Výběr herního PC

Vše co se točí kolem počítačů, her, mobilů a elektroniky

Moderátor: Rudi

Uživatelský avatar
pufko
Příspěvky: 719
Registrován: 24 pro 2009 23:17

Re: Výběr herního PC

Příspěvek od pufko »

LCD s rozlíšením 1920x1200 sú drahé preto, lebo ten "rozmer" nie je tak bežný ako bežné FullHD, ktorých sa chrli tony aj pre TV, za dalšie sú to väčšinou IPS panele, ktoré budú od TN panelov vždy drahšie. Dell je síce drahý, ale má aj slušnú záruku, mám dojem že garantujú nulový počet vadných pixelov a aj jediný vadný pixel znamená reklamáciu. U iných značiek jeden vadný pixel nie je vôbec na paniku a kludne ani 3-4 vadné pixely pokial nie sú v tesnej blízkosti

Ale vôbec nemusíš kupovať Dell, sú aj novšie LCD a za nižšiu cenu, len za to rozlíšenie si tak či tak treba priplatiť. Ale toto je miesto kde by som rozhodne nešetril, každý by chcel super CPU, super GPU, ale ak príde na LCD, tak mu stačí lacný vergel, často dokonca bez DVI, hlavne že onanuje nad tým že to má HDMI a odozvu 2ms podla pochybnej metodiky merania :lol:

Uživatelský avatar
MSG
Příspěvky: 1078
Registrován: 15 lis 2004 10:17
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr herního PC

Příspěvek od MSG »

No jo, akorád, jak jsem na to trochu víc koukal, 16:10ky nejsou jen o těch 1000,- víc, ale nejsou nijak extra kvalitní.
Tj. za 4-5.000,- seženu 16:9, o který nikdo neřekne v podstatě nic špatnýho a 16:10 za 6-7.000,- seženu jen takovej nějakej kompromis. Slušná 16:10 je až jedno zákadní Eizo za 9.000,- což dávat za 120 pixlů je už dost.
http://www.alza.cz/24-eizo-ev2416wfs-bk ... 366137.htm" onclick="window.open(this.href);return false;

Máte někdo tip na nějakou rozumnou 16:10?
MSG

Uživatelský avatar
pufko
Příspěvky: 719
Registrován: 24 pro 2009 23:17

Re: Výběr herního PC

Příspěvek od pufko »

Čo to je za pojem "nijak extra kvalitné" ? To máš to isté ako keby si riešili odozvu - 2ms je vždy lepšie ako 5ms, ale realne by si nerozoznal žiaden rozdiel
Ja ked som si vyberal LCD tak som začal práve s tým Dell U2412M lebo nič iné lacnejšie nebolo a ked som čítal recenzie, tak Dellu vyčítali že vraj bliká pri nízkom jase (nevidím dôvod ho vôbec nastavovať), drahšiemu vyčítali zasa niečo iné, ked som pridal tak zasa sa našlo niečo čo bolo ešte lepšie atd atd a zrazu som bol na 500€ a stále to nebolo dokonalé a to už za 550€ sa dala kúpiť 27" s 2560x1440 a tu začína človek zasa odznova a skončil by na 1000€

Zobral som teda ten Dell vtedy za 240€ a som úplne spokojný. Dnes stojí ešte menej a že je nejaký 16:9 papierovo o chlp lepší a k tomu ešte lacnejší mi je fuk, rozlíšenie nepustí. Keby som kupoval dnes tak zoberiem lacnejší AOC p2460Pxqu, podmienky sú ale vždy : IPS, nastavitelná výška panelu, display port a samozrejme pomer strán 16:10

To EIZO EV2416WFS3 je drahé a k tomu ešte klasický TN panel, teda pozorovacie uhly bieda, u mna jednoznačne IPS, kde sa môžeš pozerať kludne z nemožného uhla a farby sú stále také ako ked pozeráš priamo

Uživatelský avatar
AlesiBoss
Příspěvky: 720
Registrován: 05 říj 2012 14:26

Re: Výběr herního PC

Příspěvek od AlesiBoss »

ad SSD bych dneska koupil asi tento http://www.czc.cz/samsung-ssd-840-evo-1 ... 76/produkt" onclick="window.open(this.href);return false; pomer cena/vykon naprosto perfektni (stejne drahy jako crucial ale dvakrat az trikrat rychlejsi zapis), samozrejme za to necim zaplatis a to o 8GB mensi kapacitou, ale to by nemelo hrat velkou roli
už nemám hnujdaj...

Pancho159
Příspěvky: 37
Registrován: 30 črc 2010 23:02
Bydliště: Strakonice (občas Sokolov)
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr herního PC

Příspěvek od Pancho159 »

Já bych volil spíš OCZ Vertex 460 už jen kvůli MLC oproti TLC u Samsungu

Uživatelský avatar
AlesiBoss
Příspěvky: 720
Registrován: 05 říj 2012 14:26

Re: Výběr herního PC

Příspěvek od AlesiBoss »

Muze byt 8)
už nemám hnujdaj...

Uživatelský avatar
MSG
Příspěvky: 1078
Registrován: 15 lis 2004 10:17
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr herního PC

Příspěvek od MSG »

ad monitor- sorry, myslel jsem IPS Eizo, toto: http://www.svethardware.cz/recenze-eizo ... neho/36363" onclick="window.open(this.href);return false;
K tomu dellu - první revize A00 nebyla úplně extra, nové (A04) jsou lepší - třeba blikání, podvsícení, ale problém je, že dneska nevíš, co ti prodají. Třeba Mironet prodával A04, pak to ukončil a prodává "nějaké" Dell UltraSharp U2412M a pokud se zeptáš jaké, řeknou že neví, že je to to, co dodá dodavatel .-( to ve mě vzbuzuje pocit, že prostě sem na Východ lifrují co jim kde zbyde a na Západě by neprodali. A to mě celkem vadí.
Odezva, pokud je 8ms, mi nevadí, neřeším.

Jinak PC budu kupovat až po Novým roce, možná až v 2. půlce ledna (jednak vyjde GTA V, na který čekám .-) a jednak jsem počátkem ledna na horách); takže je čas. Pouze LCD koupím už před tím, ten notebook, co na něm dělám, mě docela prudí.

Aktuálně mě zaujala tato akce Intelu a Asusu: http://www.czc.cz/zakladni-deska-asus-z ... psy/clanek" onclick="window.open(this.href);return false;

Má cenu jít do "K" řady CPU (otevřený násobič)?
Nebo stačí ta i5-4460?
MSG

Uživatelský avatar
Lordík
Příspěvky: 1501
Registrován: 31 črc 2011 16:12
Bydliště: Budvar city

Re: Výběr herního PC

Příspěvek od Lordík »

MSG píše: 2. půlce ledna (jednak vyjde GTA V, na který čekám .-)

Aktuálně mě zaujala tato akce Intelu a Asusu: http://www.czc.cz/zakladni-deska-asus-z ... psy/clanek" onclick="window.open(this.href);return false;

Má cenu jít do "K" řady CPU (otevřený násobič)?
Nebo stačí ta i5-4460?
na GTA 5 se taky těším proto je třeba být vyzbrojen 8)

akcička slušná vezmi pokud tě desky ROG zaujmou svou výbavou zvukovka supreme FX 2014 (8smi kanálový zvuk vesměs to nejlepší co můžeš pořídit) k tomu bios co nabídne sakra více něž ostatní desky. samozřejmě využiješ až u procesorů s "K" tedy odemčeným násobičem procesory bez něj jsou jak to říct "mrtvý a žádnej moc velkej overclocking se konat nebude. proto ano má smysl si připlatit za "Káčko" a desku asus dám ruku do ohně že budeš nad míru spokojený a za 5let sáhneš po tentýž značkách 8)

bude si silně dostačovat deska ASUS MAXIMUS VII RANGER Z97 + prosík 4790K (přesně toto mám teď nově) s pořádným chladiček (osobně mám kraken x61) jsi bez problému schopný uchladit při frekvencých 4,5-5ghz! dle možností pamětí) věř že GTA 5 nebude s HW nároky žádný ořezávátko! 8)
Ophell Vectra B Zender Sport 2.1 16V BIG Turbo Nitro! 300HP / 350HP / 400HP Club! Clean engine / car design , Airlift 3P dual Viar, 8piston brake 370mm wave rotor RS3, 3tlg. Schmidt vn-line 19" stretch, Prosport EVO, Sparco, Coming soon 2K18!

Uživatelský avatar
MSG
Příspěvky: 1078
Registrován: 15 lis 2004 10:17
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr herního PC

Příspěvek od MSG »

Tak se 5M sešlo a PC ještě není, takže otevírám znova toto téma, s tím, že ho budu muset nezbytně vybrat a rozchodit do konce měsíce, bo pak musím vrátit půjčený NTB.

Co je nového?
Mám monitor - hurá :-) a sice 16:9 iiyama a rovnou řeknu, že 16:10 by byl fakt lepší :-( no nic...
Představa o PC zůstavá stejná, cenu vidím někde 15-20kkč, tedy níže (bez OS). Zvažoval jsem, jestli nejít jen do kancelářského / surfovacícho PC, ale přece jen recenze na GTA V jsou pozitivní, takže něco málo na to bych uvolnil.

CPU - Intel Core i5-4460
DESKA - netuším, ale to asi víceméně jedno, ne? (nechci-li nějakou Game Republic)
GPU - taky moc netuším
SSD - nějaký cca 128 GB
HDD - nějaký 1TB disk
RAM - představa je 8 GB
Case, dvd, zdroj netuším

Je nějaký posun v komponentech o nichž jsme se bavili před tím?
MSG

Odpovědět

Zpět na „IT sekce“