Renault Megane Grandtour 2008

Moderátor: Ritchma

Odpovědět
milosh
Administrátor
Příspěvky: 8037
Registrován: 03 úno 2004 13:57

Renault Megane Grandtour 2008

Příspěvek od milosh »

V rodine pribyde dalsi rencek a proto me zajima kdo mate zkusenosti s timto modelem s motorem 1.9 dci zda muzete napsat na co si dat pozor pri koupi kdy se meni rozvody atd? diky

Uživatelský avatar
pufko
Příspěvky: 719
Registrován: 24 pro 2009 23:17

Re: Renault Megane Grandtour 2008

Příspěvek od pufko »

No záleží ktorý ročník DCi , ale mna by nedostal nik do novišieho Renaultu ako do jednotkových rád po facelifte = Megane/Scénic phase II
Neulakomil by som sa ani na modely po 2005 kde bolo údajne kopec problémov vyriešených, ale asi hladaš čo najnovšie, čo najlacnejšie auto s velkým výkonom a malou spotrebou , výsledok bude taký že to čo si ušetril pri kúpe narveš do údržby

milosh
Administrátor
Příspěvky: 8037
Registrován: 03 úno 2004 13:57

Re: Renault Megane Grandtour 2008

Příspěvek od milosh »

Koupila to segra kteri meli staryho megana "vajicko" 1997, takze omladili park o 11 let a vybava fakt plna vcetne xenonu digi klimy atd.

Uživatelský avatar
pufko
Příspěvky: 719
Registrován: 24 pro 2009 23:17

Re: Renault Megane Grandtour 2008

Příspěvek od pufko »

K čomu digi klima či xenony ked auto ako celok je vrak a to bez debaty, ja mám doma stále aj Scénic phase II a zámerne mám DTi , ktoré je aspon za lacno opavitelné a ani trochu ma netrápi že nemá xenony či digiklimu, ako náhradu zan som si zaobstaral benzín a nesere ma že to žere 10l ale viem že nebudem riešiť CR vstreky, dvojhmotu a vprípade toho nového Meganu aj DPF. V zime mám vykúrené auto takmer okamžite a v živote mi nezamrzne benzín, čo sa o nafte povedať nedá...
Ja neviem prečo v dnešnej dobe všetci túžia vlastniť "časovanú bombu" = moderný commonrail, kto má na nový nech si kúpi, ale po záruke preč s ním, bežný človek nezarába až tak dobre aby to v prípade poruchy nenarušilo jeho rozpočet na dosť dlhú dobu

Ked bude stát dvojhmota 150€, repas jednoho vstreku 50€ a nové DPF 300€ nemám si problém znova kúpiť ako dalšie auto moderný diesel, ale nie v dnešnej dobe kedy sa prechádza na CR vstreky typu "piezo" ktorý stojí podstatne viac (600-700€/kus) ako klasický CR (300-350€/kus), tak že aj repas bude stáť podstatne viac ako u klasického CR

Celý problém ludí ktorý kupujú jazdenku je že všetci majú vyratáne dopredu kolko ušetria na palive na 100km, ale takmer nikto si nevie spočítať celkové náklady na prevádzku vozidla !!! Čo z toho že za rok ušetrím 400€ na palive , ked donho drbnem 1000€ , a než sa mi tých 1000€ vráti sa môže zasa vysypať niečo iné. Moju penaženku bolí rozhodne menej prevoziť o 40€ mesačne viac ako na šupu vyvaliť 1000€, doba spolahlivých , lacno opravitelných dieslov, ktoré bez problémov natočili pol MEGA je dávno preč...
Fakt radšej menší výkon a vyššiu spotrebu, ale hlavne vyššiu spolahlivosť

milosh
Administrátor
Příspěvky: 8037
Registrován: 03 úno 2004 13:57

Re: Renault Megane Grandtour 2008

Příspěvek od milosh »

Ja mam stejny nazor, sam mam mam 2 benziny doma ale ten renault neni pro me takze asi tak :wink:

Odpovědět

Zpět na „French cars“