Porsche Boxster .... ?

Pokud sháníte auto nebo chcete poradit co vše je potřeba při dovozu ze zahraničí či při koupi nového auta, pak jste zde správně.

Moderátoři: Berry, Tommy1978, Rudi

Odpovědět
Uživatelský avatar
mc-otka
Příspěvky: 1462
Registrován: 24 srp 2005 20:41

Re: Porsche Boxster .... ?

Příspěvek od mc-otka »

StanleyV6 píše:Vždyť ten Genesis má pouze kola a ten černý lak udělá na autě dost a to, že ty linie a nedostatky splynou... To je krásné autíčko i v základu a já sám bych si ho nechal v továrním stavu ;)

já tam teda vydím o dost víc věcí,taky když kupuju auto tak mojí ukazuju fotky jak to vypadá upravený aby na to kejvla

Uživatelský avatar
Beaver
Příspěvky: 6553
Registrován: 17 srp 2004 09:01

Re: Porsche Boxster .... ?

Příspěvek od Beaver »

Kein píše:Stejně tak jako přeplňovaný motor žere více protože je silnější, žere i 2.0 NA více než například 1.2HTP, protože je také silnější. To je logické. Ale je to přece zcela špatná úvaha rozhodnout se při koupi auta právě pro 1.2HTP, když se výkonově nedá srovnávat.
To přece neznamená, že při porovnvávání podobně výkonných motorů, když si člověk kupuje automobil šáhne radši po atmosféře, protože ta žere méně. Což bylo doporučováno v tomto topicu.

Když si představím modelovou situaci:

Chci si koupit auto s výkonem 150kw rozhoduju se mezi 3.0 V6 a 2.0T.
"Někdo mi poradí, kup si atmosféru, turba strašně žerou."
Koupím si atmosféru a stane se to, že ve výsledku, budu mít spotřebu větší, jelikož aby byla NA stejně výkonná jako turbína tak je motor větší a těžší. A od toho se také odvíjejí tech. parametry.

btw.: Omega 3.0 VR6 r.v. 1999 váží 1694kg.
Těch aspektů ohledně spotřeby je víc, ale myslím, že pokud si někdo chce koupit Porsche, Zetko apod. tak se předpokládá, že spotřeba nebude s ohledem na jiná auta nějak zvlášť výhodná (mimo jiné tazatel má Feldu na to, aby si z Tesca dovezl basu piv, bochník chleba, žehlící prkno a novou matraci, takže z pohledu praktičnosti je nezajímavý to řešit u aut ve výběru stejně jako nějakej litr navíc spotřeby).

Pro zajímavost - dlouhou trasu kde převažovala dálnice (vesměs 130 na tempomat), ale bylo tam i město a "max speed test" jsem ke svému překvapení ujel se Suprou s výslednou spotřebou asi 9.5/100. S RAV4 se pod 10 prakticky nejsem schopnej dostat ať jedu jak chci (2.0, automat, AWD). Hopsat po městě s autem pak vyjde blbě ať člověk jezdí skoro s čímkoliv normálním, takže nemá cenu se tím nějak hlouběji zabývat když člověk chce nějaký auto pro radost, zbytečně ti stresuje :)
Toyota Supra 2.5 twin turbo (208 kW/360 Nm)
Lexus RX400h 3.3 VVTi '06 (205 kW/418 Nm)
Toyota RAV4 2.5 Hybrid '16 (114 kW/213 Nm)
Lexus IS200 2.0 VVTi (115 kW/200 Nm)
"Vždycky můžete spát v autě, ale nikdy nemůžete řídit dům"

Uživatelský avatar
honz
Příspěvky: 20
Registrován: 18 led 2007 10:52
Bydliště: Praha

Re: Porsche Boxster .... ?

Příspěvek od honz »

biohazard píše:hele jestli za další 4 měsíce budeš mít 750tis,tak počkej podle výpočtů tak do července / srpna a kup si rovnou 370Z :lol:
Ja jsem uvazoval podobne a nakonec jsem si rekl, ze radsi jeste trochu pridam a cekam na vhdonou dobu ke koupi 2005 carrera S... :)

5 let stara carrera S vs. Nový 370Z s per priplatkama = cca stejna cena

niemand
Příspěvky: 217
Registrován: 18 lis 2006 13:45
Kontaktovat uživatele:

Re: Porsche Boxster .... ?

Příspěvek od niemand »

Sry že oživuju celkem dost staré téma, ale zajímalo by mě, jak to dopadlo, jestli koupil toho Nissana a jestli ho stále má, popř jak dlouho vydrželo, protože to tu nezaznělo. Jestli to vadí, smažte mi to :)

Pročetl jsem si tohle téma a zjistil jsem, že mám stejný vkus jako autor. Taky se mi líbí Boxster, ale i 350Z a BMW mě vůbec nepřitahuje (až na některé modely, ale ty nové to rozhodně nejsou), ale já zatím ještě "nevstoupil do života" tak nějak naplno, protože zatím studuju a pevný příjem nemám a díky tomu nemůžu přemýšlet nad koupí nového starého auta. Nemám ani bohatý rodidě / prarodiče, abych na ně udělal oči a měl auto :D

Strašně se mi líbí 350Z ale i Boxster a taky bych některé z těchto aut chtěl mít (jsou to takové moje sny a řekl bych, že né nereálné), na druhou stranu souhlasim s tím, že si nemůžu říct "mám 300k, tak si koupim auto za 300k". Nechtěl bych ani tak velký výkon a spíš mě táhne Boxster (je to blbý říkat, když zatím nemám peníze ani na kola z toho auta, ale snít můžu, ne?) a ať si říká kdo chce co chce, dle mě je to pěkný auto a kdybych na něj teď měl, od koupě mě nikdo neodradí. Možná proto, že nejsem náročný řidič i když mi pár aut prošlo pod rukama. Zatím se drkotám v Golfíku 3 1.9 TDI 66kw (to je fáro, na to šlápnu a skoro to nejede :D ).
Naposledy upravil(a) niemand dne 14 led 2012 14:48, celkem upraveno 1 x.
A car isn't an object, or something you own... it's a part of you!

Mercedes-Benz ML320 CDI

All pizza and no pizza makes pizza a pizza pizza.

Drive hard. Die last.

Uživatelský avatar
Sova
Příspěvky: 3475
Registrován: 07 lis 2006 04:03
Bydliště: Tschechisches Streichholzschächtelchen

Re: Porsche Boxster .... ?

Příspěvek od Sova »

Možná že se rozhýbaly kšefty s heroinem a koupil GT3...
Cléon & Fonte

Uživatelský avatar
Kein
Příspěvky: 1537
Registrován: 08 zář 2007 13:39
Bydliště: In the ghetto

Re: Porsche Boxster .... ?

Příspěvek od Kein »

Sova píše:Možná že se rozhýbaly kšefty s heroinem a koupil GT3...
Každý správný dealer ví, že dneska letí krokodýl.
http://www.tuzingforum.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.infobaden.cz/" onclick="window.open(this.href);return false;

kony5
Příspěvky: 1337
Registrován: 30 pro 2008 22:21

Re: Porsche Boxster .... ?

Příspěvek od kony5 »

krokodýl?? neblazni chci mít stále zákazníky ne dočasné... :D :D

boxsterforever1
Příspěvky: 1
Registrován: 23 bře 2012 08:44

Re: Porsche Boxster .... ?

Příspěvek od boxsterforever1 »

Před časem zde psal pisatel o tom, že má 300.000 našetřeno a že chce koupit auto. A ptá se jaké. Já bych koupil toho Porsche boxstera ten se dá i za 250.000 koupit a může jezdit. Tohle auto mám a jsem spokojen. Náhradní díly - což jsem se až divil jsou tak stejně drahé jak na Octavii - myslím tím brzdové destičky, vzduchové a olej filtry apod.

A to auto oproti "rádoby sporťákům" je přecejen někde jinde.

Takže Boxster z vlastní zkušenosti doporučuji.
Ciao. Hlavně jezdit opatrně.
P

Uživatelský avatar
Veselac
Příspěvky: 77
Registrován: 31 kvě 2006 11:26

Re: Porsche Boxster .... ?

Příspěvek od Veselac »

vrátím se k Boxsteru,

můj názor je, že kdo tvrdí, že to není Porsche nikdy v něm neseděl, natož aby ho řídil. Kdy by ano, v životě by takovej nesmyls neřekl a nebo nerozumí autům. Vzhled je na vkusu každého soudruha a stará pravda je, že naživo vypadá každé Porsche lépe než na fotkách, včetně Boxsteru. Mě se líbí.

Podvozek je lahůdkovej a v málo kterým autě něco podobného zažiješ. Komunikuje s Vámi takovým způsobem, že přes volant by jste byli schopni nakreslit topografickou mapu. Podvozek a rozložení neutrální, řiditelnost plynem 100%. Navíc váží lehce přes 1200kg, takže je to motokára. Mít 300k v 1700kg těžkým autě je z vlastní zkušenosti slabší odvar :D Zvuk i podvozek je pravý Porsche a pokud umíš, tak na okreskách ujedeš většině silnějších aut, che to jen pořádný koule :potlesk:

jestli se chce někdo naučit řídit, tak tohle je super vstupenka

vím to, protože jsem hrdej ma
- Porsche Boxster 2.7 r.99 220k aktual
- BMW 750iL r.05 e66 366k aktual
- BMW 330i M-Paket r.01 231k
- Honda Accord 2.2ies Coupé r.96 150k
- Honda Accord 2.0 Coupé r.93 140k
- CRX II.g VTi-Sir EE8 175k
- Crx ED9 135k

540david
Příspěvky: 1
Registrován: 15 zář 2014 18:49

Re: Porsche Boxster .... ?

Příspěvek od 540david »

Ahoj,
chtěl bych koupit Boxstera S 185(191) Kw, nevlastní náhodou někdo tento vůz? Recenzí na S není mnoho. S vozy mám dlouholeté zkušenosti včetmě BMW M5 a M3, ale chci kabriolet a něco lehkého. HS2000 ne. :-) Servis si zajistím sám, takže náklady mne nezajímají.
Díky za odpovědi

jirkamds
Příspěvky: 1
Registrován: 21 zář 2014 00:26

Re: Porsche Boxster .... ?

Příspěvek od jirkamds »

Ahoj, mám na prodej Boxstera S, naprosto TOP stav a naprosto plná limitovaná výbava vč. barevné navigace, hnědá kůže...neježděno v zimě ani v dešti, černá metalíza na ní černá mat. folie - před i v průběhu lepení foceno, že je barva jak má být! mám ho jako 3 auto v rodině, Porsche srazy a pod.... Inzerát ještě nikde nemam, prodávám z důvodu přechodu na 4 místnou Carreru z důvodu rodiny ;)... V případě zájmu tel.: 603 354 374
Jinak pro neznalce - kromě otočeného motoru s převodovkou - je to z důvodu, že Boxster je nástupce Porsche Spyderu, jsou všechny díly shodné s Carrerou, jen jízdní vlastnosti má Boxster S lepší než Carrera ;) - váha 50/50
Přílohy
IMG_4327.JPG

Lukasso4
Příspěvky: 1
Registrován: 24 led 2016 12:56

Re: Porsche Boxster .... ?

Příspěvek od Lukasso4 »

Boxster je podľa mňa skvelý roadster. Je mi úpne jedno či je eSkový alebo neeSkový bol niekoľkokrát svetovými redakciami klasifikovaný ako najlepší roadster na svete. Má skvelé jazdné vlastností super motor, interiér, dizajn.. Mne je úpne jedno či si niekto myslí že pokiaľ nieje porsche carrera tak to nieje porsche (Čo potom na modely typu cayene diesel alebo panamera diesel :) - svet je už úplne niekde inde ako stará klasika. Ja som sa rozhodoval medzi staršou 911 a o čosi novším boxterom no a mozem kazdého ubezpečiť ze porsche boxster ani náhodou nieje auto pre začiatočníka alebo ako tu spomínate pre ženu kaderníčku alebo wtf. To auto ide 250/km/hod. Nieje to auto na závodenie pokiaľ však nie ste majiteľom závodného špeciálu.. Ak sa rozhodnete pre kúpu staršieho dbajte na podvozok auta a k obhliadke si zavolajte skúseného motorára na boxer motory najideálnejšou voľbou je vybrať olejový filter a pozrieť či sa v ňom nenachádzajú náhodou nejaké veci ktoré by tam nemali byť. No a na záver len toľko aby vás neprekvapili poplatky za údržbu takéhoto stroja lebo mať vrak a auto je poriadny rozdiel. GoodLuck

Odpovědět

Zpět na „Ojetá auta / Nová auta“