DIY solid motor mounts

Vše o úpravách motorů a vyfuků.

Moderátoři: Fáboš, Bohuš, Kane13, Ritchma, Libor12, Tom_

Uživatelský avatar
Zemi
Moderátor
Příspěvky: 8750
Registrován: 29 čer 2004 19:52
Bydliště: 608372848
Kontaktovat uživatele:

DIY solid motor mounts

Příspěvek od Zemi »

Jak moc budu citit vibrace? :lol:

Rad bych to uskutecnil na svy sekacce... Zrejme podle navodu Landera (lepidlem na sklo viz. http://lander.tuning.cz/images/swift/swift82.jpg)



Jinak tohle taky neni spatnej postup, ale docela vomrd. :lol:

http://forums.evolutionm.net/showthread.php?t=166524
(nejen) UK (United Kingdom - Anglie) DOVOZ VOZIDEL - DÍLŮ

> DOVOZ - ODTAH - PROVĚŘENÍ vozidel v celé EU <

tel. 608 372 848

Lander
Příspěvky: 355
Registrován: 01 pro 2005 21:38
Bydliště: Čelechovice na Hané
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lander »

Nárůst vibrací není tak hrozný. Samozřejmě u MR2ky citím při drsnějším řazení jak ta kovová závodní spojka proklouzne a tak se auto trošku zatřepe, ale jiank v pohodě... A samozřejmě vlivem toho, že se motor takřka nemůže natáčet v ose kliky, tak se zlepšila jeho reakce na přidání a ubrání plynu.

Jinak samozřejmě ten postup v obrázcích je lepší, ale náročnější, nevím přesně co je to za "sračku" čím to vylévá... Já originál uložení nevyřezával. PRostě jsem ty všechny díry pořádně vytřel primerem a pak prvné z jedné a pak z druhé strany vyplnil lepidlem. Důležité je zakončit boky tak, že je to komplet vylité v ploše, takže se nemají jak orignál silentlok od toho lepidla uvolnit a "vyklepat" Myslím si, že i tento způsob co jsem udělal já, tak je dostačující a mám tak udělané silentbloky na obou autech, jak na MR2ce, tak i na Swiftu.

Lander
LANDER F3 Racing Team
Formule F3 Dallara F394 Fiat Abarth Novamotor
Formule F3 Dallara F394 Honda Mugen
Toyota MR2 BEAMS VVTi

Suzuki Swift Kit Car - PRODANO!

Uživatelský avatar
Sly
Příspěvky: 5230
Registrován: 14 srp 2004 10:36
Kontaktovat uživatele:

Re: DIY solid motor mounts

Příspěvek od Sly »

Pak ti reknu. Ja koupil PUR vlozky do silentbloku od Pro-Ethane Motion Control.
Live4Ride Syndicate

Uživatelský avatar
Zemi
Moderátor
Příspěvky: 8750
Registrován: 29 čer 2004 19:52
Bydliště: 608372848
Kontaktovat uživatele:

Re: DIY solid motor mounts

Příspěvek od Zemi »

@Lander:

Muzes mi jako debilovi upresnit ingredience? Nejlepe s obrazkem. :lol: Treba ten primeeeer, jakym lepidlem jsi to vosefoval... :D
(nejen) UK (United Kingdom - Anglie) DOVOZ VOZIDEL - DÍLŮ

> DOVOZ - ODTAH - PROVĚŘENÍ vozidel v celé EU <

tel. 608 372 848

Uživatelský avatar
MattiK
Příspěvky: 192
Registrován: 07 lis 2004 00:50
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: DIY solid motor mounts

Příspěvek od MattiK »

primer je zaklad pod lepidlo na sklo...

Uživatelský avatar
Zemi
Moderátor
Příspěvky: 8750
Registrován: 29 čer 2004 19:52
Bydliště: 608372848
Kontaktovat uživatele:

Re: DIY solid motor mounts

Příspěvek od Zemi »

MattiK píše:primer je zaklad pod lepidlo na sklo...
To mi doslo, ale mam rad obrazky. :lol: Abych to v krame nehledal zase 2hodiny... Nesnasim nakupovani. :D A taky neni lepidlo jako lepidlo...
(nejen) UK (United Kingdom - Anglie) DOVOZ VOZIDEL - DÍLŮ

> DOVOZ - ODTAH - PROVĚŘENÍ vozidel v celé EU <

tel. 608 372 848

Uživatelský avatar
MattiK
Příspěvky: 192
Registrován: 07 lis 2004 00:50
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: DIY solid motor mounts

Příspěvek od MattiK »

aha tak promin... myslel sem ze se ptas co to je

Uživatelský avatar
Zemi
Moderátor
Příspěvky: 8750
Registrován: 29 čer 2004 19:52
Bydliště: 608372848
Kontaktovat uživatele:

Re: DIY solid motor mounts

Příspěvek od Zemi »

MattiK píše:aha tak promin... myslel sem ze se ptas co to je
V poho... Presne jsem to nevedel, ale napovedel mi ten postup z tech stranek pac tam taky neco patlal...
(nejen) UK (United Kingdom - Anglie) DOVOZ VOZIDEL - DÍLŮ

> DOVOZ - ODTAH - PROVĚŘENÍ vozidel v celé EU <

tel. 608 372 848

Uživatelský avatar
MattiK
Příspěvky: 192
Registrován: 07 lis 2004 00:50
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: DIY solid motor mounts

Příspěvek od MattiK »

:)

Lander
Příspěvky: 355
Registrován: 01 pro 2005 21:38
Bydliště: Čelechovice na Hané
Kontaktovat uživatele:

Re: DIY solid motor mounts

Příspěvek od Lander »

Sorry,obrázky z pracovního postupu nemám....
Primer je primer, lepidlo na okna je lepidlo na okna... Obě ingredience seženeš tam kde lepí čelní okna na auto.... Primerem potřeš všechnu gumu v tom silentbloku, pořádně vytřít ty díry a pak strč lepidlo do pistole a pořádně to vše vylij a zarovnej plochy z obou stran.
Nevím co více k tomu napsat.

Lander
LANDER F3 Racing Team
Formule F3 Dallara F394 Fiat Abarth Novamotor
Formule F3 Dallara F394 Honda Mugen
Toyota MR2 BEAMS VVTi

Suzuki Swift Kit Car - PRODANO!

Uživatelský avatar
máca
Příspěvky: 2415
Registrován: 18 úno 2006 01:20
Bydliště: mostecko

Příspěvek od máca »

zemi, zastav se v origu! nebo mi dej na sebe kontat a ja ti to lepidlo prineu z prace, delam preci v autosklech! jinak kdybys nevedel kdo jsem :alien: , tak ja sem s tim corradem, co bylo pul zivota v plnici :lol: a pak se dalo do lakua bohuzel i do frcu :cry: ted jezdim 2.5 baworem v jombiku! jsem z litvinova, ale v moste sem skoro furt! :)

Uživatelský avatar
eric
Příspěvky: 500
Registrován: 08 kvě 2004 11:11
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od eric »

jenom takovej dotazek, jdou tyhle postupy i u silentbloků zadních příčných ramen u kol?? :lol: nechce se mi dávat 900,- kus ,ale zas aby to pak nedělalo velkou paseku. Taky teda nevim,na kolik ty ingredience přijdou,jestli se to případně vyplatí :oops:

Uživatelský avatar
Zemi
Moderátor
Příspěvky: 8750
Registrován: 29 čer 2004 19:52
Bydliště: 608372848
Kontaktovat uživatele:

Re: DIY solid motor mounts

Příspěvek od Zemi »

Lander píše:Sorry,obrázky z pracovního postupu nemám....
Primer je primer, lepidlo na okna je lepidlo na okna... Obě ingredience seženeš tam kde lepí čelní okna na auto.... Primerem potřeš všechnu gumu v tom silentbloku, pořádně vytřít ty díry a pak strč lepidlo do pistole a pořádně to vše vylij a zarovnej plochy z obou stran.
Nevím co více k tomu napsat.

Lander
V pohode vsechno chapeme... :D



máca píše:zemi, zastav se v origu! nebo mi dej na sebe kontat a ja ti to lepidlo prineu z prace, delam preci v autosklech! jinak kdybys nevedel kdo jsem :alien: , tak ja sem s tim corradem, co bylo pul zivota v plnici :lol: a pak se dalo do lakua bohuzel i do frcu :cry: ted jezdim 2.5 baworem v jombiku! jsem z litvinova, ale v moste sem skoro furt! :)
Jasne ze si vzpominam. :wink: No tak to je super... Co za to chces? Pisni mi pak prosim SMS na 608372848 at si te ulozim a cas bych mel mit az v patek pres den takze bychom se mohli sejit... 8)
(nejen) UK (United Kingdom - Anglie) DOVOZ VOZIDEL - DÍLŮ

> DOVOZ - ODTAH - PROVĚŘENÍ vozidel v celé EU <

tel. 608 372 848

Uživatelský avatar
Idaho
Moderátor
Příspěvky: 4345
Registrován: 24 kvě 2004 13:55
Bydliště: EU
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Idaho »

Lander píše:Nárůst vibrací není tak hrozný. Samozřejmě u MR2ky citím při drsnějším řazení jak ta kovová závodní spojka proklouzne a tak se auto trošku zatřepe, ale jiank v pohodě... A samozřejmě vlivem toho, že se motor takřka nemůže natáčet v ose kliky, tak se zlepšila jeho reakce na přidání a ubrání plynu.

Jinak samozřejmě ten postup v obrázcích je lepší, ale náročnější, nevím přesně co je to za "sračku" čím to vylévá... Já originál uložení nevyřezával. PRostě jsem ty všechny díry pořádně vytřel primerem a pak prvné z jedné a pak z druhé strany vyplnil lepidlem. Důležité je zakončit boky tak, že je to komplet vylité v ploše, takže se nemají jak orignál silentlok od toho lepidla uvolnit a "vyklepat" Myslím si, že i tento způsob co jsem udělal já, tak je dostačující a mám tak udělané silentbloky na obou autech, jak na MR2ce, tak i na Swiftu.

Lander
ahoj zemi se dovolava na navod, bohužel jsme ho na tvem webu jaski nenašel.. mel bys bližší info? - klidne na mail, pokud to nechce tady rozpitvavat, mammensi problem - potrebujuvyrobit silentbloky na miru, jenže až dorazi motor nebude čas to nekomu zadavat .... mam vzor jak to ma vypadat..

předem dík..

packall@centrum.cz
Je mezi námi stále více lidí, kteří poskytují konzultace a vědí jak se co má udělat, ale stále méně tech kteří do udělat dokáží.
web : www.dicompracing.cz / www.jdmengines.cz

Uživatelský avatar
máca
Příspěvky: 2415
Registrován: 18 úno 2006 01:20
Bydliště: mostecko

Příspěvek od máca »

eric píše:jenom takovej dotazek, jdou tyhle postupy i u silentbloků zadních příčných ramen u kol?? :lol: nechce se mi dávat 900,- kus ,ale zas aby to pak nedělalo velkou paseku. Taky teda nevim,na kolik ty ingredience přijdou,jestli se to případně vyplatí :oops:
NA TY RAMENA TO ASI NEPUJDE! je to totiz priliz meky, yam se prenasi neskutacny sily, ne ze by to prasklo, to ne, ale je to "moc pruzny", tak by to delalo podle me neplechu :nono: a material stoji karus lepidla na skla 200-500 podle vyrobce, ja pouzivam loctite-teroson, nebo wurth, ostatni stoji za :x ten primer se pouziva na aktivaci cistyho plecu, jestli je na nem nejakej zbytek silikonu, nebo lepidla, gumy...tak se na to pouziva tzv aktivator a primer nee! jinak se ti to za cas oddeli, treba za rok, dva, ale oddeli :( jinak zemi, sem kazdej den v praci do 18hod, tak mam cas o vikendech a navecer. kontakt na me ja 776226653 :?:

Uživatelský avatar
máca
Příspěvky: 2415
Registrován: 18 úno 2006 01:20
Bydliště: mostecko

Příspěvek od máca »

uz mam ingredience pro zemiho doma! staci se ozvat! 8)

Uživatelský avatar
Zemi
Moderátor
Příspěvky: 8750
Registrován: 29 čer 2004 19:52
Bydliště: 608372848
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zemi »

máca píše:uz mam ingredience pro zemiho doma! staci se ozvat! 8)
Supeeeer v sobotu si dame rande... 8) Ti jeste pisnu...
(nejen) UK (United Kingdom - Anglie) DOVOZ VOZIDEL - DÍLŮ

> DOVOZ - ODTAH - PROVĚŘENÍ vozidel v celé EU <

tel. 608 372 848

Uživatelský avatar
máca
Příspěvky: 2415
Registrován: 18 úno 2006 01:20
Bydliště: mostecko

Příspěvek od máca »

8)

Uživatelský avatar
PJ
Moderátor
Příspěvky: 1822
Registrován: 04 úno 2004 19:21
Bydliště: Královské město Litoměřice
Kontaktovat uživatele:

Re: DIY solid motor mounts

Příspěvek od PJ »

Zemi: pak koukej poreferovat :)
No nazi, no red, just pure Skinhead. "diesel je víceméně stále neslušné slovo"

Uživatelský avatar
Zemi
Moderátor
Příspěvky: 8750
Registrován: 29 čer 2004 19:52
Bydliště: 608372848
Kontaktovat uživatele:

Re: DIY solid motor mounts

Příspěvek od Zemi »

PJ píše:Zemi: pak koukej poreferovat :)
Tak za mesic bych se do toho mel pustit...
(nejen) UK (United Kingdom - Anglie) DOVOZ VOZIDEL - DÍLŮ

> DOVOZ - ODTAH - PROVĚŘENÍ vozidel v celé EU <

tel. 608 372 848

Uživatelský avatar
máca
Příspěvky: 2415
Registrován: 18 úno 2006 01:20
Bydliště: mostecko

Příspěvek od máca »

zitra jedu do mostu, odpoledne, nebo navecer tak se ozvi vemu ti ingredience! :lol: budu to mit u sebe!

Uživatelský avatar
Mirek-200sx
Příspěvky: 858
Registrován: 18 kvě 2006 16:42
Bydliště: Brno

Příspěvek od Mirek-200sx »

Cus kluci..uz to nekdo praktikoval? Chci davat na svyho nissana zadni napravu z novejsiho modelu. Drzi na 4 silentblocich ale je o 1cm sirsi..takze bych potreboval udelat excentrickej silentblok...metoda kterou tady probirate zni zatim nejprijatelneji (je tady moznost uchyceni pres duralove excentry, ale tomu se branim..je to auto do beznyho provozu ne okruhovka). Myslite ze by sla pouzit i na tu zadni napravu? Nerad bych nekde pridal a utrhl ji :-D (je hnací)

Tady jsou fotky tech silacu...
Obrázek
Obrázek
Naposledy upravil(a) Mirek-200sx dne 24 kvě 2006 18:06, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Zemi
Moderátor
Příspěvky: 8750
Registrován: 29 čer 2004 19:52
Bydliště: 608372848
Kontaktovat uživatele:

Re: DIY solid motor mounts

Příspěvek od Zemi »

Zrovna na silentbloky naprav bych tohle nedoporucoval. :( Pakrat jsem se i o tom docetl ze to neni dobre reseni.... Leda sehnat opravdu tuhyyyy lepidlo...
(nejen) UK (United Kingdom - Anglie) DOVOZ VOZIDEL - DÍLŮ

> DOVOZ - ODTAH - PROVĚŘENÍ vozidel v celé EU <

tel. 608 372 848

Uživatelský avatar
Mirek-200sx
Příspěvky: 858
Registrován: 18 kvě 2006 16:42
Bydliště: Brno

Re: DIY solid motor mounts

Příspěvek od Mirek-200sx »

Zemi píše:Zrovna na silentbloky naprav bych tohle nedoporucoval. :( Pakrat jsem se i o tom docetl ze to neni dobre reseni.... Leda sehnat opravdu tuhyyyy lepidlo...
Ok diky...a nenapada nekoho jine reseni meho problemu? :)

Uživatelský avatar
Taboo
Příspěvky: 2759
Registrován: 26 lis 2004 18:27
Bydliště: Des Moines, IA, USA

Re: DIY solid motor mounts

Příspěvek od Taboo »

Mirek-200sx píše:
Zemi píše:Zrovna na silentbloky naprav bych tohle nedoporucoval. :( Pakrat jsem se i o tom docetl ze to neni dobre reseni.... Leda sehnat opravdu tuhyyyy lepidlo...
Ok diky...a nenapada nekoho jine reseni meho problemu? :)
RTV liquid urethane je obdrzitelny v nekolika stupnich tvrdosti a je vhodny i pro subframes a vsechnu uchyceni podvozku a naprav. Ne ale podle toho "navodu" uverejneneho tady, kde se ty mounts (po odstraneni toho puvodniho materialu) jen jednoduse tim urethane vyleji (= Tohle reseni nikdy dlouho nevydrzi. Vetsina lidi prumerne inteligence se sama dovtipi proc. :D ).
:wink:
IQ stylingem nenahradis.

Uživatelský avatar
Krosmen
Příspěvky: 1811
Registrován: 07 srp 2004 16:23
Bydliště: Dobříš
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Krosmen »

asi nejsem inteligentní....ale myslím že budou v tom vzduchový bubliny....a asi by bylo za vhodno použít tepelnou úpravu při použití.....fakt nevim asi sem lama..... :? :lol:
krosmen motorsport .....
specializovaný servis japonsko a itálie......

Uživatelský avatar
MarauderZ28
Příspěvky: 3496
Registrován: 26 zář 2004 17:55
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: DIY solid motor mounts

Příspěvek od MarauderZ28 »

může mi někdo prozradit jakej matroš používáte neb Flexane 94 + primer FL-10 vím kde v čr koupit ale doba objednání je 4 tejdy to si to můžu nechat poslat sám, jinak proti bublinám by šla použít vakuová pumpa (ne ta co každýho hned napadne)
Chevy Camaro Z28, LT4 383cui, Powerdyne supercharger, Edelbrock nitro etc. & Chevy Impala SS, LT1 350cui, K&N intake, Hooker exhaust etc. & Chevy Corvette C5 Z51

"forget the gym, Camaro has all the muscle you need"

Uživatelský avatar
Zemi
Moderátor
Příspěvky: 8750
Registrován: 29 čer 2004 19:52
Bydliště: 608372848
Kontaktovat uživatele:

Re: DIY solid motor mounts

Příspěvek od Zemi »

No ja tu mam Teroson (Terosta 8596) + nakej ten aktivator jak na gumu (8525) tak na ocel (8517H) (ale ja chci vylejt silentblok puvodni - ne ho uskvarit na kov tudiz pouziju srac na gumu)... Snad jsem ty cisla neobratil neb u toho 8517H se mi z tekutiny stala gumova kulicka. :smich:
(nejen) UK (United Kingdom - Anglie) DOVOZ VOZIDEL - DÍLŮ

> DOVOZ - ODTAH - PROVĚŘENÍ vozidel v celé EU <

tel. 608 372 848

Uživatelský avatar
Michell
Příspěvky: 92
Registrován: 02 kvě 2005 16:16
Bydliště: ... dobra otazka...

Re: DIY solid motor mounts

Příspěvek od Michell »

Taboo píše:
Mirek-200sx píše:
Zemi píše:Zrovna na silentbloky naprav bych tohle nedoporucoval. :( Pakrat jsem se i o tom docetl ze to neni dobre reseni.... Leda sehnat opravdu tuhyyyy lepidlo...
Ok diky...a nenapada nekoho jine reseni meho problemu? :)
RTV liquid urethane je obdrzitelny v nekolika stupnich tvrdosti a je vhodny i pro subframes a vsechnu uchyceni podvozku a naprav. Ne ale podle toho "navodu" uverejneneho tady, kde se ty mounts (po odstraneni toho puvodniho materialu) jen jednoduse tim urethane vyleji (= Tohle reseni nikdy dlouho nevydrzi. Vetsina lidi prumerne inteligence se sama dovtipi proc. :D ).
:wink:
Osobne bych rekl, ze tim ze ten urethan neni stopro tvrdy, ale zaroven ani uplne pruzny (tady se mozna pletu), tak ta stredova cast si casem kolem sebe jednoduse vytvori vuli :oops: ale taky me to neprijde uplne na tuti

Uživatelský avatar
honza 2.0 16v
Příspěvky: 1518
Registrován: 09 říj 2005 12:41
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od honza 2.0 16v »

silonový/duralový silentbloky vytočený na soustruhu(pokud to je možný..) ruleeez :)

sice to s autem celkem cvičí na vlnoběh ale motor se ani nehne....

ale vyliti seriovejch silenbloku je zajimavej napad... mozna ho zkusim na tipu....

Odpovědět

Zpět na „Tuning motoru + výfuky“