17
Bydliště: u Prostějova...
Kontaktovat uživatele:

Re: Lakovani motoru

Příspěvek od Chosse »

Já mám černej akyton a budu natírat...
Není třeba...

vtuni
Příspěvky: 245
Registrován: 16 úno 2008 15:20
Bydliště: prostějoVW

Re: Lakovani motoru

Příspěvek od vtuni »

zkoušel někdo z vás tohle..??

http://www.autofam.cz/index.php?page=product&id=5603" onclick="window.open(this.href);return false;

je mi jasný že to nebude jak zrcadlo..
hlavně jestli to pak není jak stříbřenka na kamna.... :savle: a dávat 700 za pokus omyl se mi taky moc nechce...
the amount of power an engine can hold directly relates to the amount of money you have to dump into it
my GTI on vimeo http://vimeo.com/34409682

Uživatelský avatar
kucik
Příspěvky: 497
Registrován: 27 kvě 2008 12:48
Bydliště: Moravská Třebová
Kontaktovat uživatele:

Re: Lakovani motoru

Příspěvek od kucik »

vtuni píše:zkoušel někdo z vás tohle..??

http://www.autofam.cz/index.php?page=product&id=5603" onclick="window.open(this.href);return false;

je mi jasný že to nebude jak zrcadlo..
hlavně jestli to pak není jak stříbřenka na kamna.... :savle: a dávat 700 za pokus omyl se mi taky moc nechce...
Nevím jak tohle, ale jednou jsem koupil chrom ve speji a je to úplně na hovno. Dělá to mastná oka (podklad jsem odmašťoval vším možným), dlouho to schne a není to otěruvzdorné.
mazda MX-6 coupe GD 2.0 16v - summer car
peugeot 405 SRi 2.0 - ex winter car
škoda fabia 1.2 htp - daily

vtuni
Příspěvky: 245
Registrován: 16 úno 2008 15:20
Bydliště: prostějoVW

Re: Lakovani motoru

Příspěvek od vtuni »

tak záleží co jsi to měl za "chrom" jeslti to byl nějakej ten dekroativní na stříkání kravin na vánoce někde z OBI...atd...

co se týče fleků...jeslti jsi to dělal třeba na plast... tak to bývá osud...ty plasty z aut.. třeba i z interiérů bývají nacucaný všema možnějma "oživovačema" na bázi silikonu... a když by jsi se zbláznil tak to z toho nedostaneš... já třeba některý díly musel koupit úplně nový aby šly nalakovat...

no..tady u toho píšou že to je odolný proti teplotě, i že to je otěruvzdorný... googlil jsem to všude možně.. s mizerným výsledkem...
přímo výrobce uvádí že se tím dají dělat i kola... atd... takže by to minimálně mělo být otěruvzdorný...

jako stát ten sprej 2-3 kila...tak neřeším, koupím vyzkouším vyhodím.. obrousím...... ale dát 7kil za něco co ve výsledku bude vypadat jak když to natřu žáruvdzorným stříbrným alkytonem za kilo...se mi nechce...
the amount of power an engine can hold directly relates to the amount of money you have to dump into it
my GTI on vimeo http://vimeo.com/34409682

Uživatelský avatar
kucik
Příspěvky: 497
Registrován: 27 kvě 2008 12:48
Bydliště: Moravská Třebová
Kontaktovat uživatele:

Re: Lakovani motoru

Příspěvek od kucik »

měl jsem sprej od motipu
mazda MX-6 coupe GD 2.0 16v - summer car
peugeot 405 SRi 2.0 - ex winter car
škoda fabia 1.2 htp - daily

vtuni
Příspěvky: 245
Registrován: 16 úno 2008 15:20
Bydliště: prostějoVW

Re: Lakovani motoru

Příspěvek od vtuni »

tak jestli tenhle..tak tam to i píšou že je to jen dekorativní

http://www.naradiprofesional.cz/motip-c ... ym-leskem/" onclick="window.open(this.href);return false;

že to nic nevdrží
the amount of power an engine can hold directly relates to the amount of money you have to dump into it
my GTI on vimeo http://vimeo.com/34409682

vtuni
Příspěvky: 245
Registrován: 16 úno 2008 15:20
Bydliště: prostějoVW

Re: Lakovani motoru

Příspěvek od vtuni »

nalakovat ten blok motoru před výbrusem nebo až po...???
jde mi o to aby když to udělám před..aby to při výbrusu mechanicky nedomr..ali... popř se to nedomr...alo při čištění a vyplachování

zase když to udělám až po... tak při čištění z toho bude mrtě bordelu ..v už hotovým bloku... :( to se mi taky moc nechce...
a očistit to před ... dát vybrousit a pak to nalakovat se bojím aby to za tu dobu nechytlo lišku.. ta litina je na to háklivá...

jak by jste to udělali vy..??
the amount of power an engine can hold directly relates to the amount of money you have to dump into it
my GTI on vimeo http://vimeo.com/34409682

Uživatelský avatar
bóďa
Příspěvky: 2337
Registrován: 12 pro 2005 19:05
Bydliště: Kutná Hora
Kontaktovat uživatele:

Re: Lakovani motoru

Příspěvek od bóďa »

před a co se odře tak opravíš
3x Renault Safrane Hartge Biturbo

blázen
Příspěvky: 4642
Registrován: 21 lis 2005 17:21
Kontaktovat uživatele:

Re: Lakovani motoru

Příspěvek od blázen »

vtuni píše:nalakovat ten blok motoru před výbrusem nebo až po...???
jde mi o to aby když to udělám před..aby to při výbrusu mechanicky nedomr..ali... popř se to nedomr...alo při čištění a vyplachování

zase když to udělám až po... tak při čištění z toho bude mrtě bordelu ..v už hotovým bloku... :( to se mi taky moc nechce...
a očistit to před ... dát vybrousit a pak to nalakovat se bojím aby to za tu dobu nechytlo lišku.. ta litina je na to háklivá...

jak by jste to udělali vy..??
po výbrusu budeš mít v motoru mrrrtě bordelu..tak asi až pak,pač to budeš muset vypláchnout..
ted smrdím po naftě :-)

podporuji: http://www.neo2011.cz/

vtuni
Příspěvky: 245
Registrován: 16 úno 2008 15:20
Bydliště: prostějoVW

Re: Lakovani motoru

Příspěvek od vtuni »

dík za názory.. asi to udělám tak, že blok očistím a dám do plniče.. udělá se výbrus, blok se vyčistí , zamaskuje, opraví se plnič a nalakuje..
the amount of power an engine can hold directly relates to the amount of money you have to dump into it
my GTI on vimeo http://vimeo.com/34409682

Uživatelský avatar
F.l.a.n.e.l.
Příspěvky: 14358
Registrován: 05 lis 2004 19:03
Bydliště: Split, Croatia

Re: Lakovani motoru

Příspěvek od F.l.a.n.e.l. »

Kluci nějaké další typy na barvení motoru?
Mě to teď bude čekat a rád bych aby to bylo pěkné. Ten alkyton není nejhorší ale úplně spoko jsem nebyl :-(
DSC01190.JPG
Autoservis, diagnostika, geometrie, zprostředkování STK, přihlášení, evidenční kontroly,...


Škoda Rapid 130 (2,0i 16v) Budíž ti země lehká. Děkuju ti za vše :poklona:

Odpovědět

Zpět na „Exteriér - styling a elektronika“